Přejít na obsah

Podvozek


Spooky1

Doporučené příspěvky

Já jsem na podzim koupil sadu tlumičí Bilstein B4 a sadu pružin Monroe. Měnil jsem to všechno najednou a dával všude podložky +25mm a stejně mám předek o 10mm výš než zadek. Kde bude zakopanej pes? Všude se tady píše o kolik se může maximálně snížit s origo tlumičema, ale já potřebuju vědět o kolik lze jít nahoru. Mám zadní podložky +50mm a bylo mi řečeno, že na to budu muset prodloužit tlumič. Co je na tom pravdy? A jakej je závít ne tom tlumiči abych si udělal prodloužení. :o

Odkaz ke komentáři

tak isto ako ked ides nizsie,tak aj ked ides vyssie musis mat dlhsiu piestnicu,tam sa nepredlzuje iba tycka pisetnice,ale cele vnutro!! takze to si urcite doma sam neurobis,ja co viem o Weitec podlozkach tak max okolo 30mm hore

 

 

michal,posli mi to cislo co je na krabici,to hrube najvacsie cierne 5,6 miestne

 

 

este otazka,ako ste merali tu vysku vpredu a vzadu??

Odkaz ke komentáři
tak isto ako ked ides nizsie,tak aj ked ides vyssie musis mat dlhsiu piestnicu,tam sa nepredlzuje iba tycka pisetnice,ale cele vnutro!! takze to si urcite doma sam neurobis,ja co viem o Weitec podlozkach tak max okolo 30mm hore

 

 

michal,posli mi to cislo co je na krabici,to hrube najvacsie cierne 5,6 miestne

 

 

este otazka,ako ste merali tu vysku vpredu a vzadu??

Myslíš dát delší celej tlumič: To já nepotřbuju aby mi šlo auto celou dráhu tlumiče, mě stačí když půjde stejně ale o něco výš.

 

A měřil jsem to od země k hraně podběhu.

Upraveno uživatelem Mirouch76
Odkaz ke komentáři

jsem zvědavej, co mi napíše mato - čím víc se na to dívám, tím mi to připadne lepší - jak jste říkali, že přední blatník má větší vykrojení a přecejen zadní vypadá jako snížení - 55 co tak vidím na vašich autech.. takže pokud dám ty nový tlumiče, mohlo by to být +/- stejný

jak říká Jenda, už i serie byla dost nízko

 

pak teda nahodím nový tlumiče a uvidím, možná by to bylo stejný, když vezmu v potaz to přední větší vykrojení

Odkaz ke komentáři

cislo sedi,vymen zadne tlmice,ale stale som si neni isty ci ti to pojde vyssie,lebo tlmice nedrzia vysku auta,zadne uz vonkoncom nie,ale struny,tlmice tlmia,skor si myslim ze si kupil zle tlmice predne,a tu vysku menerajte po lem blatnika,lebo predny blatnik ma vacsie vykrojenie ako zadny!! odmeraj vysku prahu v predu a v zadu,meranie od stredu kolesa po lem blatnika len vtedy ked chces vediet o kolko si znizil auto

Odkaz ke komentáři

mato i jak jsem vyměnil přední, tak to šlo nahoru - ony jsou ty tlumiče dost vetchý - stáhl jsem je v pohodě bez nějaké síly rukou a to by dělat asi neměly... pak poreferuju a díky za zjištění čísla :D

Odkaz ke komentáři

pánové, takže vše je v pořádku. Auto si krásně sedlo jak na zadní, tak přední a k blatníkům to mám na obou stranách cca 2 cm, takže krása :lol:

přední si sedly a nevím, jestli pro to existuje nějaký racionální vysvětlení :D

Upraveno uživatelem Mišel
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Já bych měl trochu jiný dotaz. Mají pružiny za úkol něco jinýho než výšku auta? Jde mi o to, že mi praskly už 3 pružiny vždycky dole v tý kleci, kvůli korozi a když jsem koukal na ceny, tak bych řekl, že se mi vyplatí koupit sportovní pružiny (u kterých předpokládám stejnou kvalitu jako originál). Jde mi o to, že 2 originální stojí skoro jako 4 sportovní. Jenže z toho nechci žádnou nízkoprofilovou hračku.výška octavie mi naprosto vyhovuje, tak jsem přemejšlel, že bych koupil nějaký -35,-30 a dal +30 podložky. Změní se nějak jízdní vlastnosti? Poznám vůbec na jízdě ty 3 cm? Díky za názory!

Odkaz ke komentáři

akoze ti praskli pruziny? pruziny maju za ulohu aby ti pruzilo auto,preto su to pruziny,tiez ti urcuju vysku auta a aj tuhost,ak su sportove a su vynute na hustejsie ako seriove,mozu byt aj hrubsieho materialu,auto ti ostane nepatrne tvrdsie,mozno ani nepocitis,tym ze das auto o 3 cm nizsie,tak aj cele tazisko auta sa posunie nizsie a urcite ti to zlepsi jazdne vlastnostitie podlozky co si tu pisal dat na sportove pruziny je taka kravina ako svet,tiez by som chcel vediet ako tie podlozky urobis,ked pruzina musi byt ulozena v miske tlmica,ktora tu pruzinu nepusti a pevne ju drzi,ak ti inak praska pruzina,bud mas zlu kombinaciu tlmicu a pruziny,alebo kupujes nejake polske smejdy

Upraveno uživatelem mato88
Odkaz ke komentáři

No, na tlumiči je taková mistička, kde je to péro uložený a v tý mističce zůstává voda a sních a drát péra prostě prorezne a praskne. Praskne poslední závit péra (jeho rovná část). Je to častá závada. A jsou to originální péra, žádný NoName! :) Podložky myslím pro zvýšení auta, např: http://www.kmobchod.cz/tuning/podlozky-pru...pro-zvyseni/457 Já si totiž myslím, že sportovní pružiny budou kvalitnější než nějaký obyč za 1000kč. Original pružina stojí cca 1500 kč jedna a celej sportovní podvozek 4000, tak mi přijde lepší koupit sportovní u kterejch doufám v alespon stejně kvalitní materiál jako originál. Jde mi vlastně o to mít lepší pružiny se zachováním stejné výšky auta. Nikde jsem totiž nenašel nesnížené sportovní pružiny ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...