Přejít na obsah

Ford Mondeo kombi MY2014, Titanium Plus 120kW


TomasB

Doporučené příspěvky

no jo, tak to si jeden z mála, když vidím jak se k tomu kolegové chovají třeba i bratr ke svému za svoje peníze, tak bych blil...

 

já mam v kufru gumuvou podlahu i kvuli psovi, takže tak. jojo, tohle hold nechápu. proč dávat věci na sedačky, když mám na zemi volno nebo v kufru, na co ten kufr je?

Odkaz ke komentáři

Já ani nikoho nenechávám věci nakládat do kufru, protože si hlídám, abych někde něco neumazal nebo neodřel. A přemýšlím, jestli to při jízdě třeba nebude o něco šťuchat a nepoškodí to něco. Tohle třeba většina lidí neřeší a je jim u prdele, že někde dodrápe plast. Kufr mám vyložený dekou :loool: Ten plastovej bazmek do kufru je totiž jako vanička a to mi vadí. Měl jsem to u předešlého a bylo to jako ochrana dobré, ale je tam rantl...

Odkaz ke komentáři

Tak jsem doma. :jager: A musím říct, že jsem nadšený, protože to má mnohem víc výbavy, než jsem si myslel!!! Přiznám se, že zadání pro prodejce bylo najít auto s určitou minimální specifikací a vybrat to, které bude z odpovídajících nejlépe vybaveno. Vybíralo se ze skladovek co stojí na tom velkém parkovišti Forda v MB. A ten pacholek tu výbavu do nabídky napsal velmi stručně, takže jsem jen čuměl jak puk, že světla jsou komplet automatické včetně dálkových, hlídání jízdních pruhů, hlídání bdělosti a nevím co všechno ještě. Jen jsem z toho vyplesknutý, protože auto si dělá co chce( a při tom na mně šije boudu s přechytřeým telefonem) a já ani netuším, co se vlastně děje :jelen: Já tu specifikaci jen letmo prolítnul a ani jsem to nečetl komplet, po ujištění, že to je to nejlepší co bylo, tak jsem řekl OK, budu tomu věřit :) No a teď v pozitivním duchu jen čumím a nechápu. U těch automatických dálkových světel jsem si nejdřív myslel, že jen co to vyvezu ze salonu, tak jsou hned přepínače v piči a už jsem se viděl na reklamaci :lol:

Už máme natankováno, dálniční známku a zabydleno bebechama co sebou vozím. Držák na telefon co mám je taky výborný a sednul na palubovku jak prdel na hrnec a parádně se dá formovat. Jen snad mi vadí jedna věc, když vytáčím volaného z telefonu, tak nefunguje zabudované HF a z navigace nebo menu kapličky je to takové na pikaču vyhledávání, moc zdlouhavé na můj vkus. Na pevnou navi si budu muset zvyknout, příjde mi že moje staré MIO bylo tak nějak "pochopitelnější" a rychlejší. Tohle zas ale má různé moduly, které umožňují dynamické změny trasy.

 

Shrnuto a podtrženo, mám velkou radost a asi dneska ani neusnu, na druhou stranu v tom mám hokej a mám pocit, že technika nade mnou vítězí a dělá si ze mně prdel. Jsem z toho jelen :jelen: Doufám, že se v tom brzo zorientuju.

 

Foto nic moc, nebyl nějak prostor pro lepší. Dneska emoce jak cyp.

post-226-0-17285600-1389995096_thumb.jpg

post-226-0-48537300-1389995109_thumb.jpg

post-226-0-69160000-1389995116_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tomáši: já tam jezdím snad třikrát denně poslepu.Znám to tam opravdu velmi dobře.Je to můj denní chleba :) Ten fet Ti závidim zdravě.Dnes jsem byl v autor.servisu s Fabii aby mi vyndali staré origo radio na kazetu(neměl jsem ty plíšky) tak jsem chvilí na to čekal protože jim to vůbec nešlo tak byl čas-prošel jsem nově vystaveny auta...ten fet je prostě bomba :) Ty ceny teda horší...za social výbavu u Rapida Space cca 400 tisic...blázni!


