Přejít na obsah

Zadní levé dveře nelze otevřít zvenku, ani zevnitř, po výměně nefunguje zamykání nádrže


Doporučené příspěvky

Dobrý večer,
  obracím se sem s dotazem ohledně zámků dveří.

Měl jsem problém se zamykáním zadních levých dveří. Odemykání proběhlo vždy u všech dveří, u levých zadních s časovým zpožděním. Horší to ale bylo se zamykáním, kdy všechny dveře zamkly, ale zadní levé ne. Zamkly tehdy, když se s nimi doslova třísklo, nebo když se "pobouchal" plech. Rozhodl jsem se pro výměnu mechanismu zamykání. 

A teď problém, kvůli němuž je horní odstavec v minulém čase. Odmontoval jsem tapecírunk, sundal lanko bowdenu vnitřní kliky a lanko vnější kliky. Vyměnil jsem zámek "kus za kus" s tím, že jsem si nový zámek ještě otestoval "nanečisto" přiložením k očku, kam zajíždí západka zámku na karoserii (sloupku). Stalo se to, že, když jsem dveře celé zase smontoval, zavřel a zamknul, po odemčení se neodjišťují. Nelze je otevřít ani zevnitř, ani zvenčí. Zámek slyšitelně cvaká, ale dveře jsou stále pevně zamčené.

A teď, co s tím? Stalo se to někomu z vás? Připravuji se, že to vypadá na hodně mastný servis 😞

Díky za odpovědi předem.
Edit: 9.1.2022 byl problém s otevíráním dveří vyřešen

10.1.2022
Vyskytl se mi ještě jeden problém. Zadní levé dveře jsem, na základě Vašich rad, rozpohyboval. Nyní jsem si všiml, že se mi vůbec nezamyká víčko nádrže - nevyjíždí trn. Co se s tím dá dělat? Navíc, tedy, když se ještě vrátím zpět k tomu dveřnímu zámku, tak po zamčení všech dveří, se zadní levý zámek zamyká vždy, až jako poslední. Po čem jít?

Díky za odpovědi.

Upraveno uživatelem Octavius16
objevil se nový problém po výměně zámku dveří
Odkaz ke komentáři
  • Octavius16 changed the title to (Nový problém) Zadní levé dveře nelze otevřít zvenku, ani zevnitř
  • Octavius16 changed the title to Zadní levé dveře nelze otevřít zvenku, ani zevnitř, po výměně nefunguje zamykání nádrže
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...