Přejít na obsah

Výfuk a vše kolem něj


TomášT

Doporučené příspěvky

Tak moje zkusenosti jsou takove, predni dil uz praskl-vlnovec, nahrazeno UNI vlnovci a naparene na misto puvodniho, jinak co jsem zjistil, tak Tyll ma predni kus cca za 1800 Kc, coz me prijde prijatele, prostredni dil jsem resil polskou vyrobou, 2 roky a zatim drzi, neresim, byla to otazka 500 Kc za novy dil a jako zadni po precteni diskuzi jsem koupil cesky vyrobek Karsit, ktery se mi zatim osvedcuje svoji vydrzi, zatim po 2 rokach jako novy.

Odkaz ke komentáři
Potřeboval bych poradit, mám prasklý výfukový svody a mám možnost sehnat za 2000kč z vrakáče a nevím jestli to má cenu je koupit aby neprdly zachvíly taky a na nový za 6000kč na cc autodily.cz nemám . Je tu možnost zavaření, ale já nikoho šikovnýho neznám takže vaření neberu. díky za rady

vtip je v tom, že ty úplně nové už jsou v tom kritickém místě zesílené. Takže koupíš z vrakáče vypálené za 2000 ty ti budou fungovat půl roku a pak rupnou taky a půjdeš stejně pro nové za 6000. Takže 2x montáž a demontáž a 2000+6000= :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahojte, mám na voze sportovní výfuk ulter sport ale štve mě že ten zvuk je strašně nevýrazný. Proto uvažuji o nějakém rezonátoru, dynamizéru apod? Máte někdo nějaké zkušenosti co to udělá se zvukem v kabině a co venku a taky jak se napojuje na stávájící výfukové potrubí? Chci jen díl místo středového tlumiče

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jsem v sobotu namontoval nový rezonátor. Výsledek je takový že že se v autě výrazně snížil hnusný zvuk který vycházel kolem cca 2500-2700 otáček. Auto teď nemá žádné nepříjemné zvuky ale to bylo spíše způsobené urvanými silentbloky na středovém dílu. Co se týká konečného efektu jak všichni varují že auto bude řvát tak určitě ne, v kabině je daleko tižší, co se týká projevu zvuku venku tak tam se zvuk zlepšil ale není to stále ono, chyba je ve sportovním koncovém dílu výfuku Ultersport který má homologaci a tudíž je sám osobě tichý aby asi dodržoval normy. Zkusím jej vyhodit a dát za něj nějaký remus a uvidíme co se bude dít.

Odkaz ke komentáři

Kluci, mám nalítaných už skoro 150 tis a kat je dle mýho soudu KO. Chci se zeptat jak ho vybrakovat? chtěl bych ho mít maximálně průchozí - no, trubku tam dávat nechci, protože bych asi neprošel STKčkem, když má mít octa kat. Jak řešit? střední díl mi taky odchází do lovišť a to bych koupil rezonátor/dynamizér. zadní nechám výfuk origo RS.

Odkaz ke komentáři

no právě.. já zase nechápu lidi, co řeší horní hranici.. k té se nedostanu nikdy ani na hony daleko

 

Johan: nemáš zkušenosti s preparací katu? nebo je lepší koupit atrapu pro klid v duši na STK..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Mam malej dotaz na tenhle katalyzátor se ta příruba musí asi navařit jestly mám pravdu .

 

post-1215-1312312701_thumb.jpg

 

Mám rezonanci výfuku tak jsem myslel že bych kopil náhradu od tyllu a dal to dohromady jiná cesta než než to svařit asi není že jo?

 

Nikde jsem nenašel fotky jak to má někdo udělaný s tou dlouhou náhradou jenom s tou krátkou.

 

díky za radu

 

post-1215-1312312718_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

tak tu dlouhou mám na půdě, ale zatím jsem to nerealizoval. Budeš muset koupit ještě "trumpetku" tu přivařit na ten kat, a před přivařením navlíknout tu přírubu na trubku. Nebo to uřízni a svař to dohromady. Ale lambdu bych přestěhoval nahoru. Toto TYLLáci nějak nevychytali. Novej předek a lambda zas na boku-teda v místě totál na pikaču.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

tak mě čeká výměna středního dílu výfuku, na co si mám dát pozor, nebo to půjde jak po másle??? tomu moc nevěřím, s výfukem to někdy vypadá, že se povolí dva tři šrouby a hotovo, ale co mám zkušenosti, tak je to vždy práce na celý odpoledne nebo minimálně pár hodin :wallbash: :(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...