Přejít na obsah

1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

Až mi dojde diagnostika, udělám log a napíšu sem výsledky. Jinak mě to zajímalo proto, že mi auto v plným tahu na 3° sem tam lehce zaváhalo. Dnes jsem vyměnil regulátor tlaku paliva a bylo po problému. Několikrát jsem tomu dal až po 6t ot a vždy bezproblémů.

Kouknul jsem i do klapky a byla celkem čistá. Jen lehounky mastný film. Žádné usazeniny.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Čím menší je první číslo, tím má olej správnou mazivost v nižších teplotách. Čím větší je druhé číslo, tím si uchovává mazivost při větších teplotách.
Takže to co píšeš ti nejspíš vůbec nepomůže. Olej bude hustší jen v nízkých teplotách.
Možná spíš zkus zjistit kudy ti olej mizí (vana, turbo, vodítka, symerinky, ...).

Odesláno z mého HTC U11 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Mám sice motor AUM, ale konstrukčně by to měl být na tom stejně.

Mám najeto 408.000 km a leju tam 5W40, většinou MOGUL. Olej se mi ztrácel (cca deci a půl na 1000 km) ale to bylo zapříčiněno poškozeným těsnění víka ventilů. Jakmile jsem těsnění vyměnil, tak se neztrácí nic :happy:

Jinak měním co 8 až 10 000 km, dle toho jak autu dané období nakládám.

Odkaz ke komentáři

Mně auto bere 1l na 3500km 😄

Pokud to jde turbem, viskozita nic nevyřeší. Zůstal bych u 5W40. Pro 1.8T je předepsaná 5W30 nebo 5W40. Dá se použít i 0W. Vyšší hodnoty než 40 bych nedoporučil. Motor je konstruovaný na nějaký tlak oleje a ten tlak je dosažený provozní teplotou oleje. Padesátkové a šedesátkové oleje mají provozní teplotu vyšší oproti 40, tzn. při teplotách 30 a 40 mají vyšší tlak. Dávat do toho 60 olej je za mě nesmysl, používá se u závodních motorů nebo třeba starší Porsche chlazené vzduchem je používaly. Loni jsem zkoušel i jeden dnes už téměř nesehnatelný Valvoline 0W30, který splňuje starší olejové normy určené pro S3, RS4, RS6 atp, a světe div se, auto jezdilo a problémy s tlakem nebo mazáním jsem neměl. To jen pro představu, že jsou v klidu použitelné, i přestože tyto oleje občas někdo haní.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Zdravím páni,

chcel by som vás opäť raz poprosiť o radu. Menil som na svojej 1.8T AGU 2001 147tis klínový remeň za CONTITECH 6DPK1195, lebo pískal. Po výmene sa objavilo za studena po naštartovaní  výrazné klepanie, ktoré odišlo, akonáhle som sa s autom pohol. Vymenilo sa teda aj napínacie rameno klínového remeňa. Výrazné klepanie odišlo, ale stále tam bolo počuť niečo, čo tam pred tým nebolo a nepatrí tam. Objednal som teda volnobežku alternátora. Dnes som bol u mechanika a na moje počudovanie mi oznámil, že ja tam žiadnu volnobežku na altíku nemám. Okrem toho si všimol, že remeň je posunutý o jednu drážku von z remenice. Prosím vás má byť na tom altíku volnobežka, alebo nie? Čo môže spôsobovať posunutie remeňa? Je dlhý? Podľa motorizácie a kódu motora všetko pasovalo, tak absolútne netuším kde je zrada.Veľká vďaka za odpoveď.

Upraveno uživatelem aliento
Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Zdravím ve spolek, Octavia 1 RS AUQ 132Kw, začalo mi v zimě za jízdy dělat to, že jakoby se odpojil celý elektrický okruh, za chvilku to zase naskočí, ale vše elektrické je vynulováno a v továrním nastavení, nevíte co s tím? Kostra je rok nová. Nechci aby mě to někde nechalo. Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdnů později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...