Přejít na obsah

headerova ČernoČerná RS


Doporučené příspěvky

Takže, dneska jsem na radu @Ol@f sundal stropní lampičku se všemi komponenty. Lampička, ovládání střešního okna + ambientní osvětlení, čidla alarmu, vnitřní pouzdro. Udělal jsem testovací jízdu, vrzalo to stejně a to z prostoru mezi rámem střešního okna a karosérií. Je evidentní, že v tom rámu je prostě nějaké pnutí. Trochu jsem s tím polaboroval, sice se to zlepšilo ale dobrý to rozhodně není. 

Stojím si tedy za tím, že celej problém je v tom rámu střešního okna. Co mě trošku šokovalo, kolik se odtamtud line zvuků, jak tam není celej ten plastovej nesmysl. 

Na druhou stranu, mě příjemně potěšilo, jak jsou veškeré plastové spoje a styčné plochy namazané. Evidentně to dělal někdo adekvátní, protože všechno je čistý, jen styčné plochy decentně pomazané bílou pastou, nikde žádná prasečina. 

Samozřejmě jsem zbytečně povolil nějaký kostřící bod, nebo anténu či co to tam nad tím je napojený takovou páskou ke střeše a navíc to bylo evidentně na lepidle, tak jsem si udělal ještě výlet pro modrýho Loctita. Vše dotáhl poctivě očistil a počkáme co nám na to řeknou soudruzi...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Takže, dneska dobrá zpráva z centra péče o zákazníka. 

Bylo odsouhlaseno kompletní převzetí nákladů ŠA na kompletní výměnu střešního okna včetně mechanizmů. 

Můj servis dostal informace, musejí doladit seznam dílů a úkonů, odsouhlasení plného hrazení, díly objednat, naskladnit, v rámci letních dovolených počkat na správného mechanika a dojednat termín. 

Vzhledem k tomu, že tato výměna sahá nad 100k tak to beru jako úspěch. 

Zároveň před Áčkama je to poslední krok, který jsem ochotný podstoupit. 

 

Odkaz ke komentáři
No,podobny postup s vymenou cele strechy navrhovali u mojeho auta u Svorce,zrusil jsem to a zajel ke Klokockovi,kde vymenili behem pul hodiny nejaky plast ve stropu a od te doby rok a pul pokoj...
No jo, kéž by to tak bylo, moje bylo ve třech různých autorizakach a dvakrát přímo v Boleslavi.
A nenabidli ti ze ti zrusi panoramu a daji normal strechu bez niceho? [emoji23]
Nebejt to o stříhání sloupků, tak bych do toho šel [emoji23].
Btw kamarád koupil v 2001 novou jednickovou ovci, za měsíc ji hodil na boudu stříhali se sloupky a vařila nová střecha a vloni ji prodával bez známky koroze v těchto místech [emoji106]
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ano, vzhledem k dovoleným a prázdninám se to trošku protáhlo, nicméně už mám naplánovaný termín na příští pondělí, kdy jde hned ráno do servisu na kompletní výměnu celého mechanismu střešního okna.

Jinak z jiného soudku, nedávno padl jeden rekord ohledně spotřeby. 150km trasa Hotel Všetice->LBC kraj se spotřebou 6,4. Samozřejmě já jen jako spolujezdec, řídila švagrová a jela adekvátně k mé a bráchově kocovině[emoji23]. Bylo to pod dvě hodiny [emoji106]. To jsou čísla která jsou mi cizí [emoji3]. A tím pádem mi pomohla i k nejnižší spotřebě na nádrž.
Jinak teď to moc neskáče, do práce jezdím na fichtlu.
Koupil jsem keramickou ochranu čelního skla Geyon View, protože původní ochrana je po roce a něco na tom čelním skle po smrti, na zbytku auta keramika stále drží, ikdyz teď jsem ji přikrmil wet coatem.8cdb6489f336b5706ffa05e558907d35.jpg

Odkaz ke komentáři

Škoda že se mi počítadlo na 10tis. km nuluje automaticky, původně jsem myslel že tam jsou 3 různé tripy a z toho jeden automaticky nulovaný u dotankování, druhý když auto hodinu nebo jak dlouho nejede a třetí že si nuluju sám, ale na 10tis. km se mi ten třetí trip vždy vyresetuje. V dlouhodobém průměru tam budu mít něco mezi 8-8,5, ale když vidím, že to jsou vaše minimální spotřeby.. 😄 

