Přejít na obsah

Dexter 1.8T

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    248
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Dexter 1.8T

  1. Ahoj Karle, chip jsme s kámošem zkoušeli nahrát do jednotky přes zásuvku pod volantem jako minule ale nešlo nám to nešlo nám ani načíst mapu v jednotce vůbec se spojit, před instalací plynu to šlo ale teď ne je to asi tím že oni k tomu nějak napíchli tu jejich jednotku která kopíruje ty hodnoty a teď to nešlo, tak jsem dohodlej až budu mít někdy víc času tak jednotku vyndáme a připojíme jiným kabelem natvrdo k pc a to by jít mělo. Koukal jsem že si měl čas v Želivě 14,77 já měl předtím na tom starym chipu 14,55 ale kdo ví jak to bude se stejným výkonem jako máš ty :) peakt: není zač a nezapomeň že to lepidlo u toho je dost naprd, je toho málo a moc nedrží já pak použil nějakej Mamut od Den Bravenu a drží to do teď
  2. peakt: jsou to tyto http://www.milotec-autodoplnky.cz/milotec-autodoplnky/eshop/4-1-Milotec-Skoda-Octavia/17-2-Exterier/5/280-Milotec-lemy-blatniku-ABS-cerny-s-rastrem-Skoda-Octavia Martin_TDi: Díky, jo s plynem jsem spokojený myslim že jsem udělal dobře když si chci auto nechat dlouho, zatim vše funguje jak má a jezdim skoro o polovinu levněji. Jinak na autě se dělal jen menší servis, výměna oleje v motoru, haldexu a diferáku, výměna filtrů, dezinfekce klímy, výměna vzpěr 5. dveří a musel jsem vyměnit servomotorek klapky sání vzduchu do kabiny. V nejbližší době budu montovat led denní svícení a čekají mě zadní tlumiče.
  3. ahoj, díky lemy jsou od Milotecu, kupoval jsem je myslím přimo na jejich stránkách, ale prodejců věcí od Milotecu je hodně, takže to najdeš určitě na více stránkách. Akorád toho lepidla co je v tý sadě je dost málo, musel jsem trochu šetřit takže si kdyžtak kup ještě jedno navíc aby si to oblepil kolem dokola dostatečnou vrstvou. Jinak přetěsnění víka se nekonalo, protože je v pohodě. Řeším totiš sáknutí oleje na zadní straně motoru, nakonec to vypadá na zanešené všechny ty trubky olejem co jsou na odvzdušnění atd. takže je budem všechny čistít a vůbec celej sací systém s klapkou když už se v tom budem hrabat.
  4. nějaké novinky kombinovaná spotřeba plynu je 10l/100km takže jsem spokojen přitom palubák ukazuje asi o 1l méně, ale neva spíš mě ještě překvapilo že je dost malý rozdíl jestli jezdím svižněji nebo klidněji. Jinak v sobotu jsem konečně přezul auto vypadá hned lépe ještě ho pořádně umýt a rozleštit, nejdřív však musím dokoupit pár věciček z detailing shopu :) V blízké době mě ještě čeká GO zadní nápravy a těsnění ventilového víka, a to hlavní ...soft z RS takže 132kW místo 110kW, doufám že to plyn utáhne a spotřeba moc nezvroste :) ale za ten výkon to bude asi stát :)
  5. někde na webu musí být návod ale jestli si to pamatuju dobře: Nejdříve udělat přispůsobení výmaz adaptačních hodnot v kanálu 00. Uložit 000. Potom základní nastavení v kanálu 060 - START. kanál 060 je pro el. ovládání a pro lanko myslím 98 tady je něco o tom: http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=16036&pid=1339988&st=0entry1339988
  6. zkoušeli jste vyčistit klapku + nastavení? a vag je čistej? jestli to není nějaká hadice, přiznám se že mi to taky dělalo ale moc jsem to neřešil a nezkoumal (dělalo mi to jen občas při zrychlování se studeným motorem) až to pak nějak přestalo ale na motoru se toho dělalo dost tak bohužel nevím čím to bylo
  7. mě zase docela jo, nad tím nápisem octavia jsem zrovna včera přemýšlel :) tak teď to aspoň vidim na živo
  8. aha to sem tě nepochopil :) Ok tak dej pak vědět
  9. na netu jich pár je stačí hledat tady třeba hned první na kterej jsem narazil: http://auto.bazos.cz/inzerat/22404031/Kompresor-klimatizace-Octavia-18T.php ale já jsem psal že by ti tam ten řemen neměl jít podle všeho, to by si musel kompresor vymontovat. Budíky nemají kontrolky klímy ale jsou tam kontrolky které svítí když je prostě nějaká závada v ŘJ motoru. A klíma má taky svou ŘJ. Ale s tím nebude problém jezdit.
