Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Vcera som sa pohral s nastavenim synchronizacie Motor > Merane hodnoty > kanal 4, predtym to bolo -4,4, okamzita spotreba na chladny motor 0,8-0,9l, zahriaty 0,7-0,8l. Podarilo sa mi nastavit synchronizaciu presne na 0.0 stupna a po nastartovani je to uz 0,7l a zahriaty motor 0,6l drzi bez problemov. Jeden chlapik poznamenal spravne, ze je lepsie sa s tym este pohrat, pretoze tie odchylky su v rozmedzi od +3 do +3 stupne, takze ja to este skusim tuknut mierne do plusu, pretoze priestor tu urcite je. Ak bude teda niekto pochybovat o nastaveniach rozvodov a vysokej okamzitej spotrebe, treba naozaj zacat najprv diagnostikou a pripadnym nastavenim rozvodov.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Já mám najeto cca. 260tis km, spotřeba na volnoběh za studena 0,6-0,7, po zahřátí 0,5 Econ, 0,7-0,8 s klimou naplno.

Jinak dlouhodobou mám 5,1 a to jezdím denně do práce jen 11km a pak delší trasy víkendy. Ročně asi 15t km. Jezdím na 195/65/15

 

Z firemní O2 combi 1,9 jsme jezdili ve dvou 1000km štreku přez Německo s průměrnou rychlostí 136km/h a spotřebou 5,7L/100, nato, že se to po německu švihalo mezi 170-200 to docela jde.

Odkaz ke komentáři

Dle PP, ale reál co jsem počítal podle 2 nádrží a ujetejch km, to zhruba +-0,1 sedí, tak už to teďka dál nesleduju, když to zhruba odpovídá.

Nejsu žádnej střelec, ale ani brzda provozu, rychlost udržuju kolem 100km/h. Jednou za čas ju kloudně protáhnu kvůli turbu.

Dlouhodobou 5,1 mám naměřenou na 10.000km dle PP. V létě s klimou a v zimě větší, jaro a podzim nižší a průměr 5,1.

 

Jinak k přízpěvkům výše k otáčkám: Sem taky názoru že pod 1400/min nejdu, samozřejmě ne v 15° stoupání, kde motor vyloženě při 1500 a níž trpí. Prostě podle ucha.

Odkaz ke komentáři

Otáčky držím minimálně na 1800 ale většinou těsně kolem 2000 (berte s malou rezervou, nečumím pořád na otáčkoměr :) ). Za 73tkm spočítáno podle litrů 5,38 na spotreby.cz (jede to tam ale spíš setrvačností tak co tankuju jen za € sem přešel viz podpis) tankováno vždy jen do plné takže v celku přesně. Btw i s Rakouskou naftou sem poznal že od některé pumpy je spotřeba lehce vyšší než u té kde tankuji nejvíce, na stejných trasách.

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak tiez sa podelim. Na aute mam najazdenych cca 1200 km a priemer mam 5,6 l/100 km. Zatial som jazdil asi 70% mesto, 20% mimo mesto a 10% dialnice. Pneu 195/65 R15, zjazdene veeelmi (uz mam objednane nove R16). Non stop s klimou a da sa povedat v norme predpisov :-D. Mam avsak aj jeden dotaz - normalne mam spotrebu na hodinu (pustena klima) cca 0,6 - 0,7 l/h a bez klimy 0,5 l/h. Sem-tam sa mi ale stava ze motor drzi na volnobeh otacky cez 1000 a spotreba je 0,9 l/h (klima zapnuta na automatiku, vonku 27℃). Ked aj klimu vypnem, spotreba spadne na 0,6 l/h ale otacky ostanu vysoke. post-39107-14075745467688_thumb.jpg

Je to v poriadku? :D Vdaka

Odkaz ke komentáři

Co je to otáčky přes 1000 nebo vysoké? Tam je hodně velký rozmezí. Pokud je to jen lehce přes 1000 tak bych to neřešil, auto potřebuje v danou chvíli víc energie tak si zvýší otáčky. Ty otáčky po vypnutí klimi neklesnou ani třeba za 5min? Co baterie, dobíjení, vše je OK?

Odkaz ke komentáři

Tých 5,6 mám aj podľa PP aj podľa výpočtu, takže mi to sedí. Akože tá spotreba je OK, len ma trápi ten volnobeh - väčšinou 800 otáčiek a 0,7 s klímou, 0,5 bez klímy...ale sem-tam tých 1050 + 0,9 l/h. A to je s klímou, bez klímy to síce padne na 0,7 l/h, ale otáčky zostanú vysoké aj po 5-10-15 minútách... :huh:

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Ja mam na mem zatim po 1500 km spotrebu 5.41 dle tankovani na 17" gumach a stale pustena klima, z toho tak 900km praha, 400 dalnice a zbytek okresky. Po meste jezdim relativne predpisove dalnice 150 tempo a okresky dle terenu ale vetsinou okolo 100. Se spotrebou sem maximalne zatim spokojenej a verim ze jeste klesne az s dieslem poradne naucim :)

 

Jinak zatim rekord 4.3 :)

post-30282-0-10261900-1410287929_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Guest octavia1.9

Nazdar pánové,řeším takovou věc.

Mám 1.9TDI 77kw BJB.Natankuji plnou nádrž a dojezd mám 1100km to by nebylo ani tak divné.Najedu 150km až pak mi jde ručička z palivoměru dolů.To jsem si zjistil že je asi u 90% octavii.Ale štve mě to, že jde pak ta ručička strašně rychle dolů i když nájezd km není tak veliky.Mám 2 čárky před rezervou dojezd asi 400km ještě a km na počítadle kolem 650km.Dlouhodobý průměr mám 5,0l/100km podle PP.To abych ujel 900-1000km tak mi jako bude svítit hladové oko ale dojezd budu mít ještě třeba 300km....Vůbec nevím na co se mám dívat jestli na palivoměr nebo na dojezd...Jak to máte vy s dojezdem a ukazatelem na palivoměru??kolik najedete km od plné nádrže až po pípnutí rezervy a kolik máte na dojezdu jak vám pípne rezerva....dík za info

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Dlouhodobá lítá okolo 5,5-5,7. Jinak jezdim za 5,5 což si myslim, že je nádhera na 17". Samozřejmě tohle jsou okresky, na dálnici jsem schopnej to vyhnat nad 6, ale většinou se držim pod. To vše přes palubák, podle tankování jsem to ještě nedělal. Otec zanedlouho bude kuchat filtr pevných částic tak možná to pojede i za míň :).

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...