Přejít na obsah

Vysoká spotřeba při rozjezdu.


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám dotaz. Když se rozjíždím třeba na křižovatce při zapnuté okamžitě spotřebě na palubním počítači ukáže mě to najednou asi 1 vteřinu okamžitou spotřebu 49,9 l/100 km. a pak to padá třeba na 22,16,15,8,5 atd. l/100 km. Je to normální? Není to nějaká vada palubního počítače, nebo motoru? 49,9 to je jako tank???

Mám 1,6 77kw rv 2012

Všem díky za odpovědi. [emoji6]

Odkaz ke komentáři

No, namísto vulgarit by snad bylo vhodnější napsat, že je to normální jev.

Díky moc. Máš úroveň oproti tomu člověku před Tebou! Jen mě zarazilo, že až tolik litrů v okamžité spotřebě. Octávku mám velice krátce, tak se tady raději ptám. Díky ještě jednou za ochotu. :-)
Odkaz ke komentáři

asi 1 vteřinu okamžitou spotřebu 49,9 l/100 km. a pak to padá třeba na 22,16,15,8,5 atd. l/100 km. Je to normální? Není to nějaká vada palubního počítače, nebo motoru? 49,9 to je jako tank??? [emoji6]

 

 

Jen mě zarazilo, že až tolik litrů v okamžité spotřebě.

Odpověď už tu máš, jen pro porovnání s "tankem", ta okamžitá spotřeba při rozjezdu je jen chvilka, v zimě to bude i víc, a s toho údaje si vůbec nic nedělej, je to normální, pro celkovou spotřebu to není podstatné. Např. u tanku T72 je spotřeba cca 450 l na 100 km v létě, 600 l na 100 km v zimě, tam by asi při rozjezdu, byla okamžitá spotřeba vyšší, ale jelikož jsme v roce 1988 - 1990 neměli v tý T72 palubní počítač, tak ti jí přesně nemůžu říct :D

Odkaz ke komentáři

 

 

Odpověď už tu máš, jen pro porovnání s "tankem", ta okamžitá spotřeba při rozjezdu je jen chvilka, v zimě to bude i víc, a s toho údaje si vůbec nic nedělej, je to normální, pro celkovou spotřebu to není podstatné. Např. u tanku T72 je spotřeba cca 450 l na 100 km v létě, 600 l na 100 km v zimě, tam by asi při rozjezdu, byla okamžitá spotřeba vyšší, ale jelikož jsme v roce 1988 - 1990 neměli v tý T72 palubní počítač, tak ti jí přesně nemůžu říct :D

Jejdamane tank jsem samozřejmě myslel z nadsázkou a měl zato, že to tak bude i brané. Netušil jsem ani v nejmenším, že to někdo vezme vážně, nejsem blbej! [emoji849] Jinak díky za odpověď.
Odkaz ke komentáři

No, namísto vulgarit by snad bylo vhodnější napsat, že je to normální jev.

 

Ale to normální jev samozřejmě není. Osobně to vidím na vadný vstřikovací systém. Tj nové vstřiky, lištu, a vysokotlaké čerpadlo. Cca. oprava za 80 klacků. Měl by auto odstavit a odtáhnout do servisu, hrozí poškození DPfiltru a roztrhnutí motorového bloku ! Tak extrémní spotřeba není vůbec bezpečná !

Odkaz ke komentáři

 

Ale to normální jev samozřejmě není. Osobně to vidím na vadný vstřikovací systém. Tj nové vstřiky, lištu, a vysokotlaké čerpadlo. Cca. oprava za 80 klacků. Měl by auto odstavit a odtáhnout do servisu, hrozí poškození DPfiltru a roztrhnutí motorového bloku ! Tak extrémní spotřeba není vůbec bezpečná !

zjistí to diagnostika v autorizovaným servisu?
Odkaz ke komentáři

 

Ale to normální jev samozřejmě není. Osobně to vidím na vadný vstřikovací systém. Tj nové vstřiky, lištu, a vysokotlaké čerpadlo. Cca. oprava za 80 klacků. Měl by auto odstavit a odtáhnout do servisu, hrozí poškození DPfiltru a roztrhnutí motorového bloku ! Tak extrémní spotřeba není vůbec bezpečná !

