Přejít na obsah

Tónování skel


Ol@f

Doporučené příspěvky

Proboha, v tomle státě je ještě čistá duše :D :D :D :D :D Je to asi o tom, že když do mě zezadu vrazil borec, tak mě jako poškozenému pojišťovna zamortizovala škodu na vozidle jako poškozený jsem si musel škodu doplatit. Volal jsem na pojišťovnu tomu likvidátorovi a ten mě slušně poslal do zadečku. Nenechal jsem si to líbit a pročetl jsem pár smluv, vyhlášek a napsal jeden dlouhý email. Za týden mi ten samý likvidátor volal a chtěl číslo účtu kam mi může poslat to, co jsem musel platit já. A o tom to je. Nenechat si všechno líbit. Hlavně v tomto státě.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Já to mám tmavý viz foto zadek 20 a předek 35, značka 3M, originál má být 70 což je průhledná folie, a takto jsem ofiko prošel TK, samozřejmě bez oplatku. Tedy spíše byla to fábie sedan ale s uplně stejným zatmavení, skontroloval kartičku, podival se zevnitř jestli je vepředu lépe vidět, zvenku jestli je to světlejší a bez kecu. :D

post-17195-0-53484100-1323271522_thumb.jpg

post-17195-0-69336000-1323271537_thumb.jpg

post-17195-0-81898800-1323271550_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

K fóliím, nejlepší zkušenosti jsou z Německa, kartička je absolutně nezajímá, na štítek těžce kašlou, ale nechají si stáhnout okýnko a když vidí fólii, tak okamžitě dolů, samozřejmě na předních oknech, vzadu můžete mít třeba prkna. To jestli má někdo, nebo nemá měřák, je dneska zbytečná debata, protože Škoda uvádí, že sklo je z výroby tónované tak, že má propustnost 70%, což je právě hranice daná vyhláškou MD. Osobně mám fólie jen vzadu a žádné problémy jsem nikdy nemusel řešit.

 

@ViktorMPI: Izopropylalkohol na to funguje, neni to nic extra, ale jde to.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Jaká je propustnost? Cena je hodně slušná.

 

20%, ted lituju, ze sem si to nenechal dat i na predni okna, i kdyz, jeste uvidim v noci no, jak se s tim bude jezdit, pak to dyztak necham dodelat, na cely auto chteli 4000,- Jinak k tomu dostanes na kazdy sklo homologacni nalepku a nakej papir o osvedceni v cj a nj.

Odkaz ke komentáři

20%, ted lituju, ze sem si to nenechal dat i na predni okna, i kdyz, jeste uvidim v noci no, jak se s tim bude jezdit, pak to dyztak necham dodelat, na cely auto chteli 4000,- Jinak k tomu dostanes na kazdy sklo homologacni nalepku a nakej papir o osvedceni v cj a nj.

 

vono jeste hlavne chci s tim jezdit mimo Cr i, tak sem si rikal ze predek neudelam, nevim jak za hranicema treba skopcaci a rakusaci prudej a podob. Nas prudili rakusaci jen tak z nudy, a to sme meli cistou oktavku.

Odkaz ke komentáři

Já jsem měl předchozí dvě auta jedno komplet celé v 5% a nikdo neprudil (CZ,SK,PL,D,AUS,SLO,HR), ale v noci viditelnost a couvání do tmy jen s otevřenýma oknama abych viděl do zrcátek.

Na dalším jsem měl komplet 20% a už byla viditelnost lepší ale od r2007 se už našli prudiči v Sk jsem dostal u Bytče pokutu 100e, ale loupat jsem nemusel už jsem se vracel do ČR. Na O2 se chystám až na jaro 20% zadek a 70 předek. ještě nikdy jsem neslyšel, že by to někdo někomu měřil i když to v TV ukazovali.

Jinak kámoš loupal v Rakousku 20% ze předku a ještě mu dali 500e jinak by to měl za 1000.

Za sebe doufám, že 70% ve předu nebude nikoho dráždit a radši je dám až po technické.

Odkaz ke komentáři

Já jsem měl předchozí dvě auta jedno komplet celé v 5% a nikdo neprudil (CZ,SK,PL,D,AUS,SLO,HR), ale v noci viditelnost a couvání do tmy jen s otevřenýma oknama abych viděl do zrcátek.

Na dalším jsem měl komplet 20% a už byla viditelnost lepší ale od r2007 se už našli prudiči v Sk jsem dostal u Bytče pokutu 100e, ale loupat jsem nemusel už jsem se vracel do ČR. Na O2 se chystám až na jaro 20% zadek a 70 předek. ještě nikdy jsem neslyšel, že by to někdo někomu měřil i když to v TV ukazovali.

Jinak kámoš loupal v Rakousku 20% ze předku a ještě mu dali 500e jinak by to měl za 1000.

Za sebe doufám, že 70% ve předu nebude nikoho dráždit a radši je dám až po technické.

 

 

pekny no, nechtel bych to sloupavat, to musi bejt docela mazec. A slysel si ze by nekoho za hranicema zjebali za cerny skla vzadu? Jak to mam napr ja?

Odkaz ke komentáři

Tak jako už někdo předemnou psal " nabij si tam třeba prkna ". Na celém světě jezdí X užitkových vozidel, které mají celou zadní část v neprůhledné fólii, nabo přímo plech. V takovém případě jsi povinen být vybaven pravým zpětným zrcátkem, které jinak mít nemusíš. Dokonce jsem se dnes bavil s kámošem kterého stavěli u nás a když viděli na atestačním štítku a v kartě na přední dveře 70% zbytek 20%, tak ho pochválili, že se tak pozná řidič, který zná vyhlášku. Z toho se mi opět potvrzuje, že si vyhlášky i zákony každý činitel vykládá po svém. Pokud trefíš na vola, tak bude hledat na čem by tě nachytal. Mě kdysi zkontrolovali od papírů, přes povinnou výbavu s rukavicema v lékarně vše - skončil až u rezervy která byla pod autem (Transit), tu jsem mu spustil na kladce a když jsem mu řekl aby si ji vytáhl sám tak prohlídka skončila. Vyhláška nepraví nic o jejím předvedení.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

tonování, myšleno pokovění?... Musíš vyndat všechna okna ( i vyřezat z karoserie), na sklo se nanáší kovová vrstva ->horší signál uvnitř, dá se ale udělat i na přední boční okna po odstranění původního zatmavení.

folie - jsou zvenku, dělají se rovnou na autě, dají se sundat - rychlejší, levnější

 

u folii musíš mít vždy atest

Odkaz ke komentáři

Přesně tak.. pokovování.

Takže u pokovávní se musí okna vyndat a ty se nechat tonovat. Nevyhoda vyndani skel a take permanentní. Vyhoda ta stalost.

Folie se nalepi, tedy rychlejsi, ale mohou vyblednout a nebo se jim neco muze stat.

 

Takze co je lepsi... jde mi o to, ze budeme vozit deti na zadnich sedadlech, takze aby to hlavne je chranilo. Otazka je tedy i propusnost UV a slunce.. proste aby byly odstineny.. .

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dobrý večer,

chtěl bych se zeptat někoho kdo má na OII folie. Začínám o nich hodně přemýšlet hlavně z hlediska tepla a že není vidět co je uvnitř a zbytečně to nikoho neláká. Ale zajímá mě jestli se mi se zatmaveným zadním oknem budou stmívat zrcátka když kvůli folii neprojde tolik světla na senzor. Pokusil jsem se přes folii baterkou posvítit na senzor a zrcátka zčernala jen nevím jestli to bude fungovat i na světla z aut jedoucí za mnou. Předem děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...