P.S poznal jsem to podle té zidky vzádu nalevo :)


Kuwa...hned bych měnil práci po 18 letech...ale jsem děsná konzerva.Nenávidim sám sebe za to...

Odkaz ke komentáři

Tomáši: já tam jezdím snad třikrát denně poslepu.Znám to tam opravdu velmi dobře.Je to můj denní chleba :) Ten fet Ti závidim zdravě.Dnes jsem byl v autor.servisu s Fabii aby mi vyndali staré origo radio na kazetu(neměl jsem ty plíšky) tak jsem chvilí na to čekal protože jim to vůbec nešlo tak byl čas-prošel jsem nově vystaveny auta...ten fet je prostě bomba :) Ty ceny teda horší...za social výbavu u Rapida Space cca 400 tisic...blázni!

P.S poznal jsem to podle té zidky vzádu nalevo :)

Kuwa...hned bych měnil práci po 18 letech...ale jsem děsná konzerva.Nenávidim sám sebe za to...

Aha, to mně nenapadlo, že je tam vidět zeď kriminálu :D

 

Mně dneska taky bylo opět ouzko, když jsem všechno vracel a věděl jsem, že jsem tam naposled. Ale čeká mně "nový" život a můj nový chlebodárce si mně hýčká. Čtyři roky o mně usiloval a teď mně ulovil :)

Jestli si chceš "fetnout", můžeme v neděli dát sraz ještě s Jardou.

Gratulace Tome. Tak ať slouží a nezlobí :palec: . Teď jsem někde koukal na test, myslím, že to byl Autosalon na Primě. Dost tam to auto chválej. Jen jednu věc mu vytýkali, je to prostě už starej model

Jirko, díky. Máš odkaz na ten Autosalon?

Odkaz ke komentáři

Tomasi, GZ ještě jednou :) Jsem na nej taky zvedavej v realu...

 

jirka3: jojo, na podzim bude novy Mondeo a to je snad jedina chyba, na druhou stranu, tohle uz je vychytany :)

 

snike: mam ho v aute taky a naopak je to velmi prijemna věc. Da se samozrejme nastavit podsviceni a umi to zobrazovat mraky věci, na to se zvyka rychle :)

Odkaz ke komentáři

Krasa,menu nejde nastavit český? Takze chybí jenom xenony ne?

V cestine se to nedodava, je tam kupa jazyku v menu, ale CR je pro ne asi maly trh...

Da se rict, ze ano, ale mi ty xena nevadi. Spis mne trocbu mrzi, ze tam nemam adaptivni tempomat, ale zit se bez toho da.

Tomasi, GZ ještě jednou :) Jsem na nej taky zvedavej v realu...

 

jirka3: jojo, na podzim bude novy Mondeo a to je snad jedina chyba, na druhou stranu, tohle uz je vychytany :)

 

snike: mam ho v aute taky a naopak je to velmi prijemna věc. Da se samozrejme nastavit podsviceni a umi to zobrazovat mraky věci, na to se zvyka rychle :)

A jak ten real chces realizovat? Mel jsi prijet do Uhlirskych Janovic, je tady asi 20 lidi.
Odkaz ke komentáři

Po dnešku musím uznat, že ta zabudovaná navi není špatná, jen já s ní neumím. Všimnul jsem si, že to v kapličce i ukazuje krásně vzdálenost a směr odbočky a je to velký jak kobyla i pro slepé. A na obrazovce je i mapa. Jen se mi ještě nepovedlo odladit, aby mně navi nerušila při hovoru, nepřišel jsem zatím na to, jak se nastavuje "sloučený" zvuk telefonu a navi. Vím, že to jde, ale nepovedlo se mit to vychytat. Navi je zatím moc hlasitá a ruší mi hvor. Musím to nějak podchytit, jak změnit poměr hlasitosti. I vím kde to přesně je, ale nerozluštil jsem, jak to nastavit aby to dělalo co chci. Ono to potřebuju otestovat za jízdy, když navi hodně kecá, tedy v místě, kde je hodně odboček a u toho ještě telefonovat.

