Přejít na obsah

Zelenáda Citigo


Doporučené příspěvky

Na oktávkách to napřed bylo standardně aktivní, ale následně to bylo (možná na základě špatných zkušeností zákazníků) zrušeno. Dokonce to dost kritizovali i novináři v recenzích, že to je německá pomsta za sudety :D

 

...Ona ta myšlenka je totiž dobrá, protože voda po ostřiknutí většinou opravdu steče a chce to setřít ještě jednou. Ale někdy to naopak funguje tak, že po ostříknutí je sklo krásně čistý a to dodatečný setření ho pak zase zašmudlá a může se stříkat znovu ;) Netuším, jestli to dělá třeba při horší kvalitě gumiček, nebo když je v dolní části skla bordel, ale za sebe můžu říct, že na mámině oktě jsem se s tím ušmudláním setkal několikrát. Na druhé straně na svým to aktivní nemám a zase většinou ještě jednou setřu ručně. ...Takže v zásadě nejsem ani proti, ani pro. Záleží na tom, jaký s tím má kdo zkušenosti :)

Odkaz ke komentáři

Poradíte někdo, jak z tohodle dostat kabinový filtr ven bez ulomení paciček apod.?

 

Je to foceno tak, že dole je vždy část od přihrádky spolujezdce a horní část fotky je ke straně k motoru... Bohužel zde nejsou pacičky jakou byly u Fabie, které se posunuly po takových kolejích a pak to šlo oddělat.

post-229-0-97436500-1353862154_thumb.jpg

post-229-0-77363800-1353862157_thumb.jpg

post-229-0-34278400-1353862160_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Muhehe...

 

V servisu bylo auto cca před 3 týdny a jelikož se při prvních 15. tisících / roce standardně filtry nemění, měnil jsem je navíc z důvodu toho, že mi klima zapáchala.

 

Tudíž bych rád zkontroloval vyměněný filtr, respektive chtěl otevřít ten deklík a vytáhnout jasně bílý filtr po cca 3 týdnech, byl-li měněn.

 

Pokud bude filtr nový, mohl bych dále pídit po nějakých sprejích apod., ale potřebuji vyloučit to, že tam je třeba původní filtr, za který jsem řádně zaplatil.

Odkaz ke komentáři

Ten sprej jsem ještě nepotřeboval, ale neměl by se nastříkat v místě kde ventilátor saje vzduch, tzn. u toho filtru, aby to prošlo celou soustavou?

 

Jinak je lepší, klimu vypínat aspoň 1-2km před cílem, aby ventilátor stačil vyfoukat vlhký vzduch, pak se ti nebudou dělat v sistému různé plísně a zápach. Já to tak provozuju co mám octu, tj. skoro 6 let a nikdy jsem žádný zápach necítil :palec:

Odkaz ke komentáři

Já to u okty dělal tak, že jsem tu dezinfekční pěnu nastříkal právě tím otvorem na filtr směrem ke středové konzole. Tam by měl být přímo výparník. A následně to krásně vyteklo odvodněním klimy, takže se to asi dostalo tam kam mělo.

 

Ale slyšel jsem, že existujou nějaký dýmovnice, který se v autě aktivují a pustí se vnitřní cirkulace vzduchu. A ono by si to mělo ten čisticí kouř nasát a veškerý prostory větrání by se tím měly dezinfikovat.

 

EDIT: Asi něco takovýho jsem myslel:

 

http://www.bbn.sk/obrazky/hygiene.pdf

 

http://www.motorove-...c-klimatizacie/

 

...Beztak to budou mít na každé benzince nebo v autodoplňcích ;)

Odkaz ke komentáři

Kúp Wurth a nastriekaj to do klímy cez mriežky - aspoň ja si myslím že tak sa to robí(ale asi bude potom treba dať nový filter), nechaj všetky dvere otvorené a ventilátor aspoň na 3ku alebo ako to máš

Ho koupím a ty se mi ukážeš v akci, jak ho použít :P

 

Jinak je lepší, klimu vypínat aspoň 1-2km před cílem, aby ventilátor stačil vyfoukat vlhký vzduch, pak se ti nebudou dělat v sistému různé plísně a zápach. Já to tak provozuju co mám octu, tj. skoro 6 let a nikdy jsem žádný zápach necítil :palec:

Byť teorie zřejmě dobrá, ale vem si že jedu v létě, 40°C ve stínu a měl bych jet 1-2 km bez klimy... prakticky jsem ji v létě zapínal chvíli po rozjetí (nejprve okna dolů, projet se a pak zavřít okna a klimovat) a vypínal než jsem zastavil.

 

Ale slyšel jsem, že existujou nějaký dýmovnice, který se v autě aktivují a pustí se vnitřní cirkulace vzduchu. A ono by si to mělo ten čisticí kouř nasát a veškerý prostory větrání by se tím měly dezinfikovat.

Dýmovnice ?! :D

Mám Zelenádu rád :wub: a tak zkusíme nějaký ten sprej.

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...