Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, mam 2.0 fsi rok 2005 najeto aktualne 131 tis a nezda se mi spotrwba vody, po ujeti cca 1000-1200 km dolevam z duvodu pipajici kontrolky hladiny vody, koukal jsem ruzne po teto problematice a v oleji vodu nedetekuji, je mozne ze sw prosakuje nejaka hadice? Louze pod autem nebyva

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Tak mám tady malý problémek, nevím co to může být, všechny filtry vyměněny všechno OK, naježděno předtím asi 600km a bez problémů, ted už se stalo asi 3x že při mírném udržování rychlosti třeba na 6q při 90 a pak přidání, to cukne jen 1x žádná chyba nic, nic se nerosvítí, moc to nechápu, jestli to může dělat benál?? ale natankoval jsem 95ku na benzině. sice tam patří 98 ale nějak nepocituju rozdíl. No každopádně uvidíme jestli to bude dělat dál nebo ne, zkusím vytáhnout cívky a vyčistit to stejný svíčky, jsem motor asi 14 dní zpátky koupal, ale je mě divný, že až ted huh.gif

Hoj vevca. Pročetl sem tady všechny možny přízpěvky a konečne sem se zaregistroval. Potřebuju poradit a co sem tak četl tve přízpěvky tak se obracim na tebe . Vypada to že sem si koupil (blbec) zajice v pytli. ale to je na dlouhy povidani. Mam O2 2.0fsi 4x4 . mam ji asi měsíc a nejraději bych to vratil. Při koupi nejevilo nejaky znamky poruch. Projel sem se stim laicky prolezl auto krasne tahlo zadny pazvuky a podobně. jen svítila kontrolka motoru a pry že to je egr tak sem to vzal řekl sem si za kilo dobra koupě čekame rodinu a tak sme potrebovali vetší auto s jednoduchym motorem aby nebylo vic v servise nez na cestách. Ale jak to vypada opak je pravdou hned ze začatku sem nechal udelat řetízek a napínak pro vačkovou hřídel. Motor se stišil a zmizelo dieslové klapaní. kotouče desky a silenbloky sfiltrama a olejem nepocitam to je klasika.

Bohužel mi nedavno znamej prolezl auto a už to začalo.... těsnost motoru a převodovky do toho prej chyba na spětnym vedeni vyfukovych plynu nebo co pry je v prdeli katalizator jinde mi řekli že egr. takže ted babo rad...na víc mam prej vuli v převodovce. takže sem si pěkně naběhl. počital sem že do toho tak dvacku naleju ale tohle sem nečekal.

když to shrnu

 

 

těsnost motoru a převodovky... nechal bych přetěsnit pry cca 6tis

egr cca 5tis stim tak jediným sem počital...

ale pokud bude v prdeli kat tak prej tak 30tis což si nemuzu dovolit,jezdit bez něj tak se mi prej budou podpalovat ventili kuli spětným tlakum.

vule v převodovce to fakt nevím co stím zatim to jezdí a na vrakači tak za 8tis...

do to ho detaily jako čidlo abs či zanesenej kompresor klimi.

 

 

 

tak se chci zeptat jak poznam jestli je v prdeli kat nebo egr. a proč při sešlápnutí plynu to ma takovej dieslovej chraplak...? jinak auto tahne jak zpraku a při vyších otačkach běži jak ma.

Odkaz ke komentáři

Takže abych začal, netěsnost je naprosto normální, pokud nedolíváš pul litra za měsíc, nebo nemáš kolo pod autem, vůbec to neřeš, jsou to jen vyhozený prachy a lehce vydělaný u servisáka nechápu těch 6tis, dále EGR kup jetej ale dobrej (nejdřív ten tvůj vyčisti komplet i s trubkama, bývá zanesenej, taky jsem dělal), pak stačí vyměnit pokud bude špatnej jen ta horní elektronika, není potřeba celej i s tím se dá jezdit, ale je fajn to vyřešit, běžně se to i u naftáků zaslepí a jezdíš, akorát by svítila kontrolka, jinak nic na motor to nemá vliv, je to jen kvůli emisím, to tě zas někdo jen straší, zaslepení práce cca na 20min zadarmo, dál vůle v převodovce to slyším prvně, bez toho aby to někdo rozdělal nemůže takovou závadu diagnostikovat, klouby na poloosách apod ano, ale v převodovce ne.

