Přejít na obsah

KIA Cee'D


MichalF

Doporučené příspěvky

@jar_da: ... naftu jsem měl u svého předchozího, tentokrát jsem po zvážení pro a proti upřednostnil benzín. Rozdíl ve spotřebě se zmenšil, cenový rozdíl 50 tis. Kč a nižší servisní náklady ... to jsou hlavní důvody proč tentokrát benzín. Je to sice jiný styl jízdy, ale zatím po najetí 1.000 km vládne plná spokojenost :palec: V podstatě je to maximální výbava. Nemám tam jen kožené sedačky, střešní okno, 17" kola a ISG ... nic z toho jsem nechtěl. Navigace je v pohodě, dokonce mne překvapila s příjemným českým hlasem. Parkovací asistent jsem zatím nezkoušel, sám jsem na něj zvědav. I když ho tam mám, raději budu většinou parkovat sám bez něj s pomocí zadní kamery ... ta je moc příjemná :)

 

@MichalF: ... ať vám také nový Cee´d dobře slouží, jsem zvedav na tvé postřehy s CRDi ;)

 

Tak ja uz par tisic km s tim crdi mam ... jezdi se mi s tim dobre ;)

 

Pridávam sa ku gratulantom, nech slúži. Kórejci spravili obrovský krok dopredu, to sa musí nechať! Jediná vec, čo im neviem odpustiť, je strašne sebavedomá cenová politika. Aby bol u nás Ceed drahší ako nový Golf???

 

S týmto novým GDI som ešte nejazdil, ale predošlé 1.4 a 1.6 mali papierovo síce skvelé parametre, ale v reáli tie kone asi nechali pásť na trávniku za fabrikou. Nedávno som jazdil s 2.0 CRDI 135kw, prišiel mi o dosť lenivší, ako 2.0 TDI 125kw. Takisto ich nové automaty ma nepresvedčili, na DSG od koncernu sa zatiaľ ani zďaleka nechytajú. Ty si neuvažoval o automate?

 

Souhlas, muj firemak je 1,4 benzin papirovejch tusim 80kW ... ale pocitove to je uplne nekde jinde.

Odkaz ke komentáři
... Ty si neuvažoval o automate?

O automatě jsem samozřejmě uvažoval, ale příplatek 50 tis. za nevyzkoušené DCT i když jsem měl zprávy přímo z Kie, že z hlediska spolehlivosti i provozních je to ok, jsem dávat nechtěl. Připouštím, že automat hlavně do města je moc příjemný ... no holt si budu dalších 5 let kvrdlat řadičkou :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nj chlapi, ale ty laciné tvrdé plasty, to je hnus. Sedačky taky vypadají jak někde z trabanta nebo něčeho made in India. Neviděl jsem na živo toho nového Ceeda, ale ten předešlej je fakt humáč uvnitř. A nerozumím tomu, proč tam soudruzi nedají taky nějaký dvoulitr alespoň.

 

O jakých tvrdých plastech vlastně píšeš? Jsi si Cee´da spletl s Rapidem, ne :lool: Jestli jsi seděl aspoň ve starém modelu, pak by jsi věděl, že měl palubní desku i výplně ve dveřích z měkčeného plastu ;) A stejně je tomu i u nového.

Odkaz ke komentáři

Kámoš má služebního koupeného letos, ale ještě ten předchozí model, nějaký z posledních kousků a tam jsou fakt humus plasty i sedačky. Nemluvím o tom, že jen co dojel ze salonu do kanceláře, tak po těch pár km se mu rozsvítila kontrolka elektroniky motoru a ještě první den tak řešil reklamaci... Něco mu tam měnili a od té doby teda OK. Má to benzín, myslím 1,4.

 

Takže v Ceedu jsem jel, tak vím o čem mluvím.

 

Stejnej problém mám ale s řadou jiných aut.

Odkaz ke komentáři

S tím motorem máš tak trochu pravdu. Dříve byl v nabídce 2,0 CRDI i 2,0 benzín, ale lidi ho moc nekupovali, tak byly staženy z prodeje. Na jaře bude se bude nabízet motor 1,6 T-GDI s výkonem kolem 150 kW u pro-cee´da a kolem 132 kW v modelech 5D a SW.

