Přejít na obsah

Poradna lité disky a pneu


jirka.k

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi, koupil jsem letní gumy a nechal je nazout na disky. Disky byly vyváženy všechno v pohodě, tak jsem dal kola na auto.

Ale pravé přední kolo mi nějak bouchá. Na zimních to nedělalo nic. Myslíte, že to je gumou?

Ten chlap mi je nafoukal na 2.4b já si trošku odfoukl na 2.2b. Ale bouchá to stejně. Jako by ta guma byla šišatá nebo tak...

 

Díky Míra

Odkaz ke komentáři

Ahoj chlapi, koupil jsem letní gumy a nechal je nazout na disky. Disky byly vyváženy všechno v pohodě, tak jsem dal kola na auto.

Ale pravé přední kolo mi nějak bouchá. Na zimních to nedělalo nic. Myslíte, že to je gumou?

Ten chlap mi je nafoukal na 2.4b já si trošku odfoukl na 2.2b. Ale bouchá to stejně. Jako by ta guma byla šišatá nebo tak...

 

Díky Míra

 

Tak zaprvé gumou by to být nemělo. Spíš to vypadá na horní uložení tlumiče, které se vysypalo když se při zvednutí auta odlehčil tlumič.

zadruhé na Octavii je nafoukáno 2,2 málo. :palec:

Odkaz ke komentáři

No je pravda, že když jsem pomalu dojížděl třeba na parkoviště a u toho jsem srovnával kola, tak v tom prasklo, že to kolikrát byl až hnus. Takže to by mohlo být tím uložením, že?

Jo a ještě se mi zdá, že mě to teď táhne do prava, jakoby ke kolu, kde to praskalo a teď bouchá... :wacko:

Upraveno uživatelem MirdaJH
Odkaz ke komentáři

cau, jen se lehce vratim k teorii spatne gumy.

Bracha na O2 (gumy 225/45/17), mel stenej pocit bouchani asi do 30-40km/h byl docela klid, ale pak zacalo bouchani, nevedel co to muze delat, myslel spatne vyvazeny kolo, tak jel do barumky na vyvazeni a kdyz mely skoro vsechny kola hotovy, tak si jeden technik co stal z boku vyvazovacky vsimnul, ze vprostred behounu je boule, kdyz se stalo zepredu u gumy nic nebylo videt, ale z bocniho pohledu pri otaceni na vyvazovace byla videt mensi boule. Tak se bracha rozhodl koupit novy kola a byl klid.

Je to jen nase zkusenost, u tebe muze bejt pricina nekde jinde, viz to bouchnuti jak pises

Odkaz ke komentáři

Zdarec,

 

koupil jsem OII combi 2007 1,9 TDI s koly RSW 18" 225/40/18 ET35. Problém je, že nejsou napsaná ve VTL. Jistě nekdo znáte firmu RSW, typové listy nedodávají. Máte někdo nějakou cenou radu jak to udělat, abych dostal R18 do VTP?

 

Vím, že na OII můžu max R17, ale je nějaká možnost jak tam nechat zapsat R18. Známé na STK či úřadech moc nemám.

 

Bylo by fajn kdyby někdo měl Octavii II Combi 2007 1,9 TDI 77kw bez DPF a k tomu typový list na kola 225/40/18.

 

 

Upraveno uživatelem Stackle
Odkaz ke komentáři

Zdravím. Mám problem Koupil jsme original kola Cygnus 17 placů na Octavii. (všechny paramatery včetně pneu podle TP)

Chci si to vymenit ale oouha prave zadní vnitřní pneu dře o podběh.

 

Docela jsem se divil když i na kolech (origo) jsou vyryty paramtery co mají an Octavii být ET 54 i roměr disku.

 

V pneusrvisu se taky divili proc to nejde zřemě majitel co ej mel předtím musel vnitřní středy kol zbrousit ,tudíž kolo je moc utopene proto dře.

Pomohli by nejake podlozky myslíte? Díky.

Odkaz ke komentáři

Presne, ale kdyby ses nemohl rozhodnou a nechtel by si hledat, je tam napsano toto... Je to profil v řezu (obrys) ráfku. Toto označení je obvykle na konci rady čísel a písmen vyryté na ráfku. Ve skutečnosti to odpovídá tuhosti ráfku. Existuje několik typů obrysů ráfku atd...

 

Odkaz ke komentáři

Sice o dvě strany dřív popis označení H2 je,ale namyslím,že je úplně správně.Možná s tuhostí něco společného mít může,ale hlavní funkce H(Hump)je,aby se pneu nesesmekla do vnitřní prohlubně disku.Konkrétně H2 je hump s kulatým profilem na obou stranách ráfku.

Odkaz ke komentáři

Abych nezakládal zbytečně nové téma zeptám se tady.

Má někdo zkušenosti s renovací ALU kol, přesněji mám na autě Neptuny 18 palců, jsou poškrábaný a obouchaný od parkování u obrubníku, rád bych je nechal opravit ale nevím jestli se to vyplatí oproti koupi nových kol a taky nevím kde tohle dělají.

Dík za reakce a rady

Odkaz ke komentáři

Vybroušení bych zvládnul dejme tomu po vejkendech v práci ale ty odrbaný kraje nevim nevim tam se asi musí něco přidat.
Spíš mi šlo o to jeslti už tady někdo nechával někde kola opravovat ....
PS ty tvoje kola vypadaj hodně dobře a na černým autě to bude pecka

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...