Přejít na obsah

Ford Mondeo kombi MY2014, Titanium Plus 120kW


TomasB

Doporučené příspěvky

Tomasi, to je kurevskej pech :( To snad neni mozny, co na to rict... hlavne, ze jsi celej! :palec: Ta bourka vcera byla vesela, drsnejsi nez pred tydnem a drsnejsi nez v sobotu, v Praze litaly strechy a nejezdila pulka tram, a ja cpal forda pod strechu, nasich auto do garaze a octa zustala venku, pac tu uz naky kroupy nenaserou. No a po prijezdu domu pred barakem mraky vetvi z topolu a sousedovi to spadlo na mazdu, kapota a maska jak od pacidla...

Odkaz ke komentáři

tomáši foto máš? :(

Na foto nemám náladu a kašlu na focení. Dneska to ocenili v servisu na cca 40 tis(takže reálně to vidím tak na 50), pokud se nebude měnit chladič klimy(je otázkou, jestli je jen voprcanej nebo jestli je i děravý, což se brzo pozná. Vypadá že je good. Ještě jsem koukal, že je asi i světlomet poškrábanej, nevím jestli to bude stačit očistit nebo je na výměnu.

 

Tomasi, to je kurevskej pech :( To snad neni mozny, co na to rict... hlavne, ze jsi celej! :palec: Ta bourka vcera byla vesela, drsnejsi nez pred tydnem a drsnejsi nez v sobotu, v Praze litaly strechy a nejezdila pulka tram, a ja cpal forda pod strechu, nasich auto do garaze a octa zustala venku, pac tu uz naky kroupy nenaserou. No a po prijezdu domu pred barakem mraky vetvi z topolu a sousedovi to spadlo na mazdu, kapota a maska jak od pacidla...

Jardo, btw, jak ti srovnali tu pí*u na kapotě?

 

Jo, A sloupek do rána v místě kde je popraskanej lak chytil lehce "rezatou".

Odkaz ke komentáři

Jardo, doufám, že tentokrát si dají záležet. Kamarád co dělal likvidátora u Kooperativy mi říkal, že právě tam mají nejmodernější technologii, nějakou novou a že ho překvapilo, že to takhle zprasili, že jsou na ně dobré reference. Tak snad jen náhoda. Dneska jsem to tam nenechal, dohodli jsme se na středu, že to udělají všechno naráz.

Dneska pro mně měl nachystaného C-Maxe 1,6 Ecoboost funglovku. To akurát vzali ze salonu. Jsem mu totiž říkal, že ten Focus 2008 klasika 1,6 bylo utrpení, tak pro mně vyžbrblal funglovku na tu reklamaci. :) Ještě jsem mu ukázal kousek plastu co jsem našel v kufru ulomenej, nevím z čeho, ale asi z demontáže světla, tak si ho vzal, že tomu co to dělal dá po kulách.

Tak mi držte palce. Se ta smůla Jardo z tebe přesunula na mně... má to kousek, tak si řekla, že půjde vysírat do Pardubic a vzala to přes Hradec :(

Odkaz ke komentáři

Tak jsem to dneska dal do servisu a dneska už padla částka, že to asi pod 50-60 tis nebude. Dostal jsem jako náhradní C-Maxe staženého ze salonu se 7km. Je v tom motor 1,6 klasika 92kW. Každopádně to vůbec nejede a spotřeba za dnešek 9,6. Jinými slovy jedna cesta do Prahy a skoro půl nádrže je pryč :blink: Svezení to není špatné, posez a výhled super, ale na pohodlí Mondea to nemá. A hlavně tomu chybí kobylky. Možná pak udělám recenzi, budu ho mít odhadem do příštího pátku. Nicméně to bude další auto co zajedu :D Z toho někdo, kdo si to pak koupí bude mít raketu, jak "krásně" mu to pojede na ten motor.

Odkaz ke komentáři

To se Járo moc ptáš, parametry nevím. Zrychlení to má ale jak autobus. Když s tím jedu pomalu, třeba v obci plynule, tak to moc nebere, ale dálnice a 150-160km/h, tak to lemtá jak protržený. Obecně to na dálnici žere strašně moc i při nějakých 130km/h. Ale těch 150-160 to bere tak někde mezi 10-16 litry podle profilu dálnice.

Jak už je to jednou rozjeté na té dálnici, tak je to v pohodě, ale jakékoliv zrychlení je utrpení. Předjíždět se s tím vysloveně bojím. Nicméně kdyby to mělo tak 200hp a stejnou výbavu co mám v Mondeu, tak si myslím, že by to bylo docela dobré auto. Na mně to má taky moc tvrdé sedáky a je to víc "vyklepané" oproti Mondeu, které je fakt jak v sametu pocitově.

To si ale myslím, že SexMax nebo Galaxy bude v tomto segmentu obdoba Mondea.

 

A pak když koukneš do ceníku, tak i zjistíš, že je výhodnější finančně koupit Mondeo, kde se dá docílit opravdu brutus slevy, kdežto u C-Maxe ne.

 

Co ale obecně musím Fordu snad ve všech modelech pochválit, to je naladění převodovky u všech modelů tak, že se s tím dá jezdit v prakticky volnoběžných otáčkách a pak to bere prd. Jenže na rychlejší jízdu nebo zrychlení je to už horší. Podle mně je i chyba, že v těch starších motorech 1,6 chybí 6° a proto je ta spotřeba tak nepřijatelná.

