Přejít na obsah

"modrý kombík" 4x4


Doporučené příspěvky

Marek nie všetko čo má v názve SPORT musí byť na okruh alebo čisto športové... už si si za tie roky čo si na svete mohol všimnúť že marketing je sviňa... takže trošku sa odosobni od svojho pretekárskeho ducha a objektívne ;) Continentalu nie je čo vytknúť, a ako píše Ozi, stále lepšie CONTINENTAL ako Barum... toť môj názor :ph34r:

Odkaz ke komentáři

mel jsem moznost si na jednom aute porovnat ContiSport2, ContiSport5 a Dunlop SP SportMAXX RT - vse v 18" a stejnem rozmeru a vse od nova.

Uprimne nejlepsi jsou Dunlopky, na ty nedam dopustit, i presto ze se rychleji sjizdi. Na druhe misto bych dal ContiSport2, a ty ContiSport5 jsou podle me nejhorsi.

 

Ale jak jsem psal porad lepsi ContiSport5 nez Polaris 3 a porad lepsi 18" nez 16" - a to auto zas konecne bude vypadat jako Octavie a ne jako Rapid... :palec:

Odkaz ke komentáři

Ozi sorry za ot ..

 

Mareczek: conti 2 stali akurat tak za velke hov*o ... preto sa rychlo preslo na conti3 ktore boli este vacsi prepadak a vyrabali sa iba kratko. tak sa vyvyjali conti5 pri ktorych uz boli odstranene nedostatky s predoslych rad akurat bol stale problem s najazdom km ktory sa az po case podaril posunut na hranicu 50tkm. Z dielne conti pneu su prave contisportcontact5 a contiwintercontact ts850 dve najlepsie pneu na trhu z ktorych sa postupne dalej vyvyjaju ostatne rady. Prave tieto 2 pneu su zaklad pre vsetky pneu ake continental vyraba. S tymi pneu mam viac skusenosti ako si ty presiel s autom dopredu tak prosim ta si najskor nieco over az potom pis

 

Ps : conti5 a conti 5P su dve rozdielne gumy kde pri 5P je pouzita tvrdsia zmes co znamena potrebu vysieho zahriatia pneu

Upraveno uživatelem lumi
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Marku ty si strašný kecal.<br /><br />@cevin: spotřeba klesla o cca 1 decku, takže se pohybují někde kolem 6,8 dlouhodobě. Ale narodil od začátku se teď už dá ekonomickou jízdou dosáhnout třeba na 5,xx což na začátku bylo nemyslitelné.<br />Měl jsem teď na dvě delší cesty auto od kolegy, který má to samé jen bez 4x4 a spotřeba byla na těch cca 500km kolem 5,2 při stejném stylu jako s mým autem.

Odkaz ke komentáři

me by lakalo tech 135kW, ale s manualem tak jak to mam tedko, to by bylo super... ;)

 

jirko, ono strasne zavisi, kde jezdis, ja mam hodne tras dojizdeni do prace 26km a z toho je 30% mesto a 70% dalnice. kdyz jedu dlouhou trasu po dalnici, tak se dostanu treba na 6,5

a pak bude rozdil i v tom odladeni motoru, se sefovym A6 3.0 TDI quattro pri stejnem rezimu jako jezdim ja jsem na 7,5 litrech, coz je mazec.

Odkaz ke komentáři

Souhlas... 135 kw manual 4x4 scout bych bral hned, ale ta prevodovka DSG je desna a spotrebou uz to neni zajimave po strance naftoveho motoru. Bud uz se vyplati benzin scout 1.8TSI a nebo pak uplne jine auto - viz A6 3.0 tdi spotreba 7.5 jak pises. Se scoutem nebudu mit spotrebu 4,9... to mi je jasne. 4x4 si vezme dohromady s vyssi svetlou vyskou tak litr pri trose optimismu. Bydlim na vesnici. Štěrková cesta 600m k domu. Mám možnost využívat lesní zkratky v okolí a bydlím na severu, kde bývá dost sněhu. Pro mě je scout ideální. Už se na něj klepu : ) za 14 dnů jde do výroby : ).

Odkaz ke komentáři

jako ja mam 4x4 jen proto, ze jsem ho dostal sice nove, ale konfiguraci delal kolega. jedinou jeho vyhodou je, ze ma multilink. ctyrkolku jako takovou clovek vyuzije max kdyz si jde zablbnout na snehu, coz letos nijak moc neslo a nebo kdyz jsem vytahoval zapadleho manika v blate...

spotreba mi prijde neadekvatni k te nafte, hlavne na to ze ve VTP mam uvedeno stejne jako kolegove s predohraby, ze mam jezdti kombinovane za 4,7 - to je naprosto nesmyslne.

 

Je to jak pise jirka3, kdyz mas moznost cestovat konJtantni rychlosti delsi kus tak spotreba muze byt i lepsi. kdyz jsem jel od mareczka domu a nespechal sem a nechaval tomu klid, abych si neodfoukl komplet keramiku tak jsem pri 100kmh na dalnici mel tenkrat myslim pod 5 litru (presne si to nepamatuji, ale nekde bych to nasel).

