Přejít na obsah

Denní svícení


Doporučené příspěvky

A ty asi nevis ze treba ve Svycarsku nebo Chorvatsku nejsou v EU a nemusim snad jmenovat jiny zeme jestli vubec vis ze existuji nezlob sena me tady se 50 let nesvitilo a nikomu to nevadilo EU neco naridi a my musime poslouchat jako jsme poslouchali 40 let Rusaky ca mame delat a co ne a jesti nekdo nevidi 3 nebo 4 metrovy auto tak nema co delat na silnici samozrejme ze se snazim dodrzovat zakony ale kvuli sviceni jestli mi sviti mlhovka nebo potkavaci to je opravdu srandovni v Nemecku tam to predepsany nemeji je pravda ze sviti samy od sebe maji nekde neomezenou rychlost naopak doporucenou a vsichni dobre vime jak se tam vyborne jezdi a prijedu sem a pomalu abych se bal jet aby me nekdo neprehlid ze mi nesviti svetla jaky maji

Odkaz ke komentáři
Tak pokud vepředu musí svítit potkávací, protože auto nemá homologovaná denní, tak k nim dle uvedeného paragrafu musí svítit i obrysová..a tam je dané, že jsou na autě vpředu i vzadu (koncová jsou pouze označena jako obrysová)..proto je nade vše jasné, že se v takovém případě musí svítit i vzadu. Co na tom nejasného?

 

nejasné je to, že s denníma vpředu můžou i nemusí svítit zadní, mám s tím osobní zkušenost, kdy mě chtěli pokutovat za to, že mi s předními denními svítí i koncové, vím, že ty jsi zastánce skutečnosti, že se to nesmí, ale nikde to není zakázané a spor jsem taky právně vyhrál, to že nesmí zadní svítit společně s denníma předními je jen výklad.

Odkaz ke komentáři
Citace zákona je o pár příspěvků výš :smich: Mě se hledat chtělo :smich:

 

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?show...st&p=172704

Thanx, vůbec jsem si nevšiml :D

A už jsi prošel "neuplacenou" STK?

Já mám "ameriku" a STK jsem normálně prošel. Tím ale ještě něříkám jestli to je správně nebo ne.

A ty asi nevis ze treba ve Svycarsku nebo Chorvatsku nejsou v EU a nemusim snad jmenovat jiny zeme jestli vubec vis ze existuji nezlob sena me tady se 50 let nesvitilo a nikomu to nevadilo EU neco naridi a my musime poslouchat jako jsme poslouchali 40 let Rusaky ca mame delat a co ne a jesti nekdo nevidi 3 nebo 4 metrovy auto tak nema co delat na silnici samozrejme ze se snazim dodrzovat zakony ale kvuli sviceni jestli mi sviti mlhovka nebo potkavaci to je opravdu srandovni v Nemecku tam to predepsany nemeji je pravda ze sviti samy od sebe maji nekde neomezenou rychlost naopak doporucenou a vsichni dobre vime jak se tam vyborne jezdi a prijedu sem a pomalu abych se bal jet aby me nekdo neprehlid ze mi nesviti svetla jaky maji

To není o EU, to je naše národní úprava, tuším, že Německo nebo Francie, teď bych kecal, který z nich, nemají povinné celoroční svícení. A na Slovensku s tím taky laborovali tam a zpátky několikrát.

Odkaz ke komentáři
To není o výkladu.. Dotaz: Co ti smí všechno svítit na autě vpředu, když máš homologovaná světla pro denní svícení? jde o to, že ten příslušný § nemluví o obrysových světlech vpředu a vzadu zvlášť, ale o nich jako takových..mohou ti vpředu svítit u toho svítit? nemohou..na autě, pokud ti svítí světla pro denní svícení, NESMÍ svítit ani potkávací, ani obrysová světla. Potkávací jsou jen vpředu, ale obrysovými se označují světla koncová, proto jednoznačně svítit nesmí, i když nemáš v § uvedeno slovo VZADU. To tam ani být nemusí, je to jasné i takto..a hlavně jednoznačné. A pokud se tomu někdo na ulici podivuje, je to jeho problém a neznalost, nikoliv jen výklad. Naše legislativa umožňuje leckde dva i tři výklady, v tom je její nedokonalost, zde je vše ale definováno jasně.

 

 

No napisali ste tu toho dost okolo denneho svietenia.Najlepsie by bolo aby vsetci vyrobcovia aut rovili svietenie automaticke a bolo by po probleme a usetrili by sme za schvalovanie zakonou. Tiez mi hodnu chvilku trvalo ked som sadol do novej Octavie r.v.2009 a jazdil so zapnutym dennym svietenim-najskor som sa cudoval preco mi vtedy nesvietia zadne svetla,ale najviac ma plietlo to ze protiiduce vozy na mna blikali(ze nesvietim) a ja som myslel ze ma upozornuju na radar. xixi. Uz som si zvykol a je to pohoda.Horsie je to ak sadnem do druheho auta.hm. A poznatok navyse: cez dovolenku v Chorvatsku-tam sa musi tiez svietit a domaci to vobec nedodrzuju,dokonca ani v tuneloch.Hlavne ze nas doma buzeruju.Tak o com to potom je? viz to co pise rstd dnes 10.21 hod.

