Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Sign in to follow this  
vlnka

Nejde vyndat vložka zámku

Recommended Posts

Zdar škodováci, potřebuju vyndat vložku zámku ve dveřích u řidiče, ale za boha to nejde. Dělám to přesně podle návodu dílenský příručky škoda octavia, a za boha nejde ven. Dělám vše podle manuálů...povolim vrchní šroubek, držim kliku, povoluju spodní torx - a tam je možná problém, vytáčím ho, ale pořád necítím odpor. A vím, že kdybych točil dál, tak vypadne celej, a to by byl průser. Když ho i přesto vytočím dost, tak pak chci vložku vyndat, a není to absolutně možné. Vložim klíč, otočim, chci vyndat, a neexistuje. Prostě to nejde, je tam na pevno. Poradí někdo něco ? Není to zarezlé, zašlé ? Nebo je chyba v mechanismu ? Není tam něco stržené, rozbité ? Díky

Tak asi jo, nic jinýho nezbývá tedy. Jen mě zajímalo, jestli tam není něco, co se může pokazit? A proto to nejde ? Nevim jestli majitel předemnou s tím něco nedělal, ale já to dělal dnes prvně, a měl jsem potíže. Ještě se zeptám, když vložku vyndam, musím podle návodu otočit klíčem do prava, a musí být vodorovně ten otočenej klíč ? Proto jsem koukal, že to vodorovně není, chybí tam tak dva milimetry...tak jestli není chyba tam ?

A do toho zámku jsi rubal kolem zámku z venku ? Nebo jsi to našteloval nějak dovnitř do dveří ? Torx na vyštelování kliky jsem vyšteloval úplně, koukal jsem dovnitř do dveří, a div jsem ho nevyšrouboval celý....podle návodu se píše, až se ucítí odpor, jenže to se pořád nedělo, tak jsem si nechtěl nas*at do bot. A stejně ven nešel, vložil jsem klíč, otočil, tahal, a div jsem si neurval dveře. Nevim, asi jsem debil já, nebo ten zámek no.

Je to zakletý...sundal jsem ještě krytku zámku, udělal stejnej postup, a ještě sikovkama tahal za tělo zámku a nic. Tělo zámku se hýbalo, a mělo vůli. Muselo zřejmě něco držet ve vnitř, jinak si to nedokážu už vysvětlit :-( prekérka a havárie v jednom :-D

Já jsem povolil kliku,nešel ven,tak jsem povolil dva šrouby co drží zámek taky nešel ven. Vzal jsem šroubovák a kladivo kamarád mi držel dveře a 2 x jsem rubnul a vložka povolila. Jinak šroubovák jsem dal do drážky na vložce :D jinak to ven prostě nešlo :D :wallbash:

Paráda, tak já to takhle zkusim. Už to sakra ale musí vyjít ! :) díky za "instruktáž á la když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou" :))))

zatáhneš za kliku jako když otvíráš dveře a držíš a zaroven taháš tu vložku ven klíč bejt ve vložce nemusí

zatáhneš za kliku jako když otvíráš dveře a držíš a zaroven taháš tu vložku ven klíč bejt ve vložce nemusí

Kolego ! Kliku jsem držel klíč jsem měl v té poloze jak říkaš ty a tahal jsem jak jsem mohl až jsem se bál,že zalomím klíč. Opravdu tam byla šíleně zaseknutá :D možná,že už nebyla original a někdo tam napresoval trochu jinou jinak nevím :wallbash:

Chci se zeptat, jestli nemá někdo nějakou radu. Měl jsem zaseknuté zadní dveře (nejspíš moc napnuté lanko). Povedlo se mi jehlou odskočit tu zarážku v klice, takže jsem dveře zevnitř otevřel. Bohužel se mi ale ta zarážka opírá o vložku zámku (naráží do ní), takže kliku povytáhnu asi tak o 1cm, takže nejspíš nevyndám vložku po povolení torxu. Ten jsem vyšrouboval asi o 4 otáčky a vložka se ani nehne. Více se bojím, aby mi nevypadnul jistící kroužek.

Nemáte nějaký tip, jak to vydolovat ven, abych nastavil lanko?

4 otacky je malo, ja povoluju a pritom taham za tu vlozku a az se vlozka zacne hybat, tak prestanu sroubovat. Odhadem udelam tak 15-20 otacek sroubovakem

Máš pravdu, povedlo se mi zevnitř vyšťourat to lanko a vložka pořád nešla ven, tak jsem vyšrouboval šroubek víc a je venku. Myslel jsem, že kdysi mi 4 stačily :D

Edited by LadikRS

Ahoj. 
Borci mám problém s vložkou zámku pátých dveří. Chci ji nahradit zaslepkou a nejde mi vytáhnout.

zamek jsem rozchodil, predtim nesel ani zastrčit klíček natož otočit. 
delal jsem tedy vše podle návodu. Zámek demontovat, vytáhnout plíšek nad zámkem, vložit klíč, pootočit a tahat.

ale úplně bez výsledku.. po hodině jsem to vzdal a obracím se na vás 😇