Přejít na obsah

Michaelova 1.8T


Doporučené příspěvky

Kolegovi z práce se začala látka z toho molitanu na stropnici odlepovat. Koupil nějaké lepidlo přímo na stropnice, tak se ho zítra v práci zeptám a dám vědět 🙂

Jo, ta madla by byla hezká i v té béžové. Ale i ta bílá tam docela sedí 🙂

Jinak dneska vyměněn celý elektrický šíbr. Když jsem ho chtěl zavřít, tak tam zalupalo (skřivila se lišta tak blbě, že se to celé zaseklo). Když jsem pak zkusil (protože jsem zbrklý ko*ot) podržet ovládání aby se šíbr dal do základní polohy, tak se celý ten plastový mechanismus rozlámal na sračku 😄

Takže jsem koupil z bourané octy a už to zase fičí 🙂 Sranda ale je, že tam měl jednu lištu taky špatnou, tak jsem tam dal jednu dobrou ze starého šíbru. 

Na vrakáči kousek od nás chtěli 2500 za ten mechanismus, nakonec jsem sehnal  za litr. Jsou to děsné svině, stahovačku do oken prodávaj třeba za litr a podobně. Tam někdo očividně střílí ty ceny úplně od pasu.

Odkaz ke komentáři

Je tomu cca 2 roky nebo tak nějak,co jsem řešil úplně stejný problém a nakonec jsem koupil komplet okno s motorkem a dokonce i s ovladačem za 500 Kč a prej že jestli si vezmu ještě druhý komplet okno,tak že mu dám celkem 600 Kč za obě.tak jsem neváhal.byl to borec co vozil angličáky a rozprodával je,ale už to bohužel nedělá.byl to super zdroj na díly.napriklad i origo kat s lambdama za 700 Kč.

Odkaz ke komentáři

Tak to je pecka, protože co jsem viděl na netu dovezené auta z anglie tak byly většinou s malým nájezdem a hodně zachovalé.

Tady ten vrakáč co tady máme mě strašně sere. A když máš pak auto po bouračce, chceš si vymontovat nějaké věci, tak už hrozí, že ti nedají papír o eko likvidaci. Jenže pak ty díly, co jsem mohl použít na jiném autě se jim tam pak válí, protože za ceny, které to prodávají nemají šanci nic prodat.

Odkaz ke komentáři

Minulý týden vyměněno čelní sklo .. Objevila se z ničeho nic prasklina a ta se pořád rozšiřovala.. Sklo mi vydrželo 5 let.. Vyměněno za 3500.. Pojišťovna chtěla za připojištění čelního skla cca 800 Kč, takže pokud budu měnit co 5 let, tak jsem pořád pětikilo v plusu 😄 

Odkaz ke komentáři
před 13 hodinami, Majkl_ napsal:

Minulý týden vyměněno čelní sklo .. Objevila se z ničeho nic prasklina a ta se pořád rozšiřovala.. Sklo mi vydrželo 5 let.. Vyměněno za 3500.. Pojišťovna chtěla za připojištění čelního skla cca 800 Kč, takže pokud budu měnit co 5 let, tak jsem pořád pětikilo v plusu 😄 

S pojistkou max každý 2 roky 😁

Odkaz ke komentáři

Asi to příští rok připojistím. Ale až za rok.. Statisticky mi prostě nemůže prasknout do roka, nebo trefit nějaký kámen 😄 😄 😄

Jinak během příštího týdne, budu montovat RS nárazník, který mám od Luk.asse.  Jen musím počkat na montážní materiál (rozuměj šrouby) a mřížky. Těším se na to jak malé děcko 🙂

Odkaz ke komentáři

Nestraš 😄

Akorát jsem koukal na ty plíšky na krajích pod lištou na nárazníku. Obě strany brutálně zarezlé.. Nepamatuješ si, kde je závit k tomu šroubu ? Budu to muset všecko odvrtat. Tak by mě zajímalo, v jakém díle je ten závit. Kdybych ho náhodou zničil. Asi to bude na nosníku co ?

Odkaz ke komentáři

Pokud si pamatuju dobře, tak k nosníkům jsou přišroubované takové držáky a v nich jsou přibodovaný matky, do kterých jsou právě zašroubovány ty šrouby. Taky jsem s těma šrouboma bojoval a tuším jsem 1 nebo 2 matky utrhl, ale když sundáš plastový podběh, tak se k tomu držáku (matkám) dostaneš z druhé strany

Odkaz ke komentáři

Dobré vědět, že to jde i z druhé strany, alespoň to pořádně "zwédečkuju", protože zepředu (přes hlavu šroubu) se tam nic nedostane. Jak jsi to pak řešil, když jsi ty matky utrhl ? Dá se to kdyžtak vyřešit tak, že tam dám šroub skrz a druhou matku zezadu, která přibodovaná nebude, ale dotáhnu to prostě ořech na matce + ořech na šroubu zároveň ?

Odkaz ke komentáři
před 15 hodinami, Majkl_ napsal:

Nestraš 😄

Akorát jsem koukal na ty plíšky na krajích pod lištou na nárazníku. Obě strany brutálně zarezlé.. Nepamatuješ si, kde je závit k tomu šroubu ? Budu to muset všecko odvrtat. Tak by mě zajímalo, v jakém díle je ten závit. Kdybych ho náhodou zničil. Asi to bude na nosníku co ?

Hele takhle to tam je.je to zvětšená fotka,co jsem fotil rozdělaný auto.

Screenshot_20200622-154032.png

Odkaz ke komentáři

Jinak ohledně šamponu Sonax,tak někdo to má rád tyhle značky,ale mě spíš zaujala kvalitnejsi kosmetika jako je Meguiars,DoDo Juice,Auto Finesse apod

Ale to je na každým jak je kdo narocnej a jak komu to taky finance dovolí. Každopádně uvidíš sám,jak to bude fungovat,já kupiju Meguiars pH neutrální kvůli vosku. Ale někdy bych se chtěl pustit do keramický ochrany,což ale už znamená hodně velkou přípravu povrchu,jenže na to je potřeba mít prostory,venku to dělat nejde.

Odkaz ke komentáři

Tvl ten nános u blatníku 😨 tohle čistím pravidelně po zimě a před zimou,prostě jak měním kola. Jinak ty šrouby já mám na desítku klíč,torx jsem tam neměl.ale tak hlavně že se povedlo. Opravoval jsi ten nárazník nebo jsi ho tam nasadil tak jak je? 

Nemáš zač,jsem rád,že udělá radost někomu dalšímu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...