Odkaz ke komentáři

Jj Jardo, je to atmosféra. Dělá se ve dvou verzích, 77kW a 92kW, krouťák stejný 170Nm. Když jsem koukal na EcoBoost, tak je jasný proč to jede mnohem lépe, EB má oboje položeno už v nízkých otáčkách, kdežto u atmosféry to je v případě výkonu až 6000rpm a u krouťáku taky vysoko. Navíc má EB oba parametry vyšší, krouťák je tuším 230Nm.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak s C-Maxem mám ke dnešnímu dni cca 2200km na tacho. V úterý jsem si měl přebírat Mondeo, ale volal mi, že když už chtěli jen vyměnit masku a ty plasty za ní, tak jak to rozhodili, tak zjistili, že jsou oba chladiče prohnuté, takže taky na výměnu a jeden neměli skladem. Dneska už je hotovo, ale já zatím nemám kdy převzít, snad zítra odpoledne. Tak jsem zvědavej. Každopádně C-Max je krásně zajetý :D

 

Doufám, že tento krát bude lak A+++ Už ví, že jen tak něc nepřeberu.

Odkaz ke komentáři

Tak mám Mondeo zpět. Účet sakumprásk asi 72 tis. celkem. Nakonec se měnily i oba chladiče, protože to chytlo slušnou pecku, ačkoliv to až tak hrozně původně nevypadalo. Jak jsou ty chladiče na sobě nalepené, tak oba prohlé jak rohlík a i ten vzadu co je na tom předním nalepen, tak měl z druhé strany pěknou bouli.

 

No a opět nejsem zcela spokojen. Lak je nyní sice ve zcela jiném levelu, bez smítek a kráterků, ale je tam pár věcí, které se budou muset doladit.

 

Už jsem technikovi napsal, myslím, že ho ze mně budou omejvat, ale tak co. Některé věci jsme se bavili už na místě a budou odstraněny. Jo, v tom výpisu jsem zapoměl na špatně usazenou kapotu.

 

Dobrý den pane xxxxxxx,

koukal jsem na foto a skutečně to vypadá, že vzadu zástěrky nebyly. Po umytí auta jsem našel ještě nějaké drobnosti.

 

Mám následující připomínky:

 

1) Levá přední a levá zadní sedačka + oboje levé dveře jsou pokapány nějakou bílou kapalinou, jak jsem vám ukazoval, je kapka i na středovém tunelu.

2) Na střešním tapecírungu jsou na několika místech fleky, evidentně od špinavých rukou.

3) Na pravé straně u zadního světlometu je celkem dost podrápaný plast v interiéru. Je to takové jako když porejpané špinavým šroubovákem.

4) Pod stropnicí na B sloupku je buď ta bílá kaše nebo je ten plast mechanicky poškozen, to se mi nepovedlo identifikovat, je to nad krytkou Airbagu..

4) Na masce ve stříbrném laku je matný flek asi 2x3cm, který nejde umýt a ani palcem nejde odstranit, vypadá to, jako kdyby to bylo vzatý bruskou, je to matný flek s viditelným jemným rýhováním. Je to dost vidět.

5) Na PZ dveřích jsou 3 matné fleky cca průměru 5cm, které také mytím ani prstem nelze odstranit. Vypadá to jako když zaschne vápenná voda na laku. Nemám tušení, co to je.

6) Ten flek nad tím rohovým okýnkem vzadu tam skutečně je a rovněž nelze umýt ani prstem rozleštit(viz. jak jsem vám ukazoval).

7) Na oknech je místy jakýsi povlak z venku, který též nejde odstranit. Je matný a "drsný". Myslím si, že to může mít souvislost s těmi matnými fleky na laku.

8) Na pravé straně zadního nárazníku jsou matné fleky, prakticky asi totožné s těmi co jsou na PZ dveřích. Nejde to umýt ani odstranit prstem. U neumytého auto bych to tipoval na zaprášení, ale ono to nejde umýt ani sundat prstem.

 

To je co jsem zatím objevil.

 

Možná jsem moc detailista, na tom starém bych to neřešil, ale u nového mni to docela kazí radost. Já ani do auta nedovolím nikomu nic nakládat a raději to naložím sám, aby mi někde něco nepodřel, všechny spolucestující terorizuji, aby nikde nic neumatlali a podobně no a pak tohle.

 

Zdraví

TB

 

Jo a C-Max jsem vrátil s cca 2700km, takže zajeto za necelé dva týdny. :D

Odkaz ke komentáři

Proč musím mít po servisu někde něco upalcovaného nebo poškrábaného? Já vím, že to většina lidí neřeší, ale mi vadí i drobný škrábaneček. Nehledě na to, že předpokládám, že ze servisu dostanu auto v lepším stavu než jsem ho tam dával a ne naopak. Takže plastové díly holt vymění, sedačky vyčistí, dveře a stropnici taky. haubnu pořádně usadí,... Jen nevím co ty neidentifikovatelné fleky.

 

O tom, že mám na tom zadním rohovém bočním okýnku škrábaneček asi 3cm dlouhý, tak na ten jsem se vykašlal a neřeším, i když mně sere taky.

Já auto doslova rentgenuju i po projetí myčkou :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...