A zjistil jsem jednu bomba věc, mám tam i hlasové ovládání a to funguje špičkově. V podstatě cokoliv je v menu, tak mohu ovládat hlasem. Když chci třeba nastavit změnu teploty na klimě, tak zmáčknu tlačítko na levé páčce(se směrovými světly), řeknu CLIMATE a pak třeba TEMPERATURE 23 a ono to nastaví teplotu na 23°C. Takhle se dá obsluhovat komplet menu, včetně telefonování, ovládání navi, volba stanice v rádiu, spouštění různých funkcí,... Jsem si s tím před barákem hrál asi hodinu v autě. :lol: Jen nevím proč, nepovedlo se mi spustit rozmrazování. Přitom v manuálu k autu to je. Tak nevím, jestli to nešlo kvůli okolní teplotě, která byla hodně nad nulou, nebo jestli proto, že jsem měl vyhřáté auto i motor po delší cestě a nebo jen špatně anglicky vyslovuji DEFROST či v jakém tvaru to tam uváděli. Tohle až si osvojím a namakám, tak to bude pecka.

 

Tady manuál k té mé navi, ale taky takový popis kolikrát na prd, stahoval jsem podle VIN kodu http://www.fordservicecontent.com/pubs/content/~WODMND/~MCZ~LCS/pdf/CS_CZ13MNDngnsn1e.pdf


Tohle jsem vykopíroval z manuálu, ale prostě mi to nějak nešlo

 

Automatická regulace klimatu:

TEPLOTA, AUTO REŽIM, ZAPNOUT
ODMRAZOVÁNÍ, ZAPNOUT
ODMLŽOVÁNÍ, VYPNOUT
ODMRAZOVÁNÍ, VYPNOUT
ODMLŽOVÁNÍ.
a tady z tabulky příkazů:
"CLIMATE" (klimatizování)
"HELP" (nápověda)
"FAN" (ventilátor)*
"DEFROSTING/DEMISTING ON" (zapnout odmrazování/odmlžování)*
"DEFROSTING/DEMISTING OFF" (vypnout odmrazování/odmlžování)*
"TEMPERATURE" (teplota)*
"AUTO MODE" (automatický režim)*

 

Odkaz ke komentáři

Gratulace k novemu vozu... ;)libi se mi! ;)

Vorlíku, mírně jeté z dobrého zdroje by jsi mohl mít za podobný prachy jako jsi dal za nového bělouše. Popřemýšlej nad tím. Při malém nájezdu ti to vydrží na dlouho. A je to opravdu z jiného vesmíru.

Tomáši a vyslovuješ i správně to lomítko? :smich:

 

Ale povoz pěkný; držím palce, aby jsi s ním neměl takové nepříjemné zkušenosti, jako s posledním vehiklem.

Hinzo, tak už vím, čím to bylo! Já nevyslovoval lomítko :D

Odkaz ke komentáři

Ano, AutoIn Pardubice. Chtějte pana Novotného, s tím je příjemné jednání a jako prodejce ho hodnotím dobře, má cit pro jednání. Lehce ojeté Fordy musíš sledovat co mají skladem nebo jím říct co chceš. Určitě je dobrý říct, že posílám já, protože určitě bude jednání vstřícnější a hlavně si nikdo nedovolí nějaký podraz. Sice si myslím, že by to neudělali ani tak, ale přeci jen jsou jenom lidi a když budou vědět, že se objevil nějaký můj známý, tak si dají o to víc záležet. Přecijen jsem jim dal za těch 7 let slušně vydělat a ví, že jsem jejich fanoušek. Na servis zase pan Kostelecký.

 

Hledal bych třeba tady: http://www.autoin.cz/referentske-vozy/


Tohle třeba by nemuselo být špatný http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/mondeo/13880151?goFrom=list


http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/mondeo/14025941?goFrom=list


http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/mondeo/14389127?goFrom=list


Tohle je pěkná kočička, funglovka s pěknou slevičkou: http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/mondeo/13744352?goFrom=list

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...