Přejít na obsah

LED osvetlenie špz Octavia II


Miťo

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, dlhší čas som rozmýšľal nad výmenou žiaroviek osvetlenia špz za Led.

Nechcel som kupovať tie lacnejšie led-sufity, nakoľko tie lacné za veľa nestoja,

tak som na rýchle niečo zhotovil a celkom to ma dobrý výsledný efekt.

Postup som dal do pdf.

Upozorňujem, že to nie je nejak super profi vyhotovenie, je to homework.

Dúfam, že mi radosť z diela nepokazí nejaký policajt. :rolleyes:

led_spz.pdf

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...
Guest tomik-24

Já si taky vyráběl led žárovky do patic W5W.

V Adivu jsem chtěl koupit orginální, ale prodejce mě od toho odrazoval!

Rozhodl jsem se proto zkusmu napočítat jak to vychází, zepojit jednu řadu a ověřit.

Fungovalo to bez problému.

 

Na finální zapojení jsem použil do série 3 ks LED diod a odpor 480 R, dvě řady pro jednu žárovku (6LED a 2 odpory).

Odpor je napočítaný na proud diod 10 mA tzn diody mají ještě velkou napěťovou rezervu a měly by tam být navěky funkční!

K výkonu odporu pro tuto aplikaci stačí u 20 mA LED v mém případě s obrovskou rezervou 0,25 W!!!

 

:pivo: :lool:

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím Vás, dlhší čas som rozmýšľal nad výmenou žiaroviek osvetlenia špz za Led.

Nechcel som kupovať tie lacnejšie led-sufity, nakoľko tie lacné za veľa nestoja,

tak som na rýchle niečo zhotovil a celkom to ma dobrý výsledný efekt.

Postup som dal do pdf.

Upozorňujem, že to nie je nejak super profi vyhotovenie, je to homework.

Dúfam, že mi radosť z diela nepokazí nejaký policajt. :rolleyes:

Hm šikovnýýý

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Nazdar kamrat kupil canbus sulfdiky a secky blbosti ostatne žiarovky ... ale stale mu to hlasiy chyby a nevei si stmy dat rady ma 2009 1,9 tdi 77 kw , je už zuvfali neda sa neako cez vcdsko ... zmenit hodnoty .. na počitači aby neukazovalo chyby ? diky moc za odpoved

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

prolezl X témat, kde se řeší led do spz, ale nenašel sem, že by měl někdo podobný problém jako já...............

mám led od roberta (superfatty), mám je cca 1,5 roku a těd mě začly zlobit a nevím kde je problém.

ledky svítí cca 10 vteřin a pak zhasnou a už se nerozsvítí, až při dalším odemčení auta znovu na ca 10 vteřin. když dám jednu led a jednu klasika sufitku, tak svítí v pohodě, takže obě led svítí, ale pouze v páru s obyč sufitkou. jakmile dám zpět dvě led, tak svítí 10 vteřin a pak opět mrtvo....... nějaká rada?

Odkaz ke komentáři

prolezl X témat, kde se řeší led do spz, ale nenašel sem, že by měl někdo podobný problém jako já...............

mám led od roberta (superfatty), mám je cca 1,5 roku a těd mě začly zlobit a nevím kde je problém.

ledky svítí cca 10 vteřin a pak zhasnou a už se nerozsvítí, až při dalším odemčení auta znovu na ca 10 vteřin. když dám jednu led a jednu klasika sufitku, tak svítí v pohodě, takže obě led svítí, ale pouze v páru s obyč sufitkou. jakmile dám zpět dvě led, tak svítí 10 vteřin a pak opět mrtvo....... nějaká rada?

 

Odporoučel se nějaký zátěžový odpor na ledkách, jednotka to pak vyhodnotí jako chybu a vypne je. Proto ti to s jednou klasickou žárovkou svítí, protože je tam dostatečná zátěž.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...