čidla ABS je položka cca 300,- kus, + výměna a smáznutí na diag když moc 800,- myslím, že máš naprosto normál použité auto. Pokud nemáš najeto 500tis nebo víc, kat bude v pořádku. vůbec to neřeš.

Odkaz ke komentáři

vůle v převodovce jde zjistit pokud je už velká a to hlavně na diferenciálu....

úniky oleje z motoru a převodovky mají většinou na svědomí gufera, záleží jaká jsou ko, většinou se při tom mění i olej v dané části

egr nejprve vyčistit, zaslepovat bez SW úpravy raději ne, svítící kontrolka není dobré řešení

katy moc neodchází, spíš jsou KO NOx snímače - diag ukáže

čidla ABS taky moc neodchází, spíš magnetické kroužky v nábojích kol, to pak je opravda dražší

 

 

samo vše vyžaduje dokonalou diagnostiku problému a hlavně to auto vidět naživo, tady můžeme jen špekulovat co a jak

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Nazdar chlapy, mam 2,0 fsi automat, r.v. 2006....kod motoru BVY, sice je VW Jetta, ale doufam, ze vam to nevadi :-), cetl jsem si zde fora z 1,8 tsi a uplne jsem znervoznel pri problemech co tam kluci probiraji(preskocene rozvody,napinaky atd).Myslite ze u tohoto motoru to je jinak? mohu neco preventivne udelat? Rozvody jsem menil hned jak jsem to koupil, bylo to 6 let stare a najeto "pry" 52 tkm, ale ja nikdy nikomu neverim a vzdy kdyz jsem koupil auto jsem nechal vymenit rozvody.Mam proste klid.Jinak s motorem jsem moc spokojen a automat je bomba, radi sametove,je tam totiz hydro od Aisinu a ne DSG.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

FSI je v cajku, to nepřeskakuje,doporučuji při dalších rozvodech vyměnit i napínák a řetěz na vačkách, to je vše.

 

Ahoj panove, tak doslo i na moje FSIcko a musim resit vacky.

V autorizaku chteji 20k, protoze krome napinaku a retezu chteji menit i prestavovac vacky. Nikde jsem se nedocetl, jak se pozna prave vadny prestavovac (ten sam o sobe vyjde na 10k) a rada z vas dle meho hledani na foru prestavovac nemenila. Predem dekuji za pomoc/rady.

 

Odkaz ke komentáři

Zdravíčko lidičky.. Vím že sem nepatřím protože mám Leona 1P,ale s 2.0 FSi jich je málo a jiná fóra jsou mrtvá a doufám že tohle alespoň ožije... Koupil jsem před měsícem Leona s tímto motorem (původně jsem jel pro Jettu také 2.0 FSi) a hned se vyskytl problém :-( . Nastartuji auto na (sytič) běží normálně,ale jak otáčky klesnou na 750 ot/min (usuzuji podle počtu čárek :-) ) auto sebou začne škubat a otáčky se houpou.. při rozjezdu vše v pohodě. Jedu v klidu do 2500 ot/min vše opět v pořádku ale pak chci prudce přidat plyn a kolem 3000 ot/min auto zaškube a problikává kontrolka motoru nebo co to je přitom to vydává divný zvuk jako by jel na 3... Někdy to neudělá vůbec a někdy to zase přes 3000 ot/min ani nepustí a musím jet jak říkám já na spotřebu do těch 3000ot/min bez prudkého sešlápnutí plynu než se to vzpamatuje. Dělá to při studenym i zahřátym motoru.. Na diagnostice jsem byl 2x a poprvé házelo závadu na 3. válci. Přehodili jsme cívku z 3. na 2. a závada byla na 1. válci na PC bylo vidět že prostě vypadává... Nechal jsem nějakým přístrojem vyčistit vstřiky za 2000kč ( připojil přístroj k palivové soustavě a nalil tam nějaký sajrajt na čistění ) v domění že jsou zadělané vstřiky auto stálo půl roku v bazaru... Tankoval jsem natural 95,100 a 100+ a vše bez změny. Chci dělat rozvody,napínák+řetěz na vačkách a olej ( olej je ještě na 500km ) auto má najeto 120xxx km. Můžou to dělat i ty rozvody nebo řetěz na vačkách že by to špatně časovalo? už jsem čistil čidla na nasávaný vzduch. Začínám od maličkostí chci dál vyčistit (egr) a pár dalších věcí. Jsem už obědnaný na nějaký přístroj,kde by měl zjistit tlaky,proměřit cívky a milion věcí kolem za další 2000kč bude to dělat taky nějakým počítačem doufám že alespoň zjistí co s tím je prý by měl zjistit i jestli to dobře časuje. Pořád mně straší že někde budou ucházet tlaky ve válcích a nebo další mechanické věci co stojí ranec (při mé smůle bych tomu i věřil) a při mé finanční situaci bych si za opravu za 30-50tkč co vyhrožuje šel hodit mašli. Za každou radu budu vděčný

