Přejít na obsah

Škoda Octavia 1.8T RS


Doporučené příspěvky

Fyzicky tam půjdou, ale je to blbost. Nejdou tam dát tlumiče, protože RS má stabík v tlumiči a obyč v rameni. Vzadu by mohl být problém s vyvěšením kola, protože zadní tlumiče budou mít asi kratší pístnici.

Primárně bych se svezl s někým kdo má origo podvozek s OEM díly a pak řešil takovýhle věci. Aftermarket tlumiče jsou většinou dost jiné jízdně.

Odkaz ke komentáři

Tlumiče jsou ok, ale pružiny bych tam potřeboval dát nějaký, co budou měkčí. Tohle je prostě na p*ču 😄 když vezu děti a všude to na těch 18" kolech mlátí 🤯

Teď co mám 16" zimáky, tak lepší, ale i tak tvrdý. 

Takže, kdyby někdo věděl, co tam pasuje a co tam dát, co funguje, tak moc díky. Ale asi mi nezbyde, než se opravdu svist s někým, kdo má RS a pak tohle řešit dal. 

Odkaz ke komentáři

Máš samozřejmě pravdu, naladění tlumiče je primární. Velký vliv mají i pružiny, lůžka, stabíky, tyčky stabíku. Ikdyž je to lůžko stejné, tak složení gumy od jiného výrobce bude jiné a na komfort a dynamiku to má vliv. Proto všem doporučuji používat pouze origo díly. Dokonce ani oem tlumič od např. Sachsu a aftermarket od Sachsu není stejný vevnitř.

 

P.S. Jenom zmíním, že se laděním podvozku živím.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
V 3. 6. 2020 at 16:23, Luk.ass napsal:

Jsem se dostal na nalepení zadního nápisu a někdy musím vymyslet,jak poladit ten přední,ale to až po laku masky.

IMG_20200603_162136.jpg

IMG_20200603_161159.jpg

Ahoj, měl si to nějak odměřené než si to tam nalepil? Budu ten nápis na svou také lepit a je mi blbé lítat po parkovišti s metrem a odměřovat na cizích autech kde to přesně má být. 🙂 Díky za odpověď. 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o měsíc později...

Ahoj, nevím jestli je to ještě aktuální. Přední pružiny 1x růžová a 4x bílá, zadní pružiny 2x spíše hnědá a 3x stříbrná, viz. přiložené foto. Pružiny jsou origo a měnili mi je ve škoda servisu, tak by to měli být ty, co tam mají být.  Ale je to octavia rs combi.

20210724_112438.jpg

20210821_155219.jpg

20210821_165025 - kopie.jpg

Upraveno uživatelem twe2000
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

 Jo nemáš zač🙂 tak ti to snad pomohlo... Octavia 1 Rs combi nemá v kufru výztuhy, takže správně by tam měly být max 16 kola. ( Rs liftback mohl mít 17) Ty 18 jsou podle mě už moc velké... vypadají asi dobře, ale ubírají na komfortu jízdy. Co máš v plánu pořídit za nový povoz? Já jsem koupil Octavii II Rs combi 2,0 TSI ale není to ono, zvuk motoru takový trochu šicí stroj🙂 na křižovatkách se mi s ní hůře rozjíždí, ta 1Rs uměla pěkně vystřelit a zatáhnout už z nižších otáček, však to znáš🙂,ale zase ve vyšších rychlostech už ta 1 na tu II ztrácí dech. Celkově mi ta 1Rs mi připadá takové ještě poctivé bytelné auto... bude se mi po ní stýskat, fakt jsem s ní byl hodně spokojený, ještě jsem měl žlutý Rs lift. ale ten je už prodaný, možná jsme se někdy potkali na OC srazu. Kdybych měl nějakou stodolu, tak si tam tu 1Rs schovám🙂 ale nemám prostory, jednou bude mít cenu, těch 1rs combi moc nebylo vyrobených...

Upraveno uživatelem twe2000
Odkaz ke komentáři

No komfort je samozřejmě úplně v háji a dost mě to štve, když při sebemenším vymolu je vše cítit. Už jsem asi starej 🤣

No hele, chci buď trojku RS nebo čtyřku RS, to se uvidí podle cen a situace, ale ještě je brzy, příští měsíc budeme podepisovat kupní smlouvu na pozemek a takto by bylo cca 2 roky než bych něco koupil. Takže auto bude pak muset pracovat na stavbě a tak 18" shodim a nechám 16" nějaký origo hlíny. Jinak na sraze určitě ne, na žádným jsem v rámci OC nebyl. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...