Přejít na obsah

Stříbrný Škodillac


Doporučené příspěvky

Ahoj 🙂 Chtěl bych vám konečně představit svou Octavii. Mám ji rok a půl.
Jde o jedničkového combíka s 1.9 81kw. Auto jsem dostal od bráchy, který ho měl jako každodenní auto a moc se mu nevěnoval. Když jsem jej dostal mělo cca 360k najeto a odešla zrovna dvojhmota... Bylo mi 18 a měl jsem čerstvě papíry a jako vlastní auto bych bral cokoliv, co mi kdo dá, v jakémkoli stavu 😄
 
      Odvezl jsem auto kamárádovi do servisu. Udělala se dvojhmota, nová komplet spojka. Byli zvlněné brzdy, tak se taky vyměnily, po 1000km se opět zvlnily, tak jsem začal hledat poprvé zde na fóru a zjistil že muže být problém v silentblocích - ejhle, byla to pravda. 

    Pak bylo zhruba 20 000 km bez problému, po kterém přišly na řadu komplet tlumiče. 
Momentálně má auto najeto 416000. Před měsícem jsem měnil Turbo a rozvody (pro jistotu, nevěděli jsme kdy byly měněny). Po motorové stránce je teď auto uplně v pořádku... Je to super svezení 🙂 jezdím převážně dílnice. Jsem z Ostravy a studoval jsem v Brně, nyní v Praze. Jsem muzikant a z Brna jsem dojížděl do práce do Olomouckého Divadla. Po městech moc autem nejezdím... ani nechci. Je mi to strašně líto 😄 

Karoserie je místy prorezla, hlavně kufr, který chci v nejbližší době vyřešit. 
esteticky mi vadí ta hrozná SPZ, kterou taky vyměním.

K autu mám velký vztah.... co jde, si chci udělat sám. Vztah se tím daleko víc prohloubí 😄 🙂 A k tomu mi pomáhá moc tohle forum. Díky moc za něj a za každou radu!

 

Fotek moc nemám ale doplním! 🙂 Momentálně mám tak minimálně měsíc volna skrz virovou epidemii, která koluje. Takže mám mnoho času na auto a dělám s ním co se dá 🙂 

 

 

FD3BDA7D-3F66-4A99-A5B5-83DD808A4934.jpeg

 

8C94D019-78E4-400A-B13D-3DE8887D3AEC.jpeg

315AE6E3-6A13-43E2-8E46-2E9B8428F20B.jpeg

Odkaz ke komentáři
před 7 hodinami, Konny napsal:

U tebe se bude mit octa urcite lip nez u brachy, tak se ji hezky venuj a ona ti to urcite vrati spolehlivym provozem 👍👍

Budu určitě! 😊

dnes jsem zatím trosku navrátil lesk plastovým lištám. (viz. Foto)
Ještě mi upadá kryt víka kufru, tak dam dnes náhradní zobáčky do kterých se to zacvakává + rovnou nový vzpěry kufru. 
jeste mně před par dny přestal fungovat tachometr s palubnim PC  a ručička stavu nádrže lítá v zatáčkách ze strany na stranu... když jsem měnil pojistku č.7 tak znovu po 5-ti vteřinách prdla.. dnes zkontrolujeme všechny čidla A kabeláž 😊

 

EFB00EBC-1320-45C5-97FC-FF18F63D566E.jpeg

92C74E15-185A-4108-BCD3-0A8DF0C23D57.jpeg

Odkaz ke komentáři
před 8 minutami, shikaree napsal:

Spidery R17 nezapises do TP, ale vypadalo by to super. Jsou to totiž nejhezčí kola na Octavia 1. Mám je na RS😁

Jinak možná by stálo za zvážení Spidery R16, ale musí být z Octavia 1, ty "fabiacké" Spidery R16 jsou hnus.

Spidery R16 z Octavky sem taky zvažoval, nakonec sem však šel do Montreal II z Golfu GTI. Sou levnější a myslím, že k autu sedí parádně 👌

Odkaz ke komentáři
Před hodinou, shikaree napsal:

Spidery R17 nezapises do TP, ale vypadalo by to super. Jsou to totiž nejhezčí kola na Octavia 1. Mám je na RS😁

Jinak možná by stálo za zvážení Spidery R16, ale musí být z Octavia 1, ty "fabiacké" Spidery R16 jsou hnus.

