Jump to content

BOLERO


Recommended Posts

 • 4 weeks later...

roberte koukam se na to stejne, uz delsi dobu mysli pls na me kdyz narazis na vec potrebnou k tomu, snad se Rolbarovy podari vymyslet co udelat s tim senzorem osvetleni tak aby to bolero spolupracovalo s tim starym

Link to post

Bolero je super. Jediný mínus, na který je třeba zájemce s předfaceliftem upozornit, je jas. Za určitých světelných podmínek je na display hůř vidět. Facelift to má vyřešený samoregulací jasu pomocí čidla. ferda25 psal, že ty čidla měly maxi-doty už v předfaceliftu od MR08. Já bych ho tedy s MR07 mít neměl, ale nemůžu si pomoct.. když vjedu do podzemních garáží nebo když je tma či pochmurno, tak se mi zdá jakoby maxi-dot ztlumil jas až je slabší než Bolero, přičemž ve dne je to samozřejmě naopak.. tady jsem se to pokusil jednou i vyfotit mobilem (kvalita slabá, ale poznat to jde)..

post-704-1248560609_thumb.jpg

Link to post

Ol@f: možná ano, zkus se poradit s nějakým místním technikem a když něco zjistíš, tak dej pls vědět.

 

Jinak jsem se zapomněl zmínit, že jsem musel vyměnit gateway, protože mi rádio do 24 hodin vycuclo baterku a plánuju jednotku parkovacího asistentu, aby se zobrazoval na displeji.

Link to post

jj pocitam s gateway, podvolantovkou, HF, jednotkou parkovaku. Kolik se ted pohybuje Bolero? C uz "spadl" bezne na 15 .

 

Nasel jsem jedno za 6T, musi byt tusim ze SUpa ze ? Aby pasoval do predface octy ze?

Link to post
 • 3 weeks later...
 • 2 months later...

Tak jsem teď ještě v tom chladným počasí zjistil, že když sednu do studenýho auta, tak ten jas je ještě horší než normálně a během jízdy se postupně zesílí, jako kdyby se potřebovalo Bolero "zahřát". Nechápu :huh:

 

Edit: tak s tím "zahřátím" Bolera v zimě mi to stejný potvrdil další člověk s Bolerem v předFL a vyměnění budíků nepomohlo.

Link to post
 • 2 weeks later...

Mám Bolero od výroby, a na displej je naozaj horšie vidieť za určitých podmienok. Neviem, kde je to svetelné čidlo a či má na niečo vplyv, ale priamo v nastaveniach displeja je možné vybrať si jas displeja. Keď som ho nastavil na najvyšší, tak sa to o dosť zlepšilo. Skúsim odsledovať, či sa bude podsvietenie meniť, v závislosti od svetelných podmienok vonku.

Link to post

160R: pokud to máš z výroby ve faceliftu, tak bys s tím mít problém neměl.. čidlo máš v budíkách. Problém Bolera z Octavie FL je u předfaceliftů, ve kterých jak mi bylo řečeno dneska jde nulovej bit, rádio si myslí, že je noc, svítí tak co nejslaběji a nastaveni přes setup už na to má minimální vliv.

Link to post

To je ono. Nakóduješ pomocí VAGu nebo VASu.

Potřebuješ verzi P,Q,S nebo AA. (možná i AA)

Ještě jsem neviděl verzi pro VW, ale u verze pro SII nebo OII FL je potřeba některá z těchto jednotek.

Edited by j0ska
Link to post

joska: Aha jasne, takže problém je len u predFL. Ja som odskúšal, ako to funguje u FL a tam naozaj ten jas nastavuje automaticky. Pekne to vidno napr ráno pri výjazde z garáže, vnútri je úplná tma, ale keď vyjdem von, jas sa automaticky pridá. To, že celkovo horšie na ten displej vidieť je spôsobený tou dotykovou vrstvou, ktorá má takú matnú, jemne štruktúrovanú vrchnú vrstvu.

 

Pre zaujímavosť, od tohto mesiaca by sa mali montovať už nové GW s indexom AD. Do Golfu šli doteraz tiež s indexom AA, po novom AD. Pozor na jednotky s indexami AC a AF, tie sú určené pre vozy so start/stop systémom (ktoré sa ešte len budú robiť)!

Link to post

Tomasek: Ja tam mám vloženú najlacnejšiu 8GB SDHC kartu, tuším Kingston a ide to asi rovnako rýchlo, ako CDčko s MP3.

Možno je problém v tom, že tam bol väčší počet súborov alebo adresárov a dlho trvalo, kým ich načítal?

 

Ja som dnes, po 3 týždňoch objavil, že pri vyberaní skladieb ide prechádzať po adresároch, kliknutím na tlačítko "Výběr" :lool: Návod o tom vôbec nič nepíše... Takisto mi trvalo, kým som prišiel na to, ako sa prepnúť naspäť na prehrávanie CD po vypočutí si uložených dopravných hlásení cez TIM - slúži na to tlačítko "Media" ;)

Link to post
Guest Tomas_ek

Igore, mě to ovládání přišlo docela intuitivní, tak jsem na to spíš náhodou přišel, jak procházet a jsem nadšen.

S tím počtem adresářů a souborů v nich je to pravda, mám jich tam mraky.

Mám totiž micro SD kartu a tu dávám do adaptérů USB (v O1 kde je clarion) a to čte a přeskakuje bleskurychle a adaptér na SD používám nyní v OII v Boleru a tam to čte pomaleji, ale nic co by se nedalo vydržet ;)

Link to post
 • 4 weeks later...

Help - hilfe - pomoc - segítség - ako nakódovať Bolero, aby zobrazovalo veci z telefónu? V návode to popísané je, takže musí to fungovať, ale keďže nie sú popisky pre Bolero, neviem čo kde nakódovať :)

RJ HF je nakódovaná, BT funguje, viem prijať aj odmietnuť hovor tlačítkami na volante, rádio pekne "dingá" pri pripojení/odpojení telefónu, funguje aj automatické stíšenie pri volaní, ale adresár ani tlačítka telefónu sa na Boleru nezobrazujú

Bolero mám nakódované 050004000001.

Link to post

Tak si odpovedám sám - rádio inak kódovať netreba, musí byť správne nakódovaná RJ HF, treba nakódovať "žiaden multifunkčný volant" a zároveň aj "multifunkčný volant" :angry: a treba zapnúť podporu D3/C6 High a vypnúť CAN. Potom všetko funguje tak, ako má :smich:

 

Edit: Prikladám foto zatiaľ len z mobilu :angry:

bolero_bt.jpg

bolero_bt2.jpg

Link to post
 • 2 weeks later...
 • 2 months later...
 • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Příspěvky

  • Tak to bohuzel nepomuzu, z te casti republiky o nikom nevim. 
  • Dobrý den, potýkam se s uplně tím samým problémem u svého vozidla. (Octavia 2 2004 1.9 TDI BJB) Mohu se zeptat, jak autor problém vyřešil? Přetlakové klapky v nárazníku jsem kontroloval a jedna byla křuplá a neměla gumovou záclonku, takže vzduch protékal volně ven - vyměnil jsem ji za novou a nepříjemný hučivý až trumpetí zvuk stále neutichá. Při teplejším počasí je to horší, zvuk v celém autě vychází zpravidla při překročení rychlosti 130km/h. Budu rád za jakoukoliv radu, už začínam být zoufalý. Díky, Filip
×
×
 • Create New...