Přejít na obsah

LPG ano či ne?


Doporučené příspěvky

on Ti môže povedať, že nemajú problém poradiť a tak, ale záleží to aj od človeka. Niekomu stačí, keď mu povedia, čo mu tam dávajú a je spokojný. Iný má potrebu poznať všetky dôvody, že prečo zrovna taký systém a podobne. Čiže najlepšie si obraz urobíš ak si ty zájdeš sám do daného servisu a pokecáš s nimi.

lenze kedze ja som v tomto uplny laik tak je jasne, ze mne to stacit nebude. Ja chcem o tom vediet viac, nech viem co v tom aute bude a ako to bude fungovat. Premyslam, ci tam zajdem buduci tyzden alebo ci im aspon zavolam ze co a ako by to bolo.

Odkaz ke komentáři

Uz to je za mnou, uz asi aj dva tyzdne pomaly budu tomu co som bol v Legase. Tak chcel som to mat uz co najskor za sebou. Lebo mi to stale len mysel zamestnavalo a ine veci som dal bokom aby som mohol plyn riesit. Zacal som sa vyvazat na nom posledne dni aby som zistil, ze co a ako a zatial pohodicka. Myslel som, ze v tom bude nejaky rozdiel citit pri vozeni ale nezda sa mi tam vobec rozdiel.

kedy mas ist na prerabku? ci nebodaj to uz mas za sebou? pomerne rychlo si to vybavil, snad budes spokojny. Ale tak to uvidis sam ako sa ti to bude pozdavat ked na tom prejdes niekolko km :)

 

Odkaz ke komentáři

rozdiel? akoze co si cakal, ze to bude slabsie tahat alebo co? vobec nie ;) myslim, ze je v takychto veciach uplne jedno ci plyn ci benzin pretoze aj s jednym aj s druhym taha auto rovnako. Teda malo by po pravde.

Odkaz ke komentáři

to zalezi ja od toho, ci uz si rozhodnuty aky system by si si chcel dat namontovat, vies? pretoze nie kazdy servis montuje vsetky druhy systemov.

 

aha takze najprv si musim vybrat system hej? nie som este rozhodnuty ze ktory.. vies mi poradit?

Odkaz ke komentáři

rozdiel? akoze co si cakal, ze to bude slabsie tahat alebo co? vobec nie ;) myslim, ze je v takychto veciach uplne jedno ci plyn ci benzin pretoze aj s jednym aj s druhym taha auto rovnako. Teda malo by po pravde.

ani nie, ze som to cakal, ale obaval som sa toho. Predsa je to nieco ine ako doteraz som mal. Malo by, pokial je dobre namontovane, ze? toto taha uplne paradne, cize zatial mam z toho velmi dobre pocity.

Odkaz ke komentáři

Najlepšie urobíš, keď sadneš do auta zájdeš do toho servisu a porozprávaš sa s nimi, čo by navrhovali, čo by bolo najlepšie a podľa toho sa už potom vieš určite zariadiť, že či áno či nie.

Volal som im, povedal som co by som chcel a jedno s druhym a v pondelok mam cestu, tak sa tam zastavim pokecat este a myslim, ze by som sa mohol s nimi dohodnut. Bol som prijemne prekvapeny aj z komunikacie s nimi cez telefon, uplne bez problemov mi na vsetko odpovedali. Cize vyzera to slubne ;)

Odkaz ke komentáři
Guest prvslon

@rasto55 ake mas pocity z toho? tiez som taky ze radsej si dam niektore veci urobit ludom ktori vedia o com hovoria, vedia co robia, ze nieco nepokazia, ako nejakemu laikovi, co nevie ani tuk povedat o tom co bude robit a ja by som sa potom len mohol doma stresovat ze ako to dopadne. ;)

Odkaz ke komentáři

tak vidis, ze obavy boli zbytocne. Pokial taha rovnako tak je to super, tak to ma byt ;) nemal by si na aute pocitit ziadnu zmenu, len by ti mala zostat aj po tankovani plnsia penazenka ako pri tankovani benzinu ;)

Odkaz ke komentáři

tak vidis, ze obavy boli zbytocne. Pokial taha rovnako tak je to super, tak to ma byt ;) nemal by si na aute pocitit ziadnu zmenu, len by ti mala zostat aj po tankovani plnsia penazenka ako pri tankovani benzinu ;)

 

z mojej strany s legasom spokojnost :) dufam, ze mi vydrzi aj po viacerych najazdenych kilometroch. Zatial bez problemov vsetko, normalne som zacal premyslat ci aj dalsie auto nedam na plyn. Ved to je paradicka, ked sa moze clovek vyvazat za taku nizku cenu.

Odkaz ke komentáři

to zalezi ja od toho, ci uz si rozhodnuty aky system by si si chcel dat namontovat, vies? pretoze nie kazdy servis montuje vsetky druhy systemov.

 

neviem ale ak by si mi mohol poradit ze ktory, tak to by si mi naozaj pomohol.. som z tych systemov jelen :/

Odkaz ke komentáři

Neviem ti poradit ktory system pretoze na kazde auto je iny system vhodny, to vsetko zalezi od ceny ktoru chces do prerabky dat, od toho aky je celkovy stav vozidla, ake je to vozidlo aky typ motora a taketo veci, cize pokial si z toho jelen tak je najlepsie aby ti aj system poradili v servise.. inak to nevidim

Odkaz ke komentáři

 

z mojej strany s legasom spokojnost :) dufam, ze mi vydrzi aj po viacerych najazdenych kilometroch. Zatial bez problemov vsetko, normalne som zacal premyslat ci aj dalsie auto nedam na plyn. Ved to je paradicka, ked sa moze clovek vyvazat za taku nizku cenu.