Odkaz ke komentáři
To není o výkladu.. Dotaz: Co ti smí všechno svítit na autě vpředu, když máš homologovaná světla pro denní svícení? jde o to, že ten příslušný § nemluví o obrysových světlech vpředu a vzadu zvlášť, ale o nich jako takových..mohou ti vpředu svítit u toho svítit? nemohou..na autě, pokud ti svítí světla pro denní svícení, NESMÍ svítit ani potkávací, ani obrysová světla. Potkávací jsou jen vpředu, ale obrysovými se označují světla koncová, proto jednoznačně svítit nesmí, i když nemáš v § uvedeno slovo VZADU. To tam ani být nemusí, je to jasné i takto..a hlavně jednoznačné. A pokud se tomu někdo na ulici podivuje, je to jeho problém a neznalost, nikoliv jen výklad. Naše legislativa umožňuje leckde dva i tři výklady, v tom je její nedokonalost, zde je vše ale definováno jasně.

 

Jiříku, vím kde jsi pracoval a co tady hájíš, chápu tě, ale věř mi, že tak jednoznačné to není:

 

 

viz příloha - citace paragrafů ze Zákona

vyhl_denni_svetla.pdf

Odkaz ke komentáři

neviem ci je namieste sa hadať o tom svieteni... podla mna je jedno cim vozidlo svieti cez den ak ho je vidiet..pre mna za mna nech si vodic svieti aj baterkou von oknom...ide o to ze ho je vidiet...aa pokutovať za to ze svietim hmlovkami namiesto stretavacich alebo dennych svetiel je podla mna hlupost...myslim tym cez den..vecer a v noci je to ine...ale cez den ak vozidlo splna to ze je VIDENE ostatnymi prislusnikmi premavky nech svieti aj tou baterkou :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Guest lukyboy

Poradí mi někdo kde je chyba:zloušel jsem nakodovat denní svícení přes mlhovky.

Zaškrtnu denní svícení přes mlhy zkopíruji,ale ten nový kod mi to nevezme.

Proč?

Jináč aktivace třeba panického brždění a druhé zadní mlhovky bez problémů.

Díky

post-1571-1264023166_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Poradí mi někdo kde je chyba:zloušel jsem nakodovat denní svícení přes mlhovky.

Zaškrtnu denní svícení přes mlhy zkopíruji,ale ten nový kod mi to nevezme.

Proč?

Jináč aktivace třeba panického brždění a druhé zadní mlhovky bez problémů.

Díky

 

A máš pred tým nastavené normálne denné svietenie? (Škandináviu alebo Ameriku)

bez toho ti to nepôjde :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Prosím o pár rad.

 

Chtěl bych na OII změnit pár funkcí.

 

 

1/ Při denním svícení (vypnutý spínač) přidat i osvětlení budíků-ok nejde vyřešit

2/ nevyřešeno, opět otvírám ** Změna svítivosti denního svícení dole je tabulka co se mi objeví , nevím kam zadat % svítivosti OBRÁZEK DOLE

3/ nevyřešeno, opět otvírám ** Při ostřiku okna setře stěrač 4X , jeden cyklus je navíc, dá se ubrat? dodatečné setření je něco jiného to setře až po chvíli znovu

 

4/ Ještě bych se chtěl zeptat, jak děláte to, že při načtení závad v motoru se mi objevila závady s číslem a nebyl text o jakou závadu se jedná ? (mám vag 805cz)

 

 

 

 

Poraďte, díky.

post-2430-1265217693_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Mám další dotazy:

 

1)Dají se u O2 bez FL kdyz pro denní svícení zvolím mlhovky vypnout parkovačky?

2) Kde sháníte popis závad, vyběhla mi závada na žhavicí svíčku, ve VAG comu to napsalo neznámá závada a ve VISU 3.0 mi to také nenašlo.(Jak to jinak zjistím?) Musel jsem zajet do škodovky.

 

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Je videt ze bubec nectes informace v tomto tematu, na prvni strance je jasne i z videa ze zadne parkovacky pri dennim sviceni nesviti.

 

 

:smich: Neni nikde jasne psano, ze parkovacky svitit nebudou. Je psano ze bude aktivni denni sviceni podle svitivosti bud svetly nebo mlhovkami podle navolene svitivosti.

 

 

mam ted z vyroby zapnute denni a parkovacky sviti...

 

jinak jsi me potesil jestli to tak pujde..

 

fouknu to na mlhovky, dam tam mensi svitivost,aby neoslnovalo a vymalovano !! :)

(pokud by k tomu svility i parkovacky uz vubec nikdo by neskousnul, ze to jsou mlhovky...)

 

Diky zdendo, koukal jsem na ty videa.. pekne, to je presne ono co se mi libi.. Jen mi asi nepujde to zataceni s mlhovkama, asi nemam takovou vybavu, ty labely mi konci nekde u 20.

Jinak všechna čest za to co jsi na techto strankach udelal :smich:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...