Přejít na obsah

Úpravy a čipování 1.6 55Kw


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Tavi napsal:

Od Metabondu mě odrazujou už jenom ty reklamy.
Zázračná voda do motoru co z totální vraždy spraví tichounký šicí stroj.
Použil jsem aditivum do oleje jenom jednou a to STP. Hustý jako med, je možný že to motor utišilo, ale na náhražky a aditiva se nedá jezdit, to platí jak o oleji tak benzínu.
Musím ale říct, že Millers 5W40 co jsem používal, tomu motoru asi moc neprospěl.
Motor jezdil na Castrol 10W40 a byl výrazně tišší, a co se týče vnitřku motoru tak byl čistý. Teď pod víkem všechno ztmavlo a nahoře na víku jsou vidět počátky karbonizace. Možná je to stylem jízdy, ale rozhodně to za studena nehuntuju. Naopak, nemám vůbec zadělanou klapku a nezaznamenávám olejový šlem a výpary z odlučovače ve filtrboxu. Tenhle rok zpět k Castrolu.

Takových zázračných prostředků jako je Metabond už tu od 90tek bylo dost a jak rychle se  ukázaly, tak rychle to zmizely. 5w40 ač je u AEE v mazacím plánu, nemá v motoru co dělat. Minimálně 10w40 a člověk, který jezdí ostřeji - hlavně přes léto, tak 10w50. Ten litinový blok dost peče a už i při krátký zátěži žene teplotu oleje dost vysoko. Už jen kvůli svodům, který jsou hned namáčklý před blokem motoru. Jinak jak už jsem psal, dávám Millers 10w50 Motorsport cfs nt+ a naprostá spokojenost a krásně čistý motor.

Upraveno uživatelem jedlis
Odkaz ke komentáři
před 32 minutami, jedlis napsal:

Takových zázračných prostředků jako je Metabond už tu od 90tek bylo dost a jak rychle se  ukázaly, tak rychle to zmizely. 5w40 ač je u AEE v mazacím plánu, nemá v motoru co dělat. Minimálně 10w40 a člověk, který jezdí ostřeji - hlavně přes léto, tak 10w50. Ten litinový blok dost peče a už i při krátký zátěži žene teplotu oleje dost vysoko. Už jen kvůli svodům, který jsou hned namáčklý před blokem motoru. Jinak jak už jsem psal, dávám Millers 10w50 Motorsport cfs nt+ a naprostá spokojenost a krásně čistý motor.

To s tím pečením jsem zaznamenal taky. Říkal jsem si, že s 5w bude mít motor menší třecí odpor, tudíž míň hřát, ale i při normální jízdě zapíná sahara a po zastavení dochlazuje každou jízdu. A to to vůbec drtím, jedu piánko.
Může to být taky tím, že jsem si tam hlava nalil G13 a teď mám chladič ucpanej šlemem. Ale expanzka je čistá. Jako placebo řešení zvažuju větší chladič z 74/75kW, možná hliníkový.
Znepokojila mě zpráva při vypouštění oleje, že se "nějak divně leskne". Což se oslím můstkem vracím na to co řekl Igor - špony v oleji nemají co dělat a když se tam vyskytují, filtr to fakt nezachrání.

Upraveno uživatelem Tavi
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...