Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

Ahojte,

Tak som dalsi nestastnik s motorom 1,8tsi. 13.11. pri startovani zachrastilo v motore a bolo vymalovane,viac nenaskocil.. .odtahovka, servis. Potvrdeny preskoceny rozvod,tie zaistovacie zuby na napinaku su podla vyjadrenia servisu zodrate.

Auto je v prevadzke od 03/2011 (u mna od 08/2013), najazdenych 51627km a motor pravdepodobne na vymenu. Tak toto je ozaj SIMPLY CLEVER...

 

Ahoj,

tak autiak od vcera doma, v servise bol na den presne 3 tyzdne. Nakoniec sa SKODA pochlapila a cele to slo na jej triko, aj ked prva ponuka bola 70/0 material/praca. V servisnej knizke pribudol zaznam "Vymena short motora".

Motor ma iny zvuk, uz to vrci ako motor, nie ako sijaci stroj.

 

Ako pristup automobilky aj servisu k rieseniu problemu sa mi pozdava, to musim pochvalit. Ale tento mega-pruser im nezabudnem....:-)

Odkaz ke komentáři

Ahoj kluci,

tiež som hrdým vlastníkom okty 1,8 TSI (r.v.2008, motor BelZeBub - BZB).

Natočených 144 000 km bez väčších problémov (tu pár krát spomínané kusance motora mám ale docela bežne, záleží od počasia) dnes však pekne začalo niečo v motore cvrlikať a pri tom zvuku ma nič iné nenapadlo ako reťaz. Takže dúfam, že zajtra ráno ešte naštartujem a hneď s tým pôjdem do servusu.

 

Iróniou je, že auto zrovna predávam a ako keby potvora vedelo, že ho mám v úmysle vymeniť :(. Inak za celé tie roky bežalo nádherne a rozhodne som ho nikdy moc nešetril (samozrejme po zahriatí, žiadne šliapanie na krk za studena a po dlhej jazde vždy nechám dochladiť turbíčko). Proste jazdím aktívne a rýchlo ale rozumne. Prvých cca 60t km som tam mal longlife (jeden čas som dolieval liter oleja na 1000km), ale potom sa prejavovalo veľmi znateľné "kuckanie" motoru a dokonca mi samo auto v zime zdochýnalo (napríklad aj na semafóre - nedržalo otáčky). Vymenili sviečky (v MB v Laurete), nastavili trochu inak voľnobežné otáčky a odvtedy žiadne zdochýnanie. Ale motor si občas poskočí (niekto to tu tuším popisoval, ako keď vypadne jeden valec na sekundu).

 

Ako na potvoru som teraz v nemecku, takže cenovo orava bude asi trochu inde, ale aspoň hádam nebudem musieť nikoho presviedčať, aby sa na to aj fyzicky pozrel a nie len pichol auto na diagnostiku... ale uvidím čo s tým vlastne je...

 

Olej Castrol 5W 40, menený posledných cca 40tis km každých 10tis km. U známeho na slovensku mi v servuse kontrolovali aj ten olejový odlučovač čo je pod krytom motora na vrchu, vraj sa to mení ako celok, ale nenašli na ňom žiadnu chybu, ani nebol znečistený. Jo raz mi ešte menili ten ventil u turba (asi 30tis km dozadu). Niekto tu, alebo na inom fórku spomínal zaolejované sacie potrubie s prepadom od turba. To som na aute riešil skoro od nova, nič mi s tým nikdy nespravili, len raz dali dole celé sanie a zistovali, či nieje viac oleja v jeho najnižšom mieste - výsledok veľké nič. Odtedy je potrubie špinavé od oleja, sem tam len utriem handrou. Auto si takmer vôbec neberie olej, aspon teda za posledných 80tis. som nič nemusel dolievať.

 

Ako sa menia sviečky ? naposledny boli menené na tých cca 60tis km a odvtedy som sa na to pár krát v servisoch pýtal a bolo mi povedané že ešte netreba ... mal som pocit, že by to malo byť každých 60tis km...

 

Tak uvidím čo zajtra povedia...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravím,

už zhruba rok mám OII 1,8 TSI zatiaľ max spokojnosť je to firemne auto preto aj ta trochu netradičná otázka.

