Přejít na obsah

Spínač světel vícenásobný


Radas

Doporučené příspěvky

Zdar kluci,včera mi přestali svítit budíky a veškeré osvětlení interiéru.Pravděpodobná příčina by mohl být přepínač světel s regulací,jen je otázka jestli lze opravit?pokoušel jsem se ho rozebrat a prostříkat kontoxem,ale při namontování nejde ani tak.

post-87-0-46991800-1413706480_thumb.png

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Pojistky měřený pípákem 3,4,11 a 15.Přestalo to fungovat když jsem zapojil ledky pro osvětlení fofr klacku,napětí jsem bral ze zapalovače,ale dle mě to nemá vliv,asi nějaká náhoda.Pokoušel jsem to i odpojit,ale výsledek negativní,jedině testnout nějaký přepínač z jiného auta

Odkaz ke komentáři

Takže problém s podsvícením vyřešen. Hledal jsem příčinu v místech kde jsem naposled zasahoval do elektřiny a to podsvícení fofrklacku. Ten jsem připojoval na napětí zapalovače kde je i jeden drát, který slouží na podsvícení, zde mám připojenou ledku, která se dostala do zkratu, odzkratováno a vše jako dříve

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím, mám taký problém že mi na predface Octavke odyšiel vypinač svetiel, nejdu tlmene, je to nastopro vypinač lebo s druhym to funguje. Lenže ja mam regulaciu podsvietenia pristrojovky na ten gombik a novšie modely maju koliesko. Zohnal som novy vypinač z faceliftu bez toho čudlika, svieti všetko okrem pristrojovky. Da sa osvetlenie pristrojovky prepojiť aby sa pristrojovka rozosvietila spolu s obrisovkami? Ak áno ktoré káble prepojiť? Ďakujem borcom

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nemam návod ako taký, na nete som si kdesi zistil že je potrebne prepojiť piny 2 a 17, takže som vytiahol prepinac von, vytiahol z neho konektor a na konektore su označene piny čislami. Tak som zobral asi 7cm drot, jeden koniec strcil zozadu odkial idu kable do pinu č.2 a druhy koniec drotu do pinu č.17. Teraz to funguje tak, že keď strčim kľuč do zapaľovania a pretočim o jednu polohu tak sa rozsvieti pristrojovka bez ohľadu nato či mam alebo nemam zapnute svetla. Original vypinač s tym knoflikom stoji u nas 55 euro, druhovyroba nieje, face vypinač bez knofliku v druhovyrobe u nas 14,60 euro (verzia s hmlovkami) Takže nieje to take konfortne pretože sa neda nastaviť jas pristrojov (ostane to na max) ale je to inak plne funkčne a rozdiel v cene je asi 40 euro. Na brzdach by som nešetril, ale dať taku sumu za vypinač svetiel do 16 ročneho auta som nevidel ako rozumne.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Ahoj, dnes jsem řešil stejný problém. Vyřešil jsem to koupí levnějšího přepínače, oba dva jsem rozebral a složil si tak jeden, vnitřek přepínačů je stejný - zde jsem využil levnější (nevypálený přepínač), zbytek dílů jsem užil ze starého s regulací. Výhodou je že mě funguj regulace podsvětlení a nemusí se nic pájet v kabeláži (propojování pinů).

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...