  10. osobně bych koupil použitej kompresor za litr klidně i s tím potrubým (i když se ti zdá zrezlé myslím že to je dost silný a vydrželo by to) a vyměnil to, bude to jednodušší. ŘJ je dost "chytrá" a pochybuju že to půjde nějak oblbnout přinejmenším to bude hlásit chybu a bude ti furt svítit ikonka na budíkách. A řemen pro auta bez klim. tam nedáš protože se tam bude vadit ten kompresor. Kdyby si odstranil kompresor tak by to teda mělo jít, soudě podle příručky jak na to.
  11. mě to příjde že ta sleva byla právě kvuli tomu kolu, akorád to teda mohli říct, mě to připomělo jak jsme s otcem kupovali ve škodovce uplně novou feldu a byla na ní sleva a řekli nám na férovku že to je proto, protože to při přepravě lehce odřeli na lemu a museli to stříkat, jenže v dnešní době už asi o "slušnýho" člověka moc nenarazíš.
  12. tak na lpg najeto asi 1400km a jsem z toho uplně nadšenej :) první tisíc km to bralo asi 10-11l/100km a bylo trošku znát že to nešlo tak do otáček, ovšem po tisícovce když si všechno sedlo a jel jsem na první bezplatný servis se vše znova seřídilo a teď to je paráda, zrychlování mě příjde úplně stejný jak na benzín, a podstatná věc že spadla ještě víc spotřeba, zatim jsem koukal teda podle palubáku(ale to vždycky) nevim jestli je to možný ale spotřeba je stejná jak na benzín spíš bych řekl snad ještě menší, dnes jsem jel na otočku do HK a přijel jsem s průměrnou 8,8l lpg a to jsem jel normálně jako vždy, to jsem zvědavej až pojedu někam dál jen okresky. Nějak mi to nejde do hlavy všichni uváděj o 1l větší spotřebu, ale časem se ukáže ještě taky podle nádrže jak to bude sedět ale já koukal vždycky i na palubák a rozdíl tam prostě je. Motor mě příjde taky tižší hlavně při 130km/h je to znát. Příští týden se jede do Ženevy tak bude pořádnej test :)
  13. myslim že podtlaková regulace turba a brzdový posilovač jsou propojený, na tom posilovači je jedna hadice která se napojuje někde v tom systému hadic, mechanik mi to říkal protože když jsem měnil ten posilovač protože propouštěl vzduch říkal mi že to má vlil i na regulaci turba, takže nějak to propojený asi bude, je fakt že když jsem stál na volnoběh a šlápl na brzdu a ona "odsičela" že se změnil trochu volnoběh...
  14. já dávám a většina co jsem četl tak 5w40, já osobně shell helix ultra. A když najedeš 10tis km za rok tak to prostě vyměňuj jednou ročně a budeš mít klid ;)
  15. koroze se nejvíce objevuje pod lištou na 5. dveří. Nevím jestli ve Švýcarsku solí ale já mám auto ze Švýcar a právě pod tím madlem mám pomeranč na obou koncích lišty. Jestli tam chceš dávat longlife olej a měnit to po 30tis km nebo kolik uváděj tak samozřejmě můžeš ale olej po 15tis je KO co jsem se dozvěděl, už po 15tis je černej jak bota u tohodle motoru a jestli motor chceš občas vytáčet tak to s tím už asi moc mazat nebude, můj motor na to jezdil a při 150tis km jsem sundával vanu která byla slušně zasr..ná a sýtko z 80% ucpaný. tady nějaké čtení http://www.cimbu.cz/index.php?page=whole&lng=cze&item=12 mimochodem ty hadice na odvětrávání u mě vypadali stejně.
  16. ta stříbrná vypadá na fotkách slušně. 1.8T 4x4 má přední kotouče 288m, 1.6 a myslim že i TDI mají menší. Zadní má 256mm ale jiný tam nedáš kvůli tomu víceprvku a zadnímu pohonu. Jinak tyhle motory dost karbonujou a když do toho někdo dával longlife oleje (jako u mě) tak je zaděláno na průser, určitě to chce sundat vanu a zkontrolovat sýtko, určitě bude zanesený tak to chce s vanou vyčistit a měnit olej max po 15tis km (já teď čistim motor a měním po 5tis) pak to chce po svižnější jízdě dochlazovat turbo, a jak psal neo netočit to za studena. další problémy jsou s různejma hadičkama okolo motoru, je jich tam plno a když je nějaká děravá hned nejde motor jak má a musí se hledat příčina, ale o tom toho na fóru najdeš dost. Další věc jsou rozvody, mají se měnit na 180tis km ale nikdo ti to nedoporučí takže v každým případě je alespoň nechat zkontrolovat případně vyměnit. Tohle jsou tak nejhlavnější a nejčastější věci, když je motor v pořádku bude sloužit a sloužit je to jeden z nejlepších benzínu co VW vymyslel, lidi maj na něm natočeno i přes 300tis a jezdí v pohodě.
