Přejít na obsah

nesvítí levá polovina auta


hadraplán

Doporučené příspěvky

čaute, takže při další jízdě už to najednou zase začalo svítit jak má.

Pak za několik dnů před další jízdou to zase blblo, to znamená, 

když jsem hýbal se zásuvkou vozíku, tak se buď rozsvicovala ta levá polovina auta nebo zhasínala.

A když se rozsvítila, tak ale zase nešly vůbec blinkry, ani trojúhelník.

Zásuvka na vozíku je zřejmě trochu pohmožděná., možná i na autě.

Když s ní člověk zahýbe. zase se to trochu změní, levá polovina zhasne ale zase fungují blinkry.

 

Takže teď si myslím, že bude potřeba tu zásuvku rozebrat a zkontrolovat napojení drátů, protože to vypadá na nějaké rozpojení nebo zkraty, co myslíte ?

 

 

 

 

 

 

 

V 4. 7. 2020 at 12:45, Konny napsal:

Nesviti ti cela leva polovina, tzn. i zadni leve svetlo? 

ano celá polovina vč. zadního

Odkaz ke komentáři
V 10. 7. 2020 at 9:53, Konny napsal:

Tak  jsi na to prisel sam, chyba bude bud v zasuvce nebo zastrcce. Zastrcku na voziku dej novou a pokud uz je i spatna zasuvka na aute, tak ji rovnou dej taky novou. Nema cenu to nejak bastlit, u novych veci budes mit zarucenou funkcnost 😉👍

v sobotu jsem odpojil zásuvku tažného na autě (samici) přímo u zadních světel v autě, kde se napojuje a bohužel se prakticky nic nezlepšilo. Jen to, že již začlo fungovat zadní pravé obrysové - červené světlo. a neblbne jako s připojenou zásuvkou.

Stále mi bohužel nefungují blinkry a ni trojúhelník. Zadní levé červené obrysové a přední levé parkovací také ne. 

Přední levé potkávací funguje.

Co je zajímavé u blinkrů, když dám páčkou u volantu doleva nebo doprava sice blinkry nejdou, ale nezvykle rychle to cvaká (jako když na přechodu pro nevidomé) Dá se podle toho nezvyklého zvuku něco vyvodit ?

Já už jsem fakt bezradný.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Ja bych začal elektrikou u tažnýho 

Koupil novou zásuvku a koukl do levý zadní kapsy jestli tam neni na kabelech od TZ napojená taková černá krabička je to náká zátěž a dou přez ní blinkry 

Pokud to tam je tak jí vyhod a přepoj veškerou elektriku k zadnímu světlu v originál stav - neměl by to bejt problém dle barev vodičú 

Poté bych rozebral odpojil a vyhodil starou zásuvku TZ 

Ted bych bud proměřil a znova napojil k zadním světlúm stávající kabely nebo ty starý vyházel natáhnul si kabely nové a dal novou zásuvku TZ 

Až bych měl jistotu že elektrika okolo TZ je o.k. a nesvítilo by to tak bych vzadu u levýho světla prověřil dole v kapse ty konektory dost to tam hnije 

Na par autech sem už konektory vyštípal a jednotlivé draty sletoval do sebe 

Poté bych šel po otočným spínači světel - dá se odpojit a za pomoci 12V se da v konektoru zkoušet drat po drátu a koukat co se rozsvěcí a pokud se ty světla rozsvítí víš že je spínač v háji 

Tady to chce kapku vědět kterej drát je kostra -většinou hnědej a ten pod napětí samozřejmě nedávat došlo by ke zkratu!!!

Počítám žes žarovky ,patice,a konektory ke světlúm kontroloval-očistit od oxidace a mírně naohejbat 

U těch blinkru pokud bude elektrika TZ o.k.a přesto by ty blinkry nešli tak jako první jinej spínač varovných světel 

Ja u těch blinkrú vidim na 95% problém skrz tu elektriku TZ nedávno sem to řešil totiž na jednom starým passatu 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...