Jump to content

Škoda Octavia 1.8T RS

Recommended Posts

Dnes jsem vyzvednul jeden novej třmen na zadek TRW,ještě čekám na druhej.zadni třmeny úplně na hadry.

Strasnej problém sehnat tyhle díly.nokde nic není,ani origo za 6tis ani repas....nic prostě.takze aspoň TRW 

IMG_20200529_114711.jpg

IMG_20200529_114705.jpg

Vůbec netuším,bylo to už 2x shozený a pokaždý špatný třmeny tak teď snad už budou ok.

Měl jsem to u znamyho,co nám servisuje auta a 2x mu z Auto Cora poslali přední třmeny a 2x zadní ale špatný.Ted jsem si je kupoval sám,tak snad budou už v cajku.

Díky,snažím se,protože pravděpodobně Oktu budu mít ještě hodně dlouho,kvůli koupi pozemku a stavbě domu,takže na jiný mít nebudu 😂 navíc jsem s autem spokojenej,takže není co řešit.

Update z dneška - nový zadní třmeny jsou konečně na autě a vše funguje jako za mlada + nový lana samozřejmě.

IMG_20200605_123619.jpg

• 2 weeks later...

Díky moc.

No já jsem je brázdil i tak,ale teď je to už lepší a člověk se už nemusí stydět za rozbitý auto.

Ale jinak jsem spokojenej,oprava vyšla na nějakých cca 35 tis se vším všudy,takže celkem  zbylo 😁

před 2 minutami, Konny napsal:

Muzes jeste vyrazit na nejakou dovolenou 😃

Tak dovolená bude,to jako jo,ale jen na pár dní po Česku s dalšíma 3 rodinama s dětma.nepotrpim si na drahý dovolený,to radši posetrim (na budoucí parcelu) a taky na příští rok máme v plánu svatbu,takže peníze se hodí. 

• 1 month later...

- Protože se mi nechce zakládat nějaký další téma ohledně podvozku, tak jsem si řekl, že to hodím sem - poslední dobou mě trápí tvrdost mýho RS a tak bych se s vámi co tohle třeba už řešili nebo mají zkušenosti rád pobavil o tom, co s tím... Je mi jasný, že 18 kola tomu hodně ubírají na komfortu, ale i když dám zimní 16 tak je to téměř to samý, hrozně tvrdý. Jediný co teď z hlavy vím, že tam mám žlutý tlumiče Billstein, ale označení netuším a pružiny taky ne. Moje vize by byla zachovat tuhle výšku podvozku, ale aby to bylo víc komfortnější, měkčí a celkově přejezd přes nerovnost aby tolik nemlatila. Když jedu s rapidem moji přítelkyně, která tam má 16 kola 215/40 tak i tak je to tlumení úplně někde jinde, než u mýho auta. Nicméně je mi jasný, že by to znamenalo výměnu tlumičů, ale říkám si, jestli i pružin a zároveň asi i komplet uložení. Pořadí někdo, kdo má zkušenosti co s tím? 

- Plus teda jestli někdo ještě neřešil když je teplo cca 13 stupňů a výš vrzání dveří - tapec. Strašně mě to rozčiluje a absolutně nevím na co se konkrétně zaměřit, abych tohle odstranil. 

- Jo a ještě mi cvaka ridicova sedačka, měl jsem to samý i u Passata B5 když jsem brzdil, tak cvakla,rozjel jsem se, tak taky cvakla. Takže tam byla určitě vůle. Vím, že to je i vahou řidiče, že se to díky velký váze vychodi, ale je nějaká možnost to opravit? 

U toho posledního bodu - zkus se podívat, jestli nemáš povolenou sedačku.

image.png.4375f7158868d2ccccc0d47f37f8c07e.png

Mělo by to být tuším na 13 klíč. Třeba jak jsi dával čistit sedačky, tak ty sedačky z auta vytahovali aby se jim to lépe čistilo, nedotáhli pak pořádně a po čase to povolilo 🙂

Takže, kdyby někdy někoho sralo tak jako mě,cvakání sedačky při rozjíždějí a brždění, tak tady je "návod" co s tím. 

Jak jsou šipky, tak tam jsou průchozí díry, tak tady stáhnout sroubama co to jde a je po problemu.jaky šroub nevím, dal jsem tam to, co jsem našel a ještě to budu předělávat, ale jediný co, tak že šroub 13cm dlouhý a průměr netuším, to jsem zapomněl změřit,ale vše je popsano v odkazu výše. Plus jsem vyřešil vrzání plastu ve všech dveřích a vyhodil jsem ten polystyrenovej nesmysl z předních dveří. IMG_20200716_161644.jpg.07f11b4efff63f387b22c9bccada3c86.jpg

IMG_20200716_151047.jpg

Nevím, ale protože tam už nedržel a chtěl jsem co nejvíc eliminovat vše ohledně zvuků, co se ozývalo že všech dveří, tak tohle jsem prostě dal do pryč, protože mi to tam přijde úplně k ničemu.