Dostala sa mi do rúk keď mala zhruba 185 000 km. A v priehradke pred spolujazdcom pri papieroch od auta

som našiel faktúru pravdepodobne od výmeny rozvodov ... Práca: Motor d+n

Tyc spojovaci stabil. d+n

Viko remenu ozubeneho d+n

Stena celni uvol+prip

Materiál: Long life

Tyc stabilizatora

Ostatné: Motor 06J100035HX (cena 2315,50 eur)

Drobný a pomocný materiál

Cena spolu - 3112,27 eur

keďže tento agregat mal s tym problemy. I keď na rozvody je to podľa mňa pridrahé a nový agregat asi lacné?

Preto sa pýtam skúsenejších na fóre poprípade či už niekto nemál s tým skúsenosť.

 

Odkaz ke komentáři

Takže otázku mám už zodpovedanú. Bol som sa objednať na servisnu prehliadku a technik mi zistil že tam bol menený agregat za nový a čiastka za agragát bola preto taká "nízka" lebo niečo hradila škodovka.

 

Odkaz ke komentáři
Nazdar chlapi.. Také jsem se stal (ne)šťastným majitelem 1.8 TSI.

Potřeboval bych od vás popostrčit jakým směrem se vydat s opravami. Mám problém s tlakem oleje jak už jsem tady četl pár stránek zpátky. Občas mi na Maxidotu vyskočí hláška Tlak oleje: otáčky max 4000, a přeblíkává to na porucha motoru - do servisu.

Prvně jsem si myslel že je tam málo oleje, tak jsem jej dolil. Poté jsem byl 2x ve škodovce, kde mi vyměnili údajně dvě čidla olejového tlaku. Jedno pro nízké otáčky a jedno pro vysoké. Zvláštní ale je toto. Povedla se mi konina... omylem jsem nalil kapalinu do ostřikovač(ethanol) do chladící kapaliny ( cca 1l) a asi 14 dní se na to jezdilo ( to je taky doba kdy se objevil problém s tlakem oleje). Jak jsem to zjistil, kapalinu jsem vypustil (to co vyteklo) a dolil tím co tam má být. Od té doby se to zlepšilo. Je to zvláštní, vím že by to asi nemělo souviset, ale to načasování je zajímavé. ta chyba na maxidotu předtím vyskočila téměř pokaždé když se motor vytočil. Teď jsem s tím jel dvě dálky a motor jsem moc nešetřil, až jsem myslel že se to zázračně spravilo. Ale nakonec se to ukázalo znovu..(při roztahování pětky). ale rozhodně už to není při každým vytočení.

no co bych ještě dodal ? na diagnostice to napsalo něco na způsob - chyba čidla tlaku oleje - sporadicky. Ale nenapsalo to kterého. Přemýšleli jsme nad tím jestli nevyčistit sací koš? nebo co by to mohlo být ? Budu vděčný za každou radu.

EDIT: ještě bych dodal, když motor vypnu zapnu tak se to tváří jako by se nic nedělo... můžu jet opět dost km a nic se mi neukáže.

Tak abych doplnil svůj příběh. Problém s olejem byl způsoben špatným olejovým čerpadlem. Servis dlouho ovšem nemohl přijít na to, čím je to způsobeno. Procházelo se všechno od elektriky přez jakýsi kroužky na vačce, přez kontrolování sacího koše.. Dával se nový olejový filtr s jakousi přepouštěcí trubičkou, kterej se dává při problémech s tlakem oleje. Nakonec se vyměnilo čerpadlo a je po problému. Diky pravidelnýmu servisu mi uznali kulanci 100/50 materiál / práce. Myslel jsem že mám na chvíli pokoj. Chtěl jsem udělat napínák preventivně. Ovšem byla to vcelku pálka a servisák říkal ze tomu nic nasvědčuje, že by se do toho nepouštěl. Ze by motor zachrastil atd. Říkám ok Nechám to být. Inu, jezdil jsem asi 14 dní. V motoru nic nechrastilo, ovšem při studeným motoru a při nízkých otáčkách začal motor škubat . Potom při tom škubání začala problikávat kontrolka výfukových plynů a asi po kilometru už jenom svítila. Motor měl nepravidelnej průběh výkonu. No hned druhej den jsem s tím jel do servisu tím ze to jsou asi svíčky nebo co. (jsem opravdu laik) :-) no jaké bylo moje překvapení když diagnostika ukázala vadu na prestavovače vačky. Takže rozvody. Měl jsem štěstí. Auto do servisu dojelo samo. A bylo to přeskočené o 1 zub. Opět jsem chtěl kulanci samozřejmě. Dopadlo to opět na 100/50. Čili mě to stálo asi 2000. No. Snad bude pokoj. Za přístup servisu a obzvlášť jednoho poradce u mě mají malé plus. :-) vše probíhalo relativně rychle a bez problémů.