 

Ach jo, nebezpečný jsi tady jenom ty. Nešiř zde tyto fantasmagorie.

Odkaz ke komentáři

Zdravím, mám dotaz. Když se rozjíždím třeba na křižovatce při zapnuté okamžitě spotřebě na palubním počítači ukáže mě to najednou asi 1 vteřinu okamžitou spotřebu 49,9 l/100 km. a pak to padá třeba na 22,16,15,8,5 atd. l/100 km. Je to normální? Není to nějaká vada palubního počítače, nebo motoru? 49,9 to je jako tank???

Mám 1,6 77kw rv 2012

Všem díky za odpovědi. [emoji6]

Ano je to normalni.

 

Odesláno z mého VFD 900 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Bosmen>> Ono tam neletí takový kvantum nafty, takový kvantum by proletělo kdyby ses rozjížděl 100km :) Já si dávám na displej buď průměrnou rychlost nebo kolik sem ujel km, na spotřebu se kouknu jen na průměrnou když chci. Ta momentální spotřeba opravdu může vyděsit :)

@Šulda: 1988-1990 jsem se učil chodit :D

Však já se taky zrovna učil, jen to bylo ježdění, střílení a velení v T72 :)
Odkaz ke komentáři

Bosmen>> Ono tam neletí takový kvantum nafty, takový kvantum by proletělo kdyby ses rozjížděl 100km :) Já si dávám na displej buď průměrnou rychlost nebo kolik sem ujel km, na spotřebu se kouknu jen na průměrnou když chci. Ta momentální spotřeba opravdu může vyděsit :)

Však já se taky zrovna učil, jen to bylo ježdění, střílení a velení v T72 :)

Díky moc za odpověď. Uklidnil si mě. Prosím tě kolik ti to bere? Město,90,120 km/h ?

Kluci ještě něco kolik vám to bere? Město / 90 / 120 km/h a průměr.

Mám pořad pocit ze mě to dost žere. Pod 5 litrů se skoro nikdy ani nedostanu. Město tak 6,5 dálnice přes 5 l/100km při 90-110 km/h vím ze je na to tady jistě jiné vlákno, ale když už se bavíme o spotřebě. Omlouvám se a zároveň díky všem. [emoji6]

Odkaz ke komentáři

Průměr mám podle tankování v podpisu, ale to je po zimě, po létě to asi zase padne na 4,8. Když jezdíš stejný trasy a nepotkáš moc špuntů, tak je to rychlý a s nízkou spotřebou. V pondělí sem jel Jemnice, Brno (tam pauza necelý 3hod), Letovice, Boskovice, Jemnice (cca 310km). Po cestě dva nepříjemný špunty a i tak spotřeba podle PP 4,7. PP kecával ale už několik let zpět, sem udělal korekci a kecá jen o setiny. Zejtra a v pátek jedu jen Brno a domů, a jelikož tu trasu dobře znám, tak když nebudou špunti, tak počítám bude spotřeba kolem 4,5 ale jsou určitě důležitější věci, než spotřeba našich plechovek :)

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

Průměr mám podle tankování v podpisu, ale to je po zimě, po létě to asi zase padne na 4,8. Když jezdíš stejný trasy a nepotkáš moc špuntů, tak je to rychlý a s nízkou spotřebou. V pondělí sem jel Jemnice, Brno (tam pauza necelý 3hod), Letovice, Boskovice, Jemnice (cca 310km). Po cestě dva nepříjemný špunty a i tak spotřeba podle PP 4,7. PP kecával ale už několik let zpět, sem udělal korekci a kecá jen o setiny. Zejtra a v pátek jedu jen Brno a domů, a jelikož tu trasu dobře znám, tak když nebudou špunti, tak počítám bude spotřeba kolem 4,5 ale jsou určitě důležitější věci, než spotřeba našich plechovek :)

To rozhodně ano, jsou důležitější věci to máš pravdu, ale víš co, auto mám asi tři měsíce a všude jen čtu, že u 1,6 TDi Common rail je pohádková spotřeba. Můj otec má stejnou Octávii a včera mě říkal, že v neděli z chalupy jel za 3,4 litrů, no tak to když mě řekl, tak jsem šel do kolen.