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

2.0fsi: Neřeš to v autorizáku, přestavovák stojí asi 2000 Kč a řetěz se taky do 2000 vejde. Celkem by ses měl pohybovat kolem 4000 Kč. Pokud budeš dělat rozvody, udělej to komplet.Já ho vyměněný mám a od té doby je klid.


LukasLeon: Udělej co píšeš, rozvody, + řetěz a údržbu a uvidíš. Pak bych ještě šel po cívkách. Pokud más 120 tis km, neměl bys s tlaky na válcích mít problém.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Rambo91, on 05 Čer 2016 - 11:14, said:snapback.png

Ahoj, mám na Vás prosbu. Vím, že se to tu asi už někdy řešilo, ale nenašel jsem kloudnou odpověď...

Tak tedy, koupil jsem 2.0 Fsi a už když jsem to koupil, při nízkých 2000-2500 otáčkách, při rozjezdu mi jde z motoru takový hraplavý, drncající, rezonující zvuk. Jak kdyby se rozjížděl diesel. V autorizovaném servisu nic nevědí ani nezjistili. Měnil jsem vačkový řetízek, vačkový napínák, komplet rozvody a stále to je slyšet. Jsem si jistý, že z motoru to nejde. Nemám 4* 4 Takže už fakt nevím, co by to mohlo být. Nemá někdo stejný problém? Někdo říká, že takový nepřirozený zvuk je u FSI normální, ale mě to moc normální nepřijde. Je fakt, že s tím zvukem už jezdím 2 roky a nic se nemění, zvuk se nezesiluje, auto nic nehlásí, výkon dobrý a pořád stejný. Děkuju

Mám ten istý problém :(

Na volnobehu nič,ale pri rozjazde a nižších otáčkach a zoslapnut plynu zase ten zvuk až kým nenaberie otáčky....(mne tvrdil jeden mechanik,že mam chytenú vačkovú hriadeľa tá vydáva ten zvuk?!)

BLR

O II kombi kup. 120000 km teraz 150000 km

Ak niečo zistíš prosím ťa napiš...Dik

Za každu radu Dakujem

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

zdravim omlouvam se že jsem nepsal nepřišlo mi upozornění na odpověď... Byl jsem u kluka co mi napíchal sondy na co se dalo a občas špatně zavírala vačka,jsou horší vstřiky,ale prý to může být tou špatně zavřenou vačkou nebo co... Taky řekl že to můžou být jen ty rozvody,ale že bez rozebrání tohle vše už nezjistí. Řekl cenu za opravu od 15 do 60tkč :-( šel jsem raději do auta a odjel :-). Sedl jsem k internetu a obědnal přípravky na rozvody. Rozvodovou sadu,pumpu,sadu řetěz + napínák ale bez nastavovače ten jsem nenašel nikde a ve škodovce chtěj cca 14tkč... pustil jsem se do toho. Řetěz byl prověšený pumpa měla vůli a drobet cvakala,řemen obroušený všude z něj byl černý prach. Doufal jsem že to bude tím. Při montáži krytu řetězu jsem utrhl jednu průchozí matku na průtokový šroub od vysokotlakého čerpadla benzínu tak kryt šel zase dolu a dolování z čerpadla proběhlo docela dobře.Kousky mosazi jsem vypláchl čističem brzd a nechal jsem vytočit nový kus mosazi. Po prvnim nastartování bych řekl že to bylo lepší,ale pořád trochu pohupovali otáčky ale o mnohem míň řekl bych že někdy to i houpat přestalo (možná že jsem si to jen nalhával). jediný co mne z této opravy nadchlo pořádně bylo to že zmyzelo rachtání řetězu.... Ale co čert nechtěl najel jsem do včera 300km a auto z ničeho nic začlo škubat jako blázen problikávala kontrolka motoru a jel jsem na 3 válce až domu (hnusnej,nepříjemnej zvuk jako aixam na naftu)... koukám na svíčky a na 4 válci byla špatně opálená a mokrá,vyčistil jsem svíčku prostříkl cívky ze spod elektro sprejem,odpojil jsem baterku abych vymazal kontrolku protože na budících oranžovou nemám rád a dnes po 60km zas to samé na té samé trase,ale bez mokré a špatně opálené svíčky :-( nezkoušel jsem odpojit baterku protože už na to dnes nemám náladu... Pomalu ale jistě začínám věřit těm ventilům,ale nejde mi do sebe prostě ten nájezd 123000km :-(může to být cívkama? jedna zrovna na 4 válci má rezavé plechové tělo které tam moc nedrží... Teď před vánoci nechci dávat další 4 tkč za podělaný cívky ke svíčkám abych zjistil že to tim neni :-( kdyby šel vrátit čas o čtvrt roku zpět hned bych to udělal a na to auto bych se snad ani nepodíval :-( . Na auta mám smůlu většinou ho opravím a z oprav a cen za ně nemám chuť v tom autě asi i ze strachu z dalších poruch dál jezdit. Jenže ho prodám a ten člověk s tím najezdí 100tkm bez jediné závady :-(

