Přejít na obsah

Hydraulická zdvíhátka


Doporučené příspěvky

Mám takový malilinkatý problém:

 

Včera jsem nastartoval studený motor-vyjel z garáže a zhasnul ho. Pak jsem se dal do vysávání interiéru, impregnace plastů atd. Večer jsem studený motor opět nastartoval a zajel do garáže-cosi jsem zaslechl, ale nevěnoval tomu pozornost.

Dneska jsem opět nastartoval studený motor a vyjel z garáže(abych dokončil údržbu) a hle motor si cvaká...jako kdybych šroubovákem ťukal do víka ventilů. Nejvíce patrné na volnoběh s otáčkami se to zrychlovalo ale stále se to drželo.

 

Tak jsem ho zdechnul a dal se do pokračování údržby. Vyndal a zkontroloval vzduchový filtr, vytřel trošku oleje ve filtrboxu, stříknul sprejem po škrtící klapce, rozdělal rozdělovač, očistil napáleniny na kontaktech, kápnul olej do kluzného ložiska, vše smontoval....nastartoval a? cvaká pořád!!

 

To už mi začaly trochu téct nervy-po konzultaci s tátou (ten říkal že nic jinýho než hydroštely to nemůže být) jsme auto vzali do servisu za známým. Je to necelé 2Km a po příjezdu tam jsem vylezl z auta, poslouchal a? NIC!! Cvakání pryč a motor si zase běží jako švýcary :lol:

 

Já tomu prostě nerozumím. Nesetkal jste se s tím někdo? :lol:

 

Oleje je dost, je tam Mogul GX-Fe 10W40,mám na něm najeto 7500Km, je čistý, motor maže, nehřeje se.

 

Ale teď pozor:

 

Už to udělal jednou před tím. To si pamatuju naprosto přesně- 20.června 2009-před odjezdem na ségřinu svatbu. Večer před tím jsem potřeboval zase popojet v garáži, aby mohli stepovat kolem auta a nainstalovat na ně "výzdobu". Protože mám garáž z kopce, tak po dokončení výzdoby jsem ji bez startování jen pustil z kopce. Druhý den ráno start a cvakala stejně jako dneska-úplně ten samý zvuk. Obřad za pár desítek minut, nevěsta nachystaná-prostě nebylo zbytí a musela jet stůj co stůj. Po dojezdu na místo (25Km) běžel opět motor normálně a po cvakání ani památky. Poslouchal jsem i během jízdy a uklidnila se po max. 2km jízdy.

 

Od toho dne 20.června 2009 to neudělala nikdy. Ani v zimě, letos cesta na Vranovskou přehradu, na Lipnici...stovky kilometrů a... prostě NIC..až opět dneska.

 

....

 

S mechanikem jsme se domluvili, že mám stejně "pár Km" do výměny oleje, takže ať ho vyměním a pozoruju jestli se to projeví. Když to udělá-tak se mám stavit a naházíme tam novou sadu hydroštelů. 85 866Km-kur.a trochu dost brzo ne?

 

Před tím tam byl olej MOBIL, pak jsem přešel na Mogul...netuším jestli by to mohlo mít souvislost s olejem...že bych tam zkusil dát zase MOBIL?

 

Fakt nevím-poraďte-povzbuďte. V pátek mě čeká cesta na dovču-cca 600Km :lol:

Upraveno uživatelem TomášT
Odkaz ke komentáři
Známy má presne toto isté, v akých intervaloch sa to opakovalo (či skutočne myslíme toto isté), interval cvakania bol asi aký? On to zobral do servisu a už je z toho na prášky lebo mu s tým nevedia pomôcť..

 

Interval je víc jak rok. (20.červen 2009 a 16.srpen 2010)

 

A co takhle prasklý svody? Taky se mě takto projevovaly, postupně to cvakalo čím dál častěji a dýl....

Moc povzbudivý to sice není.

Tak na svody jsem se díval hned, ale nic jsem na nich nenašel. To by se nejspíš projevilo po každým studeným startu a až by se litina zahřála tak by to utichlo. Ale že by to svody udělali jednou za rok? to je divný...

Odkaz ke komentáři
Interval je víc jak rok. (20.červen 2009 a 16.srpen 2010)

 

 

Tak na svody jsem se díval hned, ale nic jsem na nich nenašel. To by se nejspíš projevilo po každým studeným startu a až by se litina zahřála tak by to utichlo. Ale že by to svody udělali jednou za rok? to je divný...

 

Při každým startu se to neprojevilo, cvakalo to taky nepravidelně.... Ale při takový roční periodě bych to moc neřešil, ten motor vydrží jak krava.

Odkaz ke komentáři

Mechanik mi řekl, že i když bude cvakat, že se s tím dojet dá a že se tím nic nepokazí.

 

říkal že některý 1,6tky- i stokoňovky-cvakají mnohem víc a častěji, někdy už permanentně a jezdí s tím dál.

 

jinak na svody jsem se díval a kontroluju je pravidelně-hezky baterku + zrcátko a ohledat ze všech stran

Odkaz ke komentáři

jasně. už jsem to pustil z hlavy. Halt asi trochu víc poslouchám svůj motor a pak plaším zbytečně.

 

Má od té doby "nachozeno" dalších 640Km a vše je v nejlepším pořádku. Čili to neřeším-zvlášť po tom co jsem si přečetl toto:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za určitých provozních podmínek (opakovaných startech / „studený start“ / prvomontáž motoru),

může dojít k hlučnosti ventilu. Rychlé odvzdušnení prostoru s vysokým tlakem je zaručeno tímto

postupem:

1. Došlo-li při prvním startu motoru (po výměně zdvihátek) nebo při startu a chodu naprázdno

k hlučnosti ventilů, měl by se motor nechat bežet asi 4 minuty pri otáčkách asi 2500 min

nebo střídavě 2000 a 3000 min.

2. Následně je třeba nechat motor bežet naprázdno asi 30 sekund.

-----------------------------------------------------------------------------------

Ano opakované studené starty to je můj případ!!!

No a ani není třeba ho točit an místě na těch 3000ot. stačí vyjet a po pár stech metrech je klid.

 

čili neřeším a v klidu užívám :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím všechny, minulý týden mi něco začlo cvakat v motorovém prostoru a znělo to jako jetej hydrostel. Tak jsem tento týden udělal plánovanou GO , vyměnil jsem kroužky, šály, hydroštely, zabrousil ventil vše pohoda paráda. Po sestavení a motoru jsem přišel na to že jsem se toho cvakání nezbavil.Nevíte nekdo čím to může být? předem Děkuji J. Horký

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...