Přejít na obsah

shikaree

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    508
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele shikaree

  1. Nevím jak to přesně je a víc asi nezjistím, protože auto už mám nějakou dobu a co vím, převodovka u něj byla kdysi měněná. Kupoval jsem to před rokem a půl, takže historii už nezjistím a papíry k tomu nemám. Mám to jako dělníka a občas na delší trasy. Volič je stejný: P,R,N,D,3,2,1 ( ale funkce 3,2,1 mi jedou jako 4,3,2 ) a kupodivu vše funguje normálně a auto řadí dobře. Když jsme měnili olej, filtr a obě těsnění, tak mě nenapadlo se v tom víc šťourat. Mám na převodovce jen vypouštěcí a nalévací šroub, i když nalévací je jen na "měrku"? Jak kontroluješ stav hladiny oleje v převodovce? Protože já na ni nemám kontrolní šroub a v nalévacím otvoru je kryrka a na ni není žádná měrka, jako třeba u měrky oleje v motoru.
  2. Jsou to zmetci co :loool: Na tahání si mají vzít smradlavý TDi a nehuntovat RSka...
  3. To chce ale odvahu dávat na RS kouli, takhle ji chuděru ponižovat :palec:
  4. Mám taktéž O1 TDi 66kw s automatem. Je v ní chip na 85kw a převodovku mám 5° FGR ( Už jsem to tak kdysi koupil ). Jezdí to dobřem spotřeba při běžném ježdění kolem 6-6,5l/100km. Dálkové se dají kolem 5l, což mě velmi překvapilo. R.v. mám 2003. Docela mě překvapil ten tvůj průplach za 10,5t Kč, když olej stojí 1500Kč, filtr pár korun a těsnění taktéž. Hlavně ať autíčko slouží. Automat je super věc a hlavně jsou na něm super jízdy po městě, na kruháčích, semaforech...apod, protože to nemůže zdechnout :palec:
  5. Líbí se mi to, zvuk kolem 5t ot by mohl být hodně zajímavý. Jízda teď může být ještě zábavnější
  6. Určitě do stříbrné...
  7. Pěkný zvuk, do kolika ot jsi to túroval?
  8. shikaree

    climatronic

    Vykašlal bych se na to. Buď si kup jiný auto nebo si to svý nech bez klimy.
  9. coptman: nevyjížděj nádrž až do dna nebo ti odejde čerpadlo. Osobně taky do svý RS tankuji jen Vervu 100.
  10. To bude asi dobrá skládačka
  11. Uběhl již více jak měsíc a závada se zatím neopakovala. Vypadá to nadějne
  12. Andre81: nadpoloviční většina O1 je stříbrný kombík, za mě nejhorší kombinace ( taky jednu takovou mám, ale je to pracovní ). O vzácnosti se tady nelze bavit, bavíme se o O1! Pokud bysme se bavili o rodinném autě, kombi je dobrá volba, pokud auto pro radost, kombi zbytečnost. Už jen proto, že proti krátké vypadá o poznání hůř. Samozřejmě je to věcí názoru. Každý má svůj... Já svý RS hledal asi 1/2 roku, než jsem narazil na kombinaci, kterou jsem chtěl. Hlavně ať slouží a dělá ti radost. RS je úžasný stroj!
  13. shikaree

    O1 RS

    Oranžová na černé je jak pěst na oko, dal bych vše zpět do černé a kola do originál stříbrné. Tak vynikne opět jedinečná elegance černé Octavie RS v krátkém provedení, která je dle mého názoru nejhezčí RS 1. generace...
  14. Když to máš jako 3. auto a pro radost, tak proč kombík a ještě k tomu stříbrný?
  15. To černý RS je podstatně hezčí
  16. To je jasná věc, srdci auta se musí dopřávat to nejlepší
  17. http://www.olejebrno.cz/product/valvoline/5w40/valvoline-synpower-5w-40-4l/114 Takže tohle by pro tebe byla jasná volba? Nad ním uvažuji nejvíc...
  18. Takže vyměněno rele 109, všechny podtlakové hadičky ( byly už hodně popraskané ) vyměněny za silikonové, vyčištěn EGR ventil ( ten ale vypadal dobře ). Nyní budu sledovat, zda-li se chcípnutí bude opakovat. Před těmito změnami došlo 2x k náhlému chcípnutí motoru během cca 14 dní.
  19. api sm/sn - co si pod tím mám představit? Můžeš mi poslat cenu 5l balení do SZ?
  20. Mám 1.8T AUQ a 1.9TDi ALH, což jsou normy 502.00 a 505.00 a chtěl bych sjednotit motorový olej, co byste doporučili jako ideál? Obě auta najezdí do 10t km ročně. Našel jsem tyto: http://www.olejspol.cz/texaco-havoline-ultra-s-1-litr http://www.olejspol.cz/valvoline-syn-power-5w-40-1l http://www.olejspol.cz/castrol-magnatec-5w-40-c3-5l-doprava-zdarma Použili byste něco z výše uvedených nebo máte lepší alternativu? Nechám si rád poradit.
  21. http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g060726a2-prevodovy-olej-1l-oe-13762.html
  22. Ladik / Mareo: ještě když se koukám na to video, tak dobrá vzpěra se nesmí v té levé části vůbec hýbat ( žádná vůle )? Poznám to asi jen tak, když ji vymontuji ven? Ještě když je řeč o gumě v tý vzpěře, tak myslíš tu gumu v kloubu? Nebude lepší koupit celou novou vzpěru? Našel jsem na netu tyto: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0199851aa-vzpera-napravnice-zadni-febi-24311.html http://www.cc-autodily.cz/vzpera-zadni-octavia Vybral bys něco z toho nebo dají se ty gumy vyměnit zvlášť? A kde to koupit? Koukal jsem po netu, ale nemůžu nic najít...
  23. Díky pánové, o víkendu na to určitě kouknu. O peníze mi nejde, proto bych si nekupoval RS. Jakou značku teda doporučujete? Nechci bláto, ale ani nějakou tvrďárnu.
×
×
  • Vytvořit...