 

P.S.: Nedávno Cee´da SW chválili i v Autosalonu http://www.autosalontv.cz/autosalon-49-1/kia-ceed-sw-16-crdi :palec:

Odkaz ke komentáři

Asi to bude tím, že jsem zmlsanej z Mondea a Volva.

Tome Ty si zmlsanej z Mondea a Volva? Hele trochu soudnosti, podivej se na to, v cem jezdis a srovnej to s tim, co sme sem davali za fotky. Jinak tvrde plasty v interieru ? Asi zavolej tomu kamosoj, at te sveze jeste jednou, pac krome madel ve dverich, ma cee'd i v predchozi generaci plasty vsude mekcene !

Foto Volva a jejich stredoveho to je teprv mega hnus !!! A to plati i u vyssi 60ky a 70ky z tech rocniku ve kterych jezdis. 80ku pak neznam, ani nikoho kdo v ni jezdi, tak to nemuzu porovnat.

 

Mondeo

mondeo_20_july_2009_interior.jpg

 

vs

 

Cee'd

New-Kia-Pro-Ceed-interior.jpg

 

vs

 

Volvo

39005261.jpg

 

Tak to mě se palubka novýho Ceedu oproti předchůdci moc líbí. A celkově se tohle auto vážně povedlo :palec:

 

Souhlas, jak sem psal, mame na firme jak stare tak nove cee'dy a rozdil je to jak ob generaci.

Odkaz ke komentáři

A není toto o něčem jiném trošku? http://www.ford.cz/Cars/Mondeo (musíš sjet dolů na stránku a tam kliknout na dizajn a tam je foto interiéru)

V tom Ceedu to vypadá fakt jako low cost, alespoň v tom starším. Přecijen v tom Mondeu už od pohledu ty materiály vypadají dobře. A koukni na sedáky. V tom Ceedu to je jak od Vietnamců z tržnice, si nemůžu pomoct.

 

A u Volva totéž, už na první pohled jsou to pořádné plasty.

Dizajn je pak věc vkusu. Já nemám moc rád vzhled jako když s tím přilítli marťani.

 

http://www.volvocars.com/cz/all-cars/volvo-s40/360views/pages/default.aspx

U Volva vůbec na tebe dejchne robustnost už když šáhneš na kliku.

Odkaz ke komentáři

Opravdu ti doporučuji si jít nového Cee´da okouknout naživo, projet se v něm, pak teprve soudit a srovnávat s auty stejné kategorie ;)

 

P.S.: S60 měl brácha, kamarád má S80 a XC90, měl jsem zapůjčené XC60 a zas tolik z interiéru Volva já osobně unešen nejsem ;) Nehledě na to že to je jiná kategorie aut jak velikostí tak cenou :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

A není toto o něčem jiném trošku? http://www.ford.cz/Cars/Mondeo (musíš sjet dolů na stránku a tam kliknout na dizajn a tam je foto interiéru)

V tom Ceedu to vypadá fakt jako low cost, alespoň v tom starším. Přecijen v tom Mondeu už od pohledu ty materiály vypadají dobře. A koukni na sedáky. V tom Ceedu to je jak od Vietnamců z tržnice, si nemůžu pomoct.

 

A u Volva totéž, už na první pohled jsou to pořádné plasty.

Dizajn je pak věc vkusu. Já nemám moc rád vzhled jako když s tím přilítli marťani.

 

http://www.volvocars.com/cz/all-cars/volvo-s40/360views/pages/default.aspx

U Volva vůbec na tebe dejchne robustnost už když šáhneš na kliku.

 

Proc mi sem posilas odkaz na nove Mondeo ... ja daval obrazek toho co si psal, na co si zvyklej a s cim jezdis. Co se robustnosti Volva tyka, zkus si vzit za packy pod volantem, tomu rikas robustni ? LOL ... jinak ve Volvech 50 70 90 mam nalitano hodne, takze myslim, ze to dokazu posoudit. Co maj volva uzasny sou podle meho sedacky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...