  17. nevim jestli poradim ale tady je výpis z VISu Informace o závadě: 01217 Popis: aktivacni clen stranoveho airbagu (N199) - strana ridice zkrat na plus/kostru Mozne priciny: poskozene vedeni nebo konektor - roznetka bocniho airbagu vadna Doporuceny postup: kontrola vedeni a konektoru - cist merene hodnoty kontrola odporu - modul bocniho airbagu ridice vymena
  18. mám uplně to samý jako _neo :) 1.8T 4x4 2003 i lpg a můžu taky jen vřele doporučit. Výkon, podvozek, výbava a i spotřeba teď s plynem vše mi vyhovuje a jsem max spokojen :) jen bude horší najít kvalitní nezhuntovanej kousek... spotřeba benzínu je hrozně závislá na tom jak kdo jezdí a jsou tam velký rozdíly, když budeš jezdit okresky delší trasy budeš jezdit mezi 7 až 9 když to budeš honit, po městě počítej 9 a výše, prostě dá se stím jet i pod 7 a nebo taky za 11l hodně to závisí na stylu jízdy. Osobně s haldexem problém nemám, vyměnil jsem filtr a olej, a když se budou tyhle výměny dodržovat neměl by být problém. Jinak i v německu bude docela něco sehnat kvalitní kousek, tak přeju hodně štěstí na dobrý kus, protože 1.8T je dost choulostiví motor na servis, olej a jak se k tomu kdo chová. Doporučuju si o tom co nejvíc přečíst.
  19. není, 6ti kvalt se dával v OI myslím jen do 1.9TDI PD 96kW. Jediná možnost pokuď chceš 6ti kvalt je z leona.
  20. jéé to je mi líto, doufam že takového řidiče taky nepotkám, tak to přeju ať ti pojišťovna zaplatí vše nové a nemáš to pod tím nějak víc nabořený, haupna je taky na výměnu?
  21. Tak menší aktualizace, koukám že skoro po roce už :) docela dost se toho událo začnu třeba od té největší věci a to turba které odešlo, začalo propouštět olej až se jednou začlo tak hulit z výfuku že za mnou nebylo ani vidět, nevím přesně čím to bylo, ale jsou dvě takové podezření, v té době byl v autě na zkoušku asi až moc silný chip a ještě k tomu noname který asi urychlil konec turba (ale zase jsem na sprintech 400m vyhrál druhé místo s časem 14:55s :) ), a druhá věc je že auto jezdilo předemnou na longlife olej a když jsem viděl tu zprasenou vanu a skoro ucpanej koš turbo asi zrovna moc v pořádku taky nebylo. Takže turbo jsem nechal výměnit za nové origo a chip odstranil, přešel jsem na olej Shell a měním po 5tis km abych vyčistil motor. Potom jsem měnil posilovač brzd který propouštěl vzduch, a tento rok jsem stihl už GO přední nápravy: výměna stabilizátoru, tyček, silentbloků, uložení ramenou a celé nápravy. Pak přišli na řadu rozvody od orig. výrobců, měnil jsem na 158tis km a to poprvé, ale nebylo to ještě tak hrozné. No a minulý týden přišlo na řadu lpg, od firmy JKproduct z HK značky Tartarini, zatim jsem najel asi 200km a spokojenost, na jízdě není nic poznat jen ty finance za palivo budou jiný :) auto si hodlám nechat co to půjde výbavou prostorem výkonem a vším mě stačí takže do budoucna nevidim důvod kupovat nové, proto jsem nacpal do auta dost peněz aby sloužilo, a s lpg už mě nebude nic trápit, investice se vrátí za asi 15měsíců a pak už budu jen šetřit něco přes 20tis kč ročně za benzín, spotřebu počítám tak okolo 10-11l plynu takže vlastně jako spotřeba benzínu 5l/100km při poloviční ceně plynu :)
  22. jo přesně tak a píše tam příčiny buď snímač G85, snímač ESP G419 a to zapojení nebo konektor brzdy J104
  23. nevíte někdo kde najdu nějaký konektor brzdy J104 nebo co to je? Mám chybu 00493 a ve VISu radí zkontrolovat zapojení nebo konektor brzdy J104. Nikde to nemůžu najít. Díky
  24. koukám že i přes příjemný starosti :) fungoval u mě nákup u jeldy naprosto bez problému, dnes dorazil brzd. posilovač a tímto chci poděkovat za supr obchod a jednání ;)
  25. aha, já jsem zas někde slyšel že od nějakého roku, tuším 2001 jsou všechny turba stejný
×
×
  • Vytvořit...