 

hlavne nezabudaj to dat z casu na cas skontrolovat a vymenit co bude treba, treba sa on prikladne starat. Cim viac aut budes mat na plyn tym viac usetris to je lahka rovnica. Cize urcite to podla mna stoji za zvazenie.

Odkaz ke komentáři

Neviem ti poradit ktory system pretoze na kazde auto je iny system vhodny, to vsetko zalezi od ceny ktoru chces do prerabky dat, od toho aky je celkovy stav vozidla, ake je to vozidlo aky typ motora a taketo veci, cize pokial si z toho jelen tak je najlepsie aby ti aj system poradili v servise.. inak to nevidim

 

 

bol by som najradsej keby som do prerabky vela penazi nemusel investovat, ale obavam sa toho ze ked to chcem mat kvalitne spravene tak do toho investovat budem musiet. No dobre, a ktory servis vybrat? Vies mi poradit?

Odkaz ke komentáři

zdar dislav - to by sme boli asi vsetci ale za kvalitne veci sa oplati si nieco aj priplatit. Vies je hlupost dat do prestavby 800euro napriklad a potom kazdu chvilu riesit preco to berie viac benzinu, preco toto preco hento. A nakoniec s tymi opravami a neviem cim vsetkym ta to vyjde este raz tolko. Cize budes na tom istom, mozno este to aj preplatis ide samozrejme o pocet valcov. Servisov na lpg je uz vela, dost zalezi na tom ci si ochotny aj cestovat ci nie.

Odkaz ke komentáři

Kdo má v autě LPG tak spotřebu benzínu opravdu řešit nemusí. Hodně záleží, jestli se jezdí krátké nebo dlouhé trasy a jak časté jsou starty, protože jak je známo, tak každý start je na benzín. Já tředa jezdím převážně kratší trasy a mám do toho hodně startů, ale přes léto když natankuju 15l benzínu, tak mi vydrží okolo 3 měsíců, přes zimu už je to horší, protože auto jede třeba 1-3km (podle teploty) na benzín a až pak se přepne do plynu, takže tam mám měsíčně spotřebu +- okolo 10l benzínu, ale i tak je to zanedbatelný a stále hooodně ušetřím oproti jízdám jen na benzín :palec:

Odkaz ke komentáři

Benzín to spotřebovávat může až 30% spotřeby plynu, ale to záleží na konkrétním autě a typu jeho motoru.U motoru VW 1,6MPI je spotřeba , jak popsáno výše pouze u startu a studeném motoru, pokud není nastaveno jinak, tedy zanedbatelná, jiné to je u TSI, kde se musí chladit vstřiky. H.

Odkaz ke komentáři

tak benzin klesat bude to je jasne a v zime by mal o nieco viac oproti letu, ale myslim ze je to pomaly zanedbatelne. Pretoze stale je tam to setrenie v podstate garantovane. Zas tolko benzinu ti to nezozere. To len pri starte a potom ked sa motor zohreje, po par km tak sa ti prepne na plyn.

Odkaz ke komentáři

Caute, ja sa len chcem opytat, ci nahodou nemate aj vy problemy s vysokou spotrebou oleja? Mam O ll facelift, 1.6 mpi, 75kw,rv. 2009, najazdenych 138 000 km, z toho 120 000 na lpg. Az donedavna som dolieval cca 1 liter na 15000 km, ale teraz sa mi rozozrala a za poslednych 1500 km som dolieval az 1.5 litra. Teraz je auto v servise na prekruzkovani.. Oprava min 500 eur. Aj ked som s lpg dost usetril, neviem, ci radsej nebudem jazdit na benzin...

Odkaz ke komentáři

U tohoto motoru je to normální i na benzín... Známý má taky 2009 a od 120tkm POUZE NA BENZIN je na tom jako ty a jde na výměnu kroužků... :) takže jsi na tom mnohem líp, jelikož jsi zatím ušetřil majlant a on nic... Je pravda že on jezdí Long life interval a má pěkně zasranej motor (nečekaně) karbonem, takže kroužky budou na 100% zapečený, auto má od nova, takze určitě nedotčeno. Provozem na LPG to určitě nebude...

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Provozem na LPG to určitě nebude, spíš plyn má tendenci karbon a jiné usazeniny rozpouštět, takže buď jsi měl asi nějakou výrobní vadu nabo pokud auto nevlastníš od novoty, tak může být stočeno, každopádně oprava je jediná a to vyměnit pístní kroužky. Už jsem to tu na foru psal hodněkrát, ale sám jsem si tím prošel, když mi motor ve 197tis km začal žrát olej (do té doby provozován jen na benzín) a pomohla až výměna pístních kroužků a gufer na ventilech (těmi gufery to ale nebylo). Nyní mám najeto 252tis km a motor si nebere žádný olej. Dávám 5w-40 a to co naleju, tak taky i vyleju, prostě jaká je ryska oleje na měrce po výměně, tak stejná hladina je i když jdu olej vypouštět, takže těch peněz investovaných do opravy rozhodně nelituju :palec:

Odkaz ke komentáři

Ja mam auto tiez od nova, takze km stocene niesu.. olej som menil po 15 000, najprv 5w30, a teraz naposledy som dal 5w40. Uz doma rozmyslame nad nejakym novym autom, a neviem sa rozhodnut ci ist do naftaka, alebo do 1.4 tsi. Trochu mam z toho tsi obavy, kedze v minulosti u nich bol problem s rozvodmi a tiez so spotrebou oleja. A o tych novsich 110 kw sa zatial vela nevie, ako sa budu spravat. Ale do lpg uz asi nepojdem :-(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...