Jenze na nasich cestach, kdy porad zpomalujes na 85 za kamiony a znovu se rozjizdis na 130 to nejde. Nemluve o zvlastnim zprevodovani, ktere je neprijemne pri pruznem zrychleni z 80-90kmh, co te nuti podrazovat. :(

Odkaz ke komentáři

Ja mám ted jeste OII face lift 103KW liftback a jezdim s dlouhodobou spotrebou 5,2. Problem je ta vesnice a hrozny cesty. Nikdy jsem teda nic na aute neznicil, ale to bylo spis stesti nez kvalita vozu : ). Pred nejakou dobou mi pujcili ve skodovce yetiho 81kw 4x4 s peknou vybavou. Uplne me to ocarovalo - az na vykon a kufr. Na te moji ceste k domu, kde projedu sestkrat kazdy den jsem byl jak na dalnici. Zadny diry, bouchani nerovnosti nic... pak jsem jel zkratkou pres les a moje nadseni se nasobilo, protoze to auto to hrave zvladlo. Zklamani prislo spotrebou, pri predjizdeni a pri nakladani nakupu do kufru. Pak se me ptala pritelkyne jestli neni neco podobnyho ve velikosti octavia a napadl nas scout : ). Kdybych se nerozjel s vybavou, tak by byl i levnejsi lecktery yeti : ). Jsem na to zvedav po strance spotreby. Mel jsem pujcenyho scouta v Jablonci n. N. a ten mel najeto 1500km. 20 minut jizda mesto, presun do sousedniho mesta po klikaty okresce a zpet znamenal prumer 6l/100. S tim jsem byl moc spokojen. Jeste jsem zjistil, ze byla aktivni klima, tak by slo mozna i mene. Ty by jsi mel jezdit jeste za mene... mas liftback a nizsi svetlou vysku...

Odkaz ke komentáři

Přiznám se, že bych chtěl vidět tu normovanou spotřebu, zdá se mi nízká. Já ji teda dle TP u O3 2,0 Combi (předokolka) mám 5,43. Nepamatuji si už teda, jestli to tam přímo bylo uvedeno, nebo je to vypočítaný průměr z těch dvou nebo tří spotřeb (techničák nemám u sebe), rozhodně to ale není nikterak navýšeno. Průměrná spotřeba za posledních ca 6tis. km dle PP 4,7L, dle skutečného tankování a nájezdu 4636km za únor je 4,76, což beru jako perfektní. Pokud jezdím málo a kratší trasy jako v lednu, tak to bylo 5,15. 100% na naftu ONO + štamprdle aditiva. Průměrná cena nafty 22,99CZK. 135kW bych si taky dal říct, bohužel nejde bez 4x4 objednat.Honza

Odkaz ke komentáři

135kw tdi jde v OIII RS s manualem. Mimochodem OIII scout 135 kw dsg ma na papire prumer asi 5,1/100 : ))))))). Real je hooooooodně daleko. 110 kw scout je na prumernou spotrebu jinde tak o cca litr ale 135kw dsg skoro o tri.

 

Ozi: nemuzou ti tu spotrebu navysovat taky zimni gumy barum ?

Odkaz ke komentáři

honzav1: sportebu, kterou uvadim by mela vychazet z TP, ale nejsem si jistej. Necham si poslat VTP a uvidime... s predokolkou mam na 15" pneu spotrebu po 6 litru. Jezdim pouze na Vervu, ani jedno auto nic jineho nevidelo.

 

cevin: no rekl bych ze neco udelaji pneu, ale rozohdne to neni vse. na leto mam ContiSport 5 a ty na spotrebu taky nejsou idealni... :( i auto je podle me vyssi nez ostatni O3, ktere mame ve firme...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak něco málo nového s vozem:

  • začal drnčet B sloupek u řidiče
  • začal drnčet i B sloupek u spolujezdce
  • začala drnčet kaplička budíků
  • nahodil jsem letní vizáž
  • v pátek jedeme do servisu na garančku při překročených 30 tisících

První tři věci budou muset řešit ve Škodovce, tak budu asi muset vybrat nějaký rozumný servis. Servis na interval mám servis neautorizovaný dle smlouvy, takže bude olej měněn jinde.

 

K vozu je doma připravena kompletní kůra na rychlé rozleštění laku - důvodem je sundání vosku minulou návštěvu autorizáku. Od té doby bylo auto ošetřeno jen detailerem, takže je trochu podrápané a zašlé. Dále je připravena kompletní čistící kůra a k tomu syntetický vosk Fusso Coat, který mám v plánu na auto dát namísto Gyomu. Důvodem je cena, která je u Fussa mnohem lepší.

 

Dovršili jsme minulý pátek stav tachometru na kulatiny... :)

post-3488-0-46640500-1461525847_thumb.jpgpost-3488-0-76794500-1461525869_thumb.jpg

 

A letní vizáž + pár mobilovek se segry RSkem z víkendu uprostřed sjezdovky:

post-3488-0-31544400-1461525833_thumb.jpgpost-3488-0-26207500-1461525889_thumb.jpgpost-3488-0-39055900-1461525921_thumb.jpgpost-3488-0-14706600-1461526023_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...