Odkaz ke komentáři

Mám 1.8 TSI, najeto 113.000km a problémy s řetězem nepozoruju. Projevuje se tenhle problém chrastěním řetězu po startu, tak jako to je např. u 1.2 nebo 1.4 TSI?

Netuší někdo jaké je pravděpodobnost, že řetěz přeskočí?

 

Teď bylo ve Světě motoru zmíněno, že výměna v autorizáku by měla vyjít na cca 7700,-. Má s tím někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři

Máš tam pravdepodobne ešte napínak Tčkový, takže asi by si mal vážne uvažovať nad výmenou. Ten napínák je rizikový. Ja som menil preventívne pri 114 000 km a výmena v autorizáku ma vyšla ak si dobre pamätám 428 E. Materiál tuším okolo 180 E a zbytok práca. Moc sa im do toho nechcelo, ale nakoniec som ich ukecal. Menili sa všetky vodiace a napínacie lišty, napínák za Kčkvý a reťaz. Plus nejaké gufero a tesnenia. Ráno som auto odovzdal a druhý deň na obed som ho bral zo servisu. Dal som ho meniť do servisu Škoda, pretože tam mi auto servisujú pravidelne a snáď by sa aj prípadná reklamácia na materál (2 roky) dala ľahšie vyreklamovať. A taktiež to dávam do účtovníctva, takže preto. Inak napínák a reťaz vraj boli v poriadku, ale aspoň mám akú-takú istotu a lepší pocit. Motor zatiaľ ide ako hodinky - momentálne 124 000 a nejaké drobné.

PS: Pri cene nového motoru nie je moc čo uvažovať o cene. Cena motoru je teda hodne brutálna.

Odkaz ke komentáři
Guest biliskner

Tak jsem si přečetl část tohoto vlákna a docela jste mě vystrašili. Teď má moje TSi 4r. a něco kolem 94tis km. rv teda 2010. Byli v tom motoru v té době už udělány nějaké konstrukční změny, nebo mi stále hrozí problémy s rozvodama a měl bych to radši prodat nebo preventivně vyměnit rozvody? Auto jako takový musím zaťukat celkem bez problémů

Odkaz ke komentáři

Pro ty co mají vyplněnou servisní knížku je asi výměna na kulanci v autorizáku asi jasná volba. Pro mě to však neplatí, takže budu cvakat sám, ale ta cena za materiál + výměnu není zase nic hrozného. Jsem jen překvapen jak někdo může udělat tak vážnou konstrukční chybu a přitom se to neřeší nějakou větší svolávací akcí.

Odkaz ke komentáři
Guest biliskner

Dá se nějak vizuálně zkontrolovat jak na tom ten řetěz je, abych to nedělal zbytečně nebo dejme tomu třeba ještě tenhle měsíc? Čeká mě cesta do Alp tak jestli to mám nějak urgovat.


Ještě jedna věc, auto bylo servisovaný po celou dobu v autorizáku, ale auto samotný jsem kupoval v Polsku, byl by s tím případně problém? A předpokládám ta kulance jde využít pouze pokud je nějaká porucha a ne na preventivní výměnu nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři

No ono viz priklad rs z roku 2005... do roku 2013 nemenili vstriky a potom zacali... jde vzdy jenom o penize... k poctu, kolik tech motoru se potka, se nikdo nedostane, zatim se jim to vyplati nez by udelali svolavacku na kontrolu a vymenu tozvodu... prachy a nic nez prachy...

Odkaz ke komentáři

Radim84, biliskner: Preventivní výměna rozvodů na záruku nebo kulanci není možná. Až se to podělá, tak to servis řeší.

Buď na záruku (100% plnění) nebo na kulanci. Kulance je dobrovolné prodloužení záruky (na vybrané části, při splnění určitých podmínek) ze strany výrobce, s případnou spoluúčastí.

Něco málo informací i zde.

Odkaz ke komentáři

Dá se nějak vizuálně zkontrolovat jak na tom ten řetěz je, abych to nedělal zbytečně nebo dejme tomu třeba ještě tenhle měsíc? Čeká mě cesta do Alp tak jestli to mám nějak urgovat.

Ještě jedna věc, auto bylo servisovaný po celou dobu v autorizáku, ale auto samotný jsem kupoval v Polsku, byl by s tím případně problém? A předpokládám ta kulance jde využít pouze pokud je nějaká porucha a ne na preventivní výměnu nebo se pletu?

Myslím, že kontrola reťaze toho až tak moc nepovie. Problém je napínák a do toho bez demontáže nevidíš.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...