Přejít na obsah

Pružiny


pedroxxl

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

CHIPMANN: Díky za radu :)

 

No jak si to tu čtu tak nevím jestli do toho mám teda jít, ale vybral sem Eibach viz. odkaz tak snad to vyjde a bude to fungovat dobře ikdyž vím že prý rychleji odchází ty seriové tlumiče ale zase táta jezdí většinou o víkendu a najede ročně jen kolem 5000km :D Ještě se chci zeptat co pak až bude třeba potřeba udělat v budoucnu geometrii, jaké s tím máte zkušenosti?

 

http://www.hothatchshop.cz/skoda/octavia-1z-06/podvozek/pruziny/sprotovni-pruziny-eibach-pro-kit-30mm-skoda-octavia-ii-1-2-tsi-dsg-1-6-tdi-dsg-1-9-tdi-2-0-fsi-2-0-tdi-1695.html

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Uzivatel Chipmann ma Eibachy a dle jeho slov naprosta spokojenost.

Ja se rozhodoval taky mezi nimi a HRkama a nakonec jsem koupil HR. Nekdo tvrdi ze HR jsou tvrde jinemu to vyhovuje. Vis jak 100 lidi 100 chuti. Kazdopadne si myslim ze z techto dvou znacek neudelas chybu s ani jednou a na seriove pruzinytlumice je tech 30 u Eibachu resp. 35mm u HR akorat...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny,

nenašel jsem že by se to tu někde řešilo a myslím že toto téma sedí.

Většinou řešíte snížení podvozku, ale já potřebuju opak. Zvýšení, resp. abych byl konkrétní, tak zesílení pružin.

Našel jsem nějaké, ale u žádných jsem se nedobral toho, jestli jsou typově vhodné.

Našel jsem jaká se dává do aut s lpg, ale to celkem nicneřeší. Mám O2 kombi a když jsem dal minule do kufru rovných 200kg, tak jsem koulí málem drhnul o zem. A když jsme jeli v 5 lidech, tak na zpomalovacím bumpu jsem tu kouli málem nechal. Nevíte prosím někdo jaký konkrétně typ a kde by se dal sehnat za rozumný peníz?

Předem díky moc za jakékoliv info B)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o rok později...
Guest Roman7235

Chlapi, mám Octavia 2 FL 12/2012 - 1.6TDI 77kW a chcem to znížiť.

Môžem použiť tieto pružiny?

HaR 29176 VA - predok

HaR 29261 HA - zadok

 

Tlmiče mám BILSTEIN B6 žlté.

 

Podla TP mám 1010kg predok, 980kg zadok..

 

Díky za info...

post-28068-0-95654000-1428098578_thumb.jpg

post-28068-0-41816200-1428098588_thumb.jpg

post-28068-0-86879600-1428098758_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Prečo 1,6 ma ľahky zadok keď karoséria je ta istá mimo combi ,predok by mal byť lahší kvôli motoru ,nech mu to urobí jemnú šípku dopredu a je dobre.

Skratka je to tak, rovnaky problem je aj s 1,2TSI FL. Bol tu niekde topic, kde mato88 predaval pruziny Lowtec a chalan zobral na 1,6TDI, so znizenim -30/30. Predok mu klesol o 25mm a zadok vystrelil hore skoro o 20mm, takze mu vyrobili na zakazku nove pruziny a uz to bolo OK ;)

A este paradox: 1,6tdi DSG s klasickym podvozkom je rovnako vysoko, ako RS so sportovym podvozkom. 1,6tdi manual je s rovnakym, standartnym podvozkom o 20mm vyssie :rolleyes:

 

@stenly: najistejsi je stelovak, pripadne pruziny H&R. No znizenie len pruzinami sa odporuca len do 30mm, co sa tyka standartneho podvozku...u sportoveho neviem, ale ak to ma ist este nizsie, tak budu trpiet tlmice.

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

Presne toto neviem na 100%... Keďže tam je od vyroby tvrdsi podvozok, myslim že nieje len znizeny pružinami ale musia byť aj tlmiče tvrdšie... som z toho nejaky jelen..

 

Myslím že štelovak je najlepšia voľba ale nejako tie ceny štelovakou su podľa mňa šialene.. Ked su za dobru cenu tak to je nejaka noname značka ktorej sa bojim.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...