Přejít na obsah

klimatizace


Doporučené příspěvky

Zdravim. mam sice vw caddy , ale motor je z OII, 1,9 TDI PD 77kW, BJB. a odisiel mi klimakompresor, kupodivu az teraz pri 165 tisic km. povodny tam bol Zexel 1K0820803N, ale zevraj casto odchadzali, tak sa nahradzuju, a teraz otazka, ktory vybrat? Valeo, Sanden alebo Delphi??? chcem ho objednat odtialto, moze byt?: http://www.skoda-dily-skladem.cz/vyhledavani/?search=klima&go-search=OK&page=2'>http://www.skoda-dily-skladem.cz/vyhledavani/?search=klima&go-search=OK&page=2 diky za rady, martina

 

Zdravim. mam sice vw caddy , ale motor je z OII, 1,9 TDI PD 77kW, BJB. a odisiel mi klimakompresor, kupodivu az teraz pri 165 tisic km. povodny tam bol Zexel 1K0820803N, ale zevraj casto odchadzali, tak sa nahradzuju, a teraz otazka, ktory vybrat? Valeo, Sanden alebo Delphi??? chcem ho objednat odtialto, moze byt?: http://www.skoda-dily-skladem.cz/vyhledavani/?search=klima&go-search=OK&page=2 diky za rady, martina

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

chalani idem sa vas opitat mam problem s klimatizaciou na vagu mi ukazuje ze je nedostatok freonu v klimatizacie ze je po uroven je mozne ze mi nebude vobec chladit klimatizacia a nebude sa spustat ventilator klimatizacie. mam dvojzonovu automaticku klimatizaciu dakujem za radu

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann

chalani idem sa vas opitat mam problem s klimatizaciou na vagu mi ukazuje ze je nedostatok freonu v klimatizacie ze je po uroven je mozne ze mi nebude vobec chladit klimatizacia a nebude sa spustat ventilator klimatizacie. mam dvojzonovu automaticku klimatizaciu dakujem za radu

 

Sam jsi si odpovedel

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravim,

pri aktualnich vedrech mam pocit ze klima malo chladi.

Pri merani teploty ve vydechu som nameral 16°C Namerane po cca 10km, klima nastavena na AUTO/teplota LO. Klima bola doplnena 8/2012, kabin. filtr 03/2013.

 

Pripadne ake hodnoty a kde nacitat vo VAGu - tlak media, tlak kompresoru....

 

Dik

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

 

nejdříve klima nejela vůbec, nechal jsem doplnit medium, bylo to úplně prázdné, pak v servisu zjistili, že je nejspíš vadný čidlo tlaku, vymněněno. Ted diagnosika ukazuje chybu:

00819 - High Pressure Sensor (G65)

009 - Open or Short to Ground

 

Typuju vadnej kabílek, setkal jste se s tim někdo, může mi někdo říct kterej kabel to je?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim,jak asi trvá náběh klimi než začne chladit? O II 1,9 tdi 2008,moc ji teda nepoužívám ale když po dellší době tak to trvá cca 5-7 minut v těhdle vedrech jinak je plněná a je to stejný jako před tím.(před tím jsem měl opla a tam chladila cca do 30ti vteřin tak nevim)Díky za info

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim vsechny. Nevim jestli tuto mou otazku vkladam do spravne rubriky ale potrebuju trochu pomoct. Odesel mi kompresor, mam 1.9tdi 77 kw s DSG a mam tam Sanden 1K0 820 808 FX dle etky. Ve škodovce mi rekli ze si mam vybrat radeji jineho vyrobce. Tenhle je pry dost poruchovy. Muzete mi poradit kompresor od jineho vyrobce? S konkretnim etkovym cislem at neudelem chybu. :rolleyes: A neznate nekoho spolehliveho od koho by se dal za rozumnou cenu koupit kompresor novy??? Dekuju za vasi pomoc :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o měsíc později...

Ahoj, potřebu poradit. Nechladila mi klima (prý netlakoval kompresor). Nechal jsem ho tedy v servisu vyměnit. Nyní sleduji že opět přestává chladit. Věc které jsem si všimnul je, že barvivo uniká z vypouštěcího šroubku oleje na kompresoru. Jsou dvě přičiny, buď je v systému vysoký tlak a chladivo se dere ven přes pojišotvák což je poblíž onoho šroubku nebo netěsní ten vypouštěcí šroub. To má ale nějaký důvod, je možné, že by systém byl špatně vypláchnut a zanesl se vysoušeš klimatizace? Nevím jak mám postupovat, v servise mi jistě poradí vyměnit chladič a podobné nesmysly. Na kolik je pojišťovák nastaven? Mohu tlak kontrolovat kontinuálně během jízdy přes diagnostické menu climatroniku. Jaký je maximální provozní tlak? Také jsem si všimul, že při maximálním výkonu kompresoru vzroste okamžitá spotřeba o cca 0,5L nafty. Je to vpořádku? Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Nevíte někdo prosím, jaká je podmínka spuštění ventilátoru při chlazení klimatizace u OII 2005 Climatronic? Je to podmíněno tlakem v soustavě? Mám podezření že se mi ustřihnul kompresor při zadření. Dle diag. řídící napětí do kompresoru jde, tlak se nehne a ventilátory se neroztočí. Jde pouze slyšet při zapnutí AC cvaknutí z motoru (zřejmě relé). Asi byl uník a nevěnval jsem pozornost syčení v interiéru při zapnuté klimě. Teď zjištuji zda je opravdu kompresor KO. Předpokládám, že z venčí se to poznat nedá, pouze po demontáži kompresoru... Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj. Menil uz niekto v domacich podmienkach regulacny ventil na klima kompresore?

Zaujimalo by ma, ci je nutna demontaz celeho kompresoru kvoli pristupu, alebo sa to da nejako gynekologicky aj bez demontaze.

Mam OII, 1,8 TSI, r.v. 2010.

DIk.

Odkaz ke komentáři
Návštěvník

No, mam to bez farbiva, tak......musim na to pozriet, ale asi sa demontazi nevyhnem. Ide uz len o to, ci to pojde odspodu bez nutnosti rozobrat cely predok. Reg ventil risknem ebay.

 

Mam pomaly nabeh klimy, na volnobehu v minutach......ak vobec. A celkovo slabsi vykon. Aj ked je po naplneni, bez unikov. Verim, ze to bude len ten regulacny.....

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...