Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
paulieschta

Pružiny Eibach Pro-Kit Combi

Recommended Posts

Zdravím, chcel by som si znížit octaviu. Rozmýšlam nad pružinami Eibach -3cm, ale vôbec neviem ako to bude s nimi vyzerať. Tak by ma zaujímalo, či ich tu náhodou už niekto nemá na octavii a neposlal by mi fotky, že ako to vyzerá.
Rozmýšlal som aj nad väčším znížením, ale to by som už musel kupovať komplet celý podvozok a to neviem, či chcem toľko peňazí do toho dávať, plus sa bojím, že by som už veľmi chytal spodok.

Za fotky, alebo rady ďakujem.

Chápem, že ma veľa ľudí bude odrádzať od toho, aj rozumiem prečo. No naozaj nad tým už zo pár mesiacov rozmýšlam a furt keď idem okolo auta si vravím, že by to trebalo dať nižšie :D. Preto sa pýtam takto dopredu, či to už niekto na aute má, že ako to vyzerá a či s tým nemajú problémy.
Btw. podvozok som ani raz ešte nechytil v serií.

Mel jsem je na aute, Eibach ProKit -30mm. Viz foto. Ted mam zase Sportline -50mm a nemam problem ze bych nekde skrtal. Mozna to je tim, ze dalsi auto mam offroad a jsem zvyklej koukat kde jedu, a kdyz mam pocit ze ty koleje jsou moc hluboky, tak jedu rozporku ? 

446D0F82-D437-4192-A396-788938423693.jpeg

Jo sorry, lízatkem sem tam někde štrejchnu, ale to je gumový a s tím tak nějak počítám ;)

Edited by Passta

Nevis jaka byla vyska od lemu blatniku po zem u toho -30mm podvozku? Mam origo podvozek, ktery ma skoro 300tis a jde videt, ze uz je trochu unaveny a tim padem si auto i sedlo a tak jak to mam ted, tak se mi to libi, proto by me zajimala ta vyska u -30mm... ?

Z hlavy nevim, ale myslim ze jsem si to psal v dilne. Tak mrknu jestli jsem to uz nesmazal. Kdyztak tata od košina ma taky eibachy -30 na aute

Super, diky. Kdyztak mrkni a dej vedet, jestli to tam mas nekde napsany. Kdyby ne, tak napisu kosinovi ?

Někde to bylo 38cm od středu kola k hraně blatníku.

Já mám pod motorem plechový kryt,výška od vozovky je 12cm a stále po městě někde drhnu,zvedám poklopy od kanálů atd.

@Passta nedival ses v garazi, jestli tam nemas napsanou tu vysku?

@Martin ASV zkusim zmerit, kolik mam ted od stredu kola. 

Melo by byt jedno jestli mam 15" nebo 17", ze?

On 5/16/2019 at 9:27 AM, Passta said:

Mel jsem je na aute, Eibach ProKit -30mm. Viz foto. Ted mam zase Sportline -50mm a nemam problem ze bych nekde skrtal. Mozna to je tim, ze dalsi auto mam offroad a jsem zvyklej koukat kde jedu, a kdyz mam pocit ze ty koleje jsou moc hluboky, tak jedu rozporku ? 

446D0F82-D437-4192-A396-788938423693.jpeg

Jo sorry, lízatkem sem tam někde štrejchnu, ale to je gumový a s tím tak nějak počítám ;)

Vypadá to celkom fajn, síce by slm chcel aj ja viac, ale toho sa už bojím. No tie eibachy asi kúpim, predsa aspoň niečo. Vďaka za to foto. 

Vypada to dobre ??

Muzes zmerit jak vysoko mas lemy blatniku od zeme?

Vcera jsem prezul na R17 205/50, tak jsem hned udelal fotku. Mam origo podvozek (najeto 293tis) a myslim, ze jsem nyni tak tech -30mm.

Jinak v kufru mam jeste zimni kola, proto je zadek niz a predek vys...

IMG_20190521_191936.jpg.4fe89c551c89955e76d6f7469b77f69d.jpg

Tak jsem to byl zmerit a od stredu kol po lem mam 37cm na vsech kolech. Pokud je teda 38cm -30mm, tak jsem teda na -40mm, super ??

Ahaaa, takze az budu nekdy kupovat podvozek, tak bude muset byt serie, uz ted najedu tak tak do garaze ??

Já mám serii,unavený gumy nahoře na tlumičích ( 650tis km) a mám 37 cm a vzadu ( kufr plný lepšího nářadí,dílů) a 37 taky.

Někdo to tu psal ,38 serie a byl jsem si to hned měřit. Ale je to dávno,nevím kdo. Možná i na jiném foru.

Tak dal som si Eibach Pro Kit -3cm + Bilstein tlmiče. Auto sa neskutočne zlepšilo v zákrutách (oproti tomu čo to bolo), len jedna vec ma zarazila. Predok mi zostal stále dosť vysoko, len zadok padol. Mali ste to aj tak vy na začiatku, alebo je niečo zle? 

IMG_20190530_191711.jpg.dfbcbd2abcd0bb2a6bc6a9c6fff05914.jpg

IMG_20190530_191719.jpg.9858d7449a691a4f3784f05b1920a722.jpg

IMG_20190530_191729.jpg.9d29b38087dc5d9c15a036c90b199839.jpg

IMG_20190530_191738.jpg.1c9bdce71f92544170e70aa8881d1385.jpg

Edited by paulieschta

Inak hobča veľmi pekne ti vyzerá tá octavia, takisto ako aj passtovi (až ma mrzí, že nemám facelift), len fakt nechápem prečo vám ten podvozok tak dobre sedí 😄

btw. pardon za doublepost, nešlo mi to už editnúť. 

No,pro jakou motorizaci máte pružiny? Každé auto má jinou hmotnost,záleží na výbavě,motoru.  Toto bude špatně zkombinováno.

Auto je 2.0 benzín. A pružiny mám tieto https://www.podvozky-eibach.sk/sportove-pruziny-eibach-skoda-octavia/772-eibach-pro-kit-skoda-octavia-i-combi-18-t-110kw-98-10.html

EDIT: pozerám, že to 1.9tdi v popise asi bude problém. Nechápe, prečo som to kupoval s tým, že sú tam vypísané len benzínové motory. 🙄

EDIT2: pozerám, že na fusion.sk majú tak isto len jedne pružiny pre týchto viacero motorizácií. 

Tak potom už neviem 😕 Zase spokojný som, lebo to auto na octaviu teraz fakt dobre drží v zákrutách, čo som ani nečakal, že bude. Len to nevyzerá tak dobre ako by mohlo. 

Motorizace váží různě,origo pružiny jsou členěný cca po 20kg s překrýváním hