Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

Guest merlier

Ahoj všichni chtěl bych se zeptat za jak dlouho by měla najet klimatizace.Četl jsem tady že hned .Mam octavie 2. 2006 1.9 ,77kw klima manualni.Když jsou takové vedra tak když klimu zapnu tak začne jet asi tak za minutu a půl. Je to normálni díky za odpovědi

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Čau všichni,mám menší dotaz. Dneska mi začalo nějak divně"chrastit" v klimě. Respektive je to slyšet z ofuků nad rádiem a zní to jako kdyby tam byl přidřenej nějakej ventilátorek,když třeba zapnu vnitřní okruh,je to docela rachot,ale na normalní chod,to jen ševelá,ale stejně mě to strašně rozčiluje :pest: , a ještě je slyšet z míst zhruba,jak je kastlík takový cvakání,jako kdyby tam cvakala nějaká klapka a přeskakovala či co... Díky za rady a tipy.

OC II 08/climatronic

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Měl bych taky dotaz. Když zapnu klimu, začne to tak nějak jakoby "syčet", přijde mi to jak stará lednička... a po minutě to třeba přestane... ten stejnej zvuk to udělá, když ji vypnu. Čím to je? Klima je naplněná.

 

Na režim eko to nedělá.. Jinak chladí, všechno ok, ale ten zvuk mě dost znervózňuje.. :/

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Dobrý den pánové, chtěl bych se zeptat na problém s klimou.

Mám O2 2004 1.9TDi Laurina s dvouzonovym climatronikem a mám následující problém:

- Když zapnu ofuk čelního skla, topí ale ne moc

- Když dám ofuky na palubce, topí jen řidičův, ostatní chladí

- Když dám na nohy, topí jen řidičovi, spolujezdec chladí

- Když dám AUTO a mám nastavených 24 stupnů klima jede na nízký výkon a chladí všude

- Když dám AUTO na max TEPLO (HI) klima se rozjede naplno, ale chladí všude

- ECON je to samé v bledě modrém

- Diagnostika píše vadné 3 klapky klima (nevim přesně čísla chyb, neviděl jsem je pouze mi to říkal mechanik)

 

Klidně si to vyměním sám, ale nevím kam sáhnout, abych něco ještě víc nepokazil a nikdo z mého okolí garážových mechaniků se v tom vrtat nechce, nemají zkušenosti. Do autorizáku moc nechci kvůli ceně, ale nechci jezdit s ročním dítětem v chladícím boxu...

 

Dokáže mě někdo z vás popsat co možná nejvíc detailněji (pro blbce) co rozdělat a kam sáhnout? Všichni straší kompletní rozborkou palubky (prý ale když se palubka rozebere a znovu složí tak začne vrzat). Kdyby byly i nějaké fotky k postupu, bylo by to úplně top.

Budu vůbec schopný sám ty klapky vyměnit? Nebo mi nezbyde než dát to do autorizáku?

 

Díky moc za jakékoli rady

 

EDIT: Jakými tlačítky se u O2 restartuje klima? :))

 

EDIT2: OPRAVENO - zadrhával se motorek klapky na regulaci teplého vzduchu do prostoru spolujezdce, stačilo ho trochu postrčit a už zase jezdí jak má, asi jak dlouho stál (auto totiž stálo 4-5 let v kopřivách). Našel to mladší brácha, když jsem to měl rozebrané a motorek se nachází v prostoru levé nohy spolujezdce pod přihrádkou (když je to složené tak tam jde prostrčit jediný prst a to přímo na tu část motorku, která je zaseklá. Pokud by někdo měl zájem tam dám i foto :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte, ja mam tiez taky maly problem. Auto mi raz kuri,raz nie. Pozoroval som,kedy to kuri a kedy nie, no neprisiel som na nic. na Climatroniku mam nastavenu teplotu na HI, zacne pomaly kurit,zapnute mam ofuk na okna a na nohy+ECON,nakolko mam asi ujdene chladivo z klimy. rozkuri sa to a zrazu ide z fukarov studeny vzduch. Ma climatronik nejaku riadiacu jednotku,alebo je vsetko uz v panely? Diagnostik pisel len chybu klapky V113-klapka vnutornaho okruhu, s tym mam tiez problem,tak som ju mechanicky odpojil. Motorcek kruti,ale nejako velmi divne.je jedno,ci zapnem vnutorny okruh,alebo ho vypnem,stale sa to vrati do polohy zapnuteho vnutorneho okruhu. Ak by mi vedel niekto poradit, co by sa s tym dalo robit a ako to spravit, bol by som velmi vdacny.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Nazdar chalani VCDS-ko mi vyhodilo takuto chybu:

VCDS verze: SVO 15.7.1.0
Verze dat: 20150227
www.vag-com.com
--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
Addresa 08: Klima/topení Labely: User\1K0-907-044.clb
Objednavací číslo řídící jednoky: 1Z0 907 044 H
Systém a/nebo verze: ClimatronicPQ35 084 0305
Kódování:
Číslo dílny: WSC 00000 000 00000
VCID: 3B7EE7527AB463E648-806E
1 nalezena chyba:

00819 - vysokotlaky snimac (G65)
009 - preruseni / zkrat na kostru

 

Chcem sa spytat pri vymene tohto snimaca je potrebne vypustit/napustit klimu?? Niekde som cital ze to moze byt KO klimakompresoru.

 

Ak som spravne odhadol je to tento snimac?? ako vidno na fotke je to prasknute.

post-33536-0-35812200-1458848683_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Chlapi, co vy na to prosím. Klima nejede (samozřejmě, jak jinak, po zimě....), klimakompresor nesepne (resp. není slyšet klapnutí, dle diag. asi jede), sahary se netočí, doplněno 51g od posledního plnění před půl rokem. Diagnostika bez závad, na volnoběh jsem (bohužel venku bylo docela chladno - +10 stupňů asi) naměřil :

 

post-4250-0-81614000-1461609682_thumb.jpg

 

Dokonce po zapnutí klimatizace mi to zdá se topí....

 

Klimakompresor KO ? Či nějaký senzor ? Dík.

Upraveno uživatelem Sharkys
Odkaz ke komentáři

Tak to tipuji na klimakompresor - s otáčkami se nemění tlak, nicméně tlak se mění v závislosti na okolní teplotě jak má.

Jen nechápu, proč se vůbec nepustí ani sahary.

 

První měření při venkovní teplotě asi 19 stupňů, druhé 8 stupňů.

17:59:45
  27.7 °C   Left footwell vent temperature 003
  27.0 °C   Right footwell vent temperature 004
  32.4 %   Front fan load 019
  30.2 °C   Interior temperature 021
  6.4 bar   Refrigerant pressure 022
  1000 /min   Compressor speed 025
  2.4 Nm   Compressor load 026
  0.820 A   Compressor current; actual value 027
  0.820 A   Compressor current; specified value 028
  0.0 %   Coolant fan activation; specified value 030
16:24:06
  19.7 °C   Left footwell vent temperature 003
  19.0 °C   Right footwell vent temperature 004
  20.3 °C   Left front vent temperature 005
  19.7 °C   Right front vent temperature 006
  23.1 °C   Interior temperature 021
  3.8 bar   Refrigerant pressure 022
  1000 /min   Compressor speed 025
  20 W/m˛   Sun intensity left 041
  210 W/m˛   Sun intensity right 042
  17.7 °C   Temperature after evaporator 061
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...