Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic
Sign in to follow this  
vlnka

Nejde vyndat vložka zámku

Recommended Posts

Zdar škodováci, potřebuju vyndat vložku zámku ve dveřích u řidiče, ale za boha to nejde. Dělám to přesně podle návodu dílenský příručky škoda octavia, a za boha nejde ven. Dělám vše podle manuálů...povolim vrchní šroubek, držim kliku, povoluju spodní torx - a tam je možná problém, vytáčím ho, ale pořád necítím odpor. A vím, že kdybych točil dál, tak vypadne celej, a to by byl průser. Když ho i přesto vytočím dost, tak pak chci vložku vyndat, a není to absolutně možné. Vložim klíč, otočim, chci vyndat, a neexistuje. Prostě to nejde, je tam na pevno. Poradí někdo něco ? Není to zarezlé, zašlé ? Nebo je chyba v mechanismu ? Není tam něco stržené, rozbité ? Díky

Share this post


Link to post

Tak asi jo, nic jinýho nezbývá tedy. Jen mě zajímalo, jestli tam není něco, co se může pokazit? A proto to nejde ? Nevim jestli majitel předemnou s tím něco nedělal, ale já to dělal dnes prvně, a měl jsem potíže. Ještě se zeptám, když vložku vyndam, musím podle návodu otočit klíčem do prava, a musí být vodorovně ten otočenej klíč ? Proto jsem koukal, že to vodorovně není, chybí tam tak dva milimetry...tak jestli není chyba tam ?

Share this post


Link to post

A do toho zámku jsi rubal kolem zámku z venku ? Nebo jsi to našteloval nějak dovnitř do dveří ? Torx na vyštelování kliky jsem vyšteloval úplně, koukal jsem dovnitř do dveří, a div jsem ho nevyšrouboval celý....podle návodu se píše, až se ucítí odpor, jenže to se pořád nedělo, tak jsem si nechtěl nas*at do bot. A stejně ven nešel, vložil jsem klíč, otočil, tahal, a div jsem si neurval dveře. Nevim, asi jsem debil já, nebo ten zámek no.

Share this post


Link to post

Je to zakletý...sundal jsem ještě krytku zámku, udělal stejnej postup, a ještě sikovkama tahal za tělo zámku a nic. Tělo zámku se hýbalo, a mělo vůli. Muselo zřejmě něco držet ve vnitř, jinak si to nedokážu už vysvětlit :-( prekérka a havárie v jednom :-D

Share this post


Link to post

Já jsem povolil kliku,nešel ven,tak jsem povolil dva šrouby co drží zámek taky nešel ven. Vzal jsem šroubovák a kladivo kamarád mi držel dveře a 2 x jsem rubnul a vložka povolila. Jinak šroubovák jsem dal do drážky na vložce :D jinak to ven prostě nešlo :D :wallbash:

Share this post


Link to post

Paráda, tak já to takhle zkusim. Už to sakra ale musí vyjít ! :) díky za "instruktáž á la když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou" :))))

Share this post


Link to post

zatáhneš za kliku jako když otvíráš dveře a držíš a zaroven taháš tu vložku ven klíč bejt ve vložce nemusí

Share this post


Link to post

zatáhneš za kliku jako když otvíráš dveře a držíš a zaroven taháš tu vložku ven klíč bejt ve vložce nemusí

 

Kolego ! Kliku jsem držel klíč jsem měl v té poloze jak říkaš ty a tahal jsem jak jsem mohl až jsem se bál,že zalomím klíč. Opravdu tam byla šíleně zaseknutá :D možná,že už nebyla original a někdo tam napresoval trochu jinou jinak nevím :wallbash:

Share this post


Link to post

Chci se zeptat, jestli nemá někdo nějakou radu. Měl jsem zaseknuté zadní dveře (nejspíš moc napnuté lanko). Povedlo se mi jehlou odskočit tu zarážku v klice, takže jsem dveře zevnitř otevřel. Bohužel se mi ale ta zarážka opírá o vložku zámku (naráží do ní), takže kliku povytáhnu asi tak o 1cm, takže nejspíš nevyndám vložku po povolení torxu. Ten jsem vyšrouboval asi o 4 otáčky a vložka se ani nehne. Více se bojím, aby mi nevypadnul jistící kroužek.

 

Nemáte nějaký tip, jak to vydolovat ven, abych nastavil lanko?

Share this post


Link to post

4 otacky je malo, ja povoluju a pritom taham za tu vlozku a az se vlozka zacne hybat, tak prestanu sroubovat. Odhadem udelam tak 15-20 otacek sroubovakem

Share this post


Link to post

Máš pravdu, povedlo se mi zevnitř vyšťourat to lanko a vložka pořád nešla ven, tak jsem vyšrouboval šroubek víc a je venku. Myslel jsem, že kdysi mi 4 stačily :D

 

 

Edited by LadikRS

Share this post


Link to post

Ahoj. 
Borci mám problém s vložkou zámku pátých dveří. Chci ji nahradit zaslepkou a nejde mi vytáhnout.

zamek jsem rozchodil, predtim nesel ani zastrčit klíček natož otočit. 
delal jsem tedy vše podle návodu. Zámek demontovat, vytáhnout plíšek nad zámkem, vložit klíč, pootočit a tahat.

ale úplně bez výsledku.. po hodině jsem to vzdal a obracím se na vás 😇

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...