O TP vím... většina kamarádů na to sere a akorát na technickou daji kola které mají v TP 😁 prý to policie neřeší.. 

jo jsou to nejhezčí kola! 😁👌

ty z Fabie se mi na octavce nelibi 😒 mrknu po těch r16 octavácké. 

před 12 hodinami, cacinek napsal:

Mam tady 2mesice pouzity Kenwood KDC-X5200BT vcetne krabice atd, stav novyho kdybys chtel;-)

Díky moc za nabídku. Pouvažuju 😊

Před hodinou, Martin ASV napsal:

Nechci ti kazit radost ale začal bych odstraněním rezi všude,třeba i L zadní strana na konci nárazníku.Tyhle opravy tě budou stát dost peněz a námahy a nikdy nezkončí. A ty SPZ,ty jsou zmuchlané od nehody a vyklepané. Tady mi něco nesedí.

Bourané bylo podle mě stopro. Podle SPZ a pravého blatniku, který má na slunci jiny odstín než ostatní části.. nevím  to samozřejmě od původního majitele, od kterého to kupoval bratr, ale je to jasný když se na octavku člověk podívá 😊

S rezí jsem smířený... něco s tím budu dělat ale hold už to má něco za sebou. 😊

před 54 minutami, shikaree napsal:

NameNotFound74: tvoje kola jsou taky super. Vybírat 16" kola, tak by byl výběr složitý. Jak Spidery, tak ty tvoje autům sluší. 

U 17" jsou ale jasný Spidery.

Jinak na mé druhé Octavia 1 TDi mám 16" z Rapida, tak koukni na odkaz, je tam foto.

 

Moje kole se mi taky moc líbí, sedí tam. Chtěl bych ale stejně ještě jednu sadu jako letní. Díky moc za tip! 😊 vypadají moc pěkně 😊

Odkaz ke komentáři

Ono nejde o STK a policii, ale může být problém při havárii, když budeš mít na autě kola, co nemáš v TP. Pak ti pojišťovna nemusí vyplatit ani korunu.

Jinak ty máš 16" knify, ty jsou dobrý, mám je na RS jako zimní 😁

Kola z Rapida mají myslím 7" disk. Kouknu na přesný rozměr. 

Edit: ANTIA 7,0J x 16" ET46

Odkaz ke komentáři
před 10 minutami, shikaree napsal:

Ono nejde o STK a policii, ale může být problém při havárii, když budeš mít na autě kola, co nemáš v TP. Pak ti pojišťovna nemusí vyplatit ani korunu.

Jinak ty máš 16" knify, ty jsou dobrý, mám je na RS jako zimní 😁

Kola z Rapida mají myslím 7" disk. Kouknu na přesný rozměr. 

Edit: ANTIA 7,0J x 16" ET46

Aha! To by bylo blbé... moc díky za info 😊 budu teda hledat spis r16 😊

Odkaz ke komentáři

Tenkrat me to vyslo i s gumama asi 12tis, 8tis kola a 4,5tis gumy (novy Kormorany). Ted mam gumy Landsail, ktery stoji ve velikosti 205/50 R17 asi 1100. Sice je to cina, ale ma hodne kladnych recenzi a sam muzu rict, ze to jsou opravdu dobry gumy, takze zase takova palka to neni... 

Slo mi hlavne o to, abych je mel zapsany 😉

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

Uvidím ještě na co budou finance, není to první věc na seznamu co chci dělat 😊

každopádně jako r16 se mi zamlouvaji Antia kola z rapida. 
o čínských pneu jsem taky slyšel, že jsou některý dobrý... kamos na jednich jezdí furt, ale nevím přesně na kterých. 👌

před 43 minutami, Luk.ass napsal:

Nevím jaký máte kdo zkušenosti se zapisováním kol,ale se zápisem není problém,mám zapsány 18" repliky Audi.

No myslím ze problém není nikdy pokud mas tipovy list 🤷‍♂️ Ale třeba se pletu.
Mysleli tím, podle mě, ze sehnat Spidery s listem bude oříšek...

Odkaz ke komentáři

Ahoj! Dnes jsem se pokusil o svou první karosářsko-lakyrnickou práci 😁 chytal jsem u toho nervy a nakonec to nějak dopadlo. V neděli dodělám zbytek kufru 💪 ještě mi přišly znaky tak jsem tam hned šoupnul přední. Až dodělám kufr tak dam i zadní 😊 akorát jsem si říkal, ze jsem mohl rovnou vymenit.... kdyžtak později. Jsou teď důležitější věci.

7BD21C1A-171A-48A4-BCE8-4155CFFE33BF.jpeg

1E9E9620-4484-4FCC-BF10-3702AA82C73D.jpeg

D981034B-0A52-4790-8BCC-7916E93B7D41.jpeg

Odkaz ke komentáři

nevím k čemu má někdo na Octavia 1 kola 17,to auto je postavené na 15,max.16,jo,vypadá to dobře,ale jenom si tím lidi rozbíjí podvozky a celé auto,protože tuhost auta je slabá a tahle velká těžká kola to auto na našich silnicích vymlátí,sám mám na autě 16 spider jenom proto,že to bylo součástí sport paketu,takže to neměním

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...