Odkaz ke komentáři

Ona ta potvora střílí na všechny kvalty 😄 To do toho člověk po týdnu sedne, že pojede normálně, ale pak člověk vidí jak se teplota oleje blíží k 90 a už sahám po tlačítku sport a nedá mi to 😄 Největší rány jsou po nafouknutí turba a když bez plynu  otáčky padají ke třem tisícům otáček.  
O víkendu jsme s kamarádem poměřili síly. On má 162kw základ, manuál, Cooler, sání, decat, catback, short shift, upraveno také od BSR. No bylo to na stejno a to já mám katalyzátor, tím pádem jemu to má jet víc... Bohužel nyní má auto na zvedáku a upragraduje na turbo z Golfa R tzn IS38 s potenciálem okolo 400koní :-/ a jako třesničku samosvor a spojku od RSR performance. To už nemám šanci 😄 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Holahej, 

takže dneska vyzvednuto ze servisu, postálo to tam o den dýl kvůli tuhnutí tmelu kterým se to všechno lepí, prej to není klasické lepidlo na autoskla ale přímo nějaký speciální tmel. 

Zatím jsem neměl čas to nějak testovat, dneska jsem s tím najel asi 50km a musím říct, že pocity zatím dobrý. Za celou dobu co jsem s tím dneska jel, tak mi přišlo, jakoby tam to střešní okno vůbec nebylo, absolutní ticho, vrznutí ani pazvuk jsem neslyšel ani jeden. Dokonce mi přišlo, jak kdyby tohle nové okno mělo lepší izolační vlastnosti než to původní. Nevím, možná placebo efekt ale přišlo mi v interiéru větší ticho, než dřív. 

Vtipný je, že mám pocit, že to skleněné obložení střechy, které je kolem střešního okna mám pocit, že u toho původního nebylo celé v kuse, ale že tam byl nějaký předěl, něco jako je ta červená čára co jsem udělal. Ale jistej si tím nejsem, samozřejmě fotku předtím nemám. Asi bych měl míň chlastat :D...

O víkendu bude snad chvilka času, abych to alespoň omyl a trochu to projel. Určitě dám reference..

2020-08-20 14.17.21.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak dneska jsem se nudil, tak jsem jenom tak otestoval Foam Lance, co jsem koupil od číňana. 

Musím říct, že jsem byl docela příjemně překvapený, zatím jsem s tím nelaboroval a jel spíš na efekt než na funkčnost takže jsem toho vyplácal podstatně víc, než bylo nezbytně nutný, ale musím říct, že i funkčnost velmi dobrá. Měl jsem to dost zaprsený, zaprášený, předek samá moucha a jenom po pěně a wapce to bylo, až nad očekávání čistý. Neříkám, že to stačí mýt takhle ale hrubou špínu a mouchy to krásně sundá, protože tím jak to na tom drží třeba přes 5 minut, tak to parádně odmočí tenhle bordel a to jsem použil PH neutrální pěnu od Geyonu. A ta určitě nepatří k těm nejlepším na trhu ale i tak mě příjemně překvapila. 

Byla to šlehačka jako hovado, kdybych měl nějaký slušný auto tak bych mohl točit pro brazzers 😄 .

Jinak musím říct že napěňovač fakt super kvalitně udělaný celý z mosazi, frézovaný. Žádný sračkoidní odlitek jakože mosaz atd. 

Dokonce číňan celkem vstřícný psal asi týden po tom co to odeslal, že se omlouvá ale že zjistil že redukce na Karchera co mám já v kombinaci se 170barovou wapkou už asi tři praskly, tak ať jsem opatrnější a že už má ve výrobě novou verzi která bude stavěná na 250barů jako celý foam lance a že hned jak ji naskladní zadarmo pošle, takže servis taky celkem slušný. 

Jinak si dokážu představit, že na nějaký zimní ošplouchnutí soli by to nemuselo být vůbec špatný. Já jsem to kupoval primárně, že s tím budu mejt všechny kraviny jako vozejky, kolku, fichtla a podobný nesmysly na který rukou nesáhnu 😄 . 

Poslední fotka cca 5 minut po aplikaci 

288949847_2020-09-1116_27_58.jpg.18eefadd0f0cc322c060c8dc1d8f1e5a.jpg1442690057_2020-09-1116_34_49.jpg.0255dd832263c619a221a7f4da7a7157.jpg1067670141_2020-09-1116_34_54.jpg.fdcda737684f24327e7466e44c849535.jpg

2020-09-11 16.36.10.jpg

cca 5 minut po aplikaci a už jsem tam někde sáhnul wapkou jak jsem myl bok..,582043417_2020-09-1116_31_07.jpg.b2fec7064c0012a4f6baf5a8d1617cef.jpg

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...