 

Edit: na výfukové vačce jsem měl zhruba uprostřed takové sekance jako by do toho někdo bil důlčíkem

 

Rambo91, on 05 Čer 2016 - 11:14, said:snapback.png

Mám ten istý problém :(

Na volnobehu nič,ale pri rozjazde a nižších otáčkach a zoslapnut plynu zase ten zvuk až kým nenaberie otáčky....(mne tvrdil jeden mechanik,že mam chytenú vačkovú hriadeľa tá vydáva ten zvuk?!)

BLR

O II kombi kup. 120000 km teraz 150000 km

Ak niečo zistíš prosím ťa napiš...Dik

Za každu radu Dakujem

 

 

BLR asi už nebrat koukám taky závada :-) prý se dělal jen 1 rok mi někdo říkal.

 

 

 

edit: Tak jsem dnes jel krátkou vzdálenost 3km a 3km zpět na volnoběh poškubával ale za jízdy nic. Řekl bych některá z cívek možná ten 4. válec. a svíčky bych asi zkusil vyměnit taky protože jsem někde četl že musí být přesně na typ motoru. Aby to házelo jiskru tam kde má a nepálilo to moc aby se nevypálili katy atd...Bůh ví jestli nejsou jiné než by měli být. jen nevím jaké svíčky by byli lepší a hlavně jaký je rozdíl a pokud ten rozdíl je někde poznat,když koupím jedno elektrodovou za 150kč nebo tří elektrodovou za 500kč přímo na typ motoru.. to samé bych potřeboval vědět u cívky. Jaký je rozdíl mezi červenou cívkou od audi a černou škoda,vw,seat

Upraveno uživatelem LukasLeon
Odkaz ke komentáři

zdravím cívku jsem vyměnil a pořád stejné jen bych řekl že už je to horší a horší :-( ... Autu stačí chvíli zahřátá voda na 90°C cca 10-15km a začne problikávat kontrolka motoru a drnčí jako na 3 válce. Občas stačí jen zhasnout motor a po chvilce nastartovat a někdy zase musím čekat déle aby se motor schladil a pak zase v pohodě... Při otevčené kapotě jsem zaslechl po dlouhé době odfouknout podtlakový ovladač (bambule v levo na sání) neměl s ním někdo z vás už problém? z manuálu s toho nejsem nějak moc chytrý jak má fungovat vím že to má reagovat na sešlápnutí pedálu plynu,ale nevím jak... Když z boku otevřu krytku abych viděl tu tyčku která se má hýbat a nastartuji,tak se po chvilce zatahne do té bambule. Při prudkém přidání plynu se to vubec nehne ani když to držím ve vyšších otáčkách. Po chcípnutí motoru se to taky nehne nebo až za delší dobu. Zapnu klíček a odskočí to hned nastartuji a zase dokola :-/ ... Je mi to divné že to dělá jen když se to ohřeje. Skusím kouknout na ten podtlakový ovladač jěště až bude motor studený. za studena to nedělá.

 

A ještě mi někdo prosím vysvětlete k čemu je tam všude naveden ten podtlak,vede do chladiče,expanzky,topení a do plno jinejch věcí :-O

post-54206-0-67968300-1480540429_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...