Proto mě to zajímá.

Mě opravdu když jedu do práce což mám po dálnici a trochu městem 14 km PP mě ukazuje někdy 5,5 někdy dokonce přes 6 litrů a to jen lechtám rozumíš jen lechtám.

Když jedu do práce přes město což mám 12 km, tak běžně 6,5 a jednou dokonce 7,5 litrů a to opět z lehkou nohou. Žádné velké zrychlení.

Jako to přece není možný přece. Nechápu! [emoji25]

Odkaz ke komentáři

Proč by to nebylo možný? Přes město je prostě spotřeba vyšší a dálnice tomu taky neubere. Já teda nemám cr tak bude rozdíl ale i tak si myslím, že i majitelé cr řeknou že to máš normální. Add spotřeba otec, bere to taky podle PP, a jakým stylem jezdí? Další věc je profil terénu z tý chaty atd. Opravdu to moc zkoumáš. Zkus spotřebu podle tankování pro porovnání s PP (otec radši ne, ať mu nebereš radost) a na spotřebu koukni až pojedeš delší trasu a ne jen pár km do práce, na to ostatně ani tyhle auta nejsou stavěný.

Odkaz ke komentáři

NJ ale těch 3.4 l má při 80 km/h po dálnici.

Taky všude ve spotřebě vidím u lidí hodnoty pod 4l a tvrdí že jezdí svižně... asi odlišný názor pro svižnou jízdu. Já jsem se při dodržování předepsané rychlosti 130 po dálnici nikdy pod 6l nedosta, dlouhodobě držím na 6.8l/100 autu nic není. Nejméně jsem se dostal na 4.3l to když jsem jel na jižní moravě v jejich provozu (tj. na 90 zásadně 70 a ve městě radši 30) protože to nemá smysl předjíždět, tak jsem se přizpůsobil jejich eko stylu, ale stejně to prostě pod 4l nešlo a to jsem tam hudlal 5 při těch 70 ! Jo jižní morava to je případ, strašně nerad tudy jezdím. 90 % magorů co to po silnici první třídy šinou 60-70 a 10 % magorů co s nimi nesouhlasí a non stop se jim hulí od výfuku a nebezpečně předjíždí... pak nemá být každý den v buchlovkách smrťák. Kdyby se dohodli že se prostě bude jezdit normálně, tak by to taky asi vypadalo jinak...

 

Z toho plyne, že pokud někdo tvrdí že jezdí kolem 4l, tak bude nejspíš z jižní moravy, oni tam všichni jezdí asi nasosaný jak žoky, tak radši pomaleji aby je policajti nestavěli.

Odkaz ke komentáři

Jasně chápu, já jsem totiž z Brna a víc jak 120 nejezdím, ale nachlastanej nejsem. [emoji23]

Jinak jsem byl dnes na té diagnostice a nic tam nenašly.

Na dotaz technikovi proč při okamžitě spotřebě mě to lítá na 49,9 litrů mě bylo zděleno, že je to naprosto normální jev u každé Octávie CR.

Z toho plyne, že auto je v cajku a nic už řešit nebudu.

Prdím na to. Jediné včem jsem se definitivně rozhodl, tak tankovat pouze a jen VERVU Diesel.

Dnes jsem natankoval plnou a už nikdy jinou. Toď vše. Přeji krásný den a díky všem kluci za

Jó a štasné a najeté kilometry bez zbytečných kolizí a nervů. odpovědi. [emoji1303]

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...