shikaree
Uživatelé-
Počet příspěvků
508 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele shikaree
-
Nevím jak to přesně je a víc asi nezjistím, protože auto už mám nějakou dobu a co vím, převodovka u něj byla kdysi měněná. Kupoval jsem to před rokem a půl, takže historii už nezjistím a papíry k tomu nemám. Mám to jako dělníka a občas na delší trasy. Volič je stejný: P,R,N,D,3,2,1 ( ale funkce 3,2,1 mi jedou jako 4,3,2 ) a kupodivu vše funguje normálně a auto řadí dobře. Když jsme měnili olej, filtr a obě těsnění, tak mě nenapadlo se v tom víc šťourat. Mám na převodovce jen vypouštěcí a nalévací šroub, i když nalévací je jen na "měrku"? Jak kontroluješ stav hladiny oleje v převodovce? Protože já na ni nemám kontrolní šroub a v nalévacím otvoru je kryrka a na ni není žádná měrka, jako třeba u měrky oleje v motoru.
-
Jsou to zmetci co :loool: Na tahání si mají vzít smradlavý TDi a nehuntovat RSka...
-
To chce ale odvahu dávat na RS kouli, takhle ji chuděru ponižovat :palec:
-
Mám taktéž O1 TDi 66kw s automatem. Je v ní chip na 85kw a převodovku mám 5° FGR ( Už jsem to tak kdysi koupil ). Jezdí to dobřem spotřeba při běžném ježdění kolem 6-6,5l/100km. Dálkové se dají kolem 5l, což mě velmi překvapilo. R.v. mám 2003. Docela mě překvapil ten tvůj průplach za 10,5t Kč, když olej stojí 1500Kč, filtr pár korun a těsnění taktéž. Hlavně ať autíčko slouží. Automat je super věc a hlavně jsou na něm super jízdy po městě, na kruháčích, semaforech...apod, protože to nemůže zdechnout :palec:
-
Líbí se mi to, zvuk kolem 5t ot by mohl být hodně zajímavý. Jízda teď může být ještě zábavnější
-
Určitě do stříbrné...
-
Pěkný zvuk, do kolika ot jsi to túroval?
-
Vykašlal bych se na to. Buď si kup jiný auto nebo si to svý nech bez klimy.
-
Motor z ničeho nic chcípl na volnoběhu
shikaree odpověděl coptmanovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
coptman: nevyjížděj nádrž až do dna nebo ti odejde čerpadlo. Osobně taky do svý RS tankuji jen Vervu 100. -
Do A4 se dávaly 1.8T 120 a 140kw
-
To bude asi dobrá skládačka
-
Uběhl již více jak měsíc a závada se zatím neopakovala. Vypadá to nadějne
-
Andre81: nadpoloviční většina O1 je stříbrný kombík, za mě nejhorší kombinace ( taky jednu takovou mám, ale je to pracovní ). O vzácnosti se tady nelze bavit, bavíme se o O1! Pokud bysme se bavili o rodinném autě, kombi je dobrá volba, pokud auto pro radost, kombi zbytečnost. Už jen proto, že proti krátké vypadá o poznání hůř. Samozřejmě je to věcí názoru. Každý má svůj... Já svý RS hledal asi 1/2 roku, než jsem narazil na kombinaci, kterou jsem chtěl. Hlavně ať slouží a dělá ti radost. RS je úžasný stroj!
-
Oranžová na černé je jak pěst na oko, dal bych vše zpět do černé a kola do originál stříbrné. Tak vynikne opět jedinečná elegance černé Octavie RS v krátkém provedení, která je dle mého názoru nejhezčí RS 1. generace...
-
Když to máš jako 3. auto a pro radost, tak proč kombík a ještě k tomu stříbrný?
-
To černý RS je podstatně hezčí
-
To je jasná věc, srdci auta se musí dopřávat to nejlepší
-
Dík LadikRS!
-
http://www.olejebrno.cz/product/valvoline/5w40/valvoline-synpower-5w-40-4l/114 Takže tohle by pro tebe byla jasná volba? Nad ním uvažuji nejvíc...
-
Takže vyměněno rele 109, všechny podtlakové hadičky ( byly už hodně popraskané ) vyměněny za silikonové, vyčištěn EGR ventil ( ten ale vypadal dobře ). Nyní budu sledovat, zda-li se chcípnutí bude opakovat. Před těmito změnami došlo 2x k náhlému chcípnutí motoru během cca 14 dní.
-
api sm/sn - co si pod tím mám představit? Můžeš mi poslat cenu 5l balení do SZ?
-
Mám 1.8T AUQ a 1.9TDi ALH, což jsou normy 502.00 a 505.00 a chtěl bych sjednotit motorový olej, co byste doporučili jako ideál? Obě auta najezdí do 10t km ročně. Našel jsem tyto: http://www.olejspol.cz/texaco-havoline-ultra-s-1-litr http://www.olejspol.cz/valvoline-syn-power-5w-40-1l http://www.olejspol.cz/castrol-magnatec-5w-40-c3-5l-doprava-zdarma Použili byste něco z výše uvedených nebo máte lepší alternativu? Nechám si rád poradit.
-
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g060726a2-prevodovy-olej-1l-oe-13762.html
-
1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy
shikaree odpověděl TomášTovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Ladik / Mareo: ještě když se koukám na to video, tak dobrá vzpěra se nesmí v té levé části vůbec hýbat ( žádná vůle )? Poznám to asi jen tak, když ji vymontuji ven? Ještě když je řeč o gumě v tý vzpěře, tak myslíš tu gumu v kloubu? Nebude lepší koupit celou novou vzpěru? Našel jsem na netu tyto: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0199851aa-vzpera-napravnice-zadni-febi-24311.html http://www.cc-autodily.cz/vzpera-zadni-octavia Vybral bys něco z toho nebo dají se ty gumy vyměnit zvlášť? A kde to koupit? Koukal jsem po netu, ale nemůžu nic najít... -
1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy
shikaree odpověděl TomášTovi v tématu 1.8 20V Turbo 110kW + 132kW RS
Díky pánové, o víkendu na to určitě kouknu. O peníze mi nejde, proto bych si nekupoval RS. Jakou značku teda doporučujete? Nechci bláto, ale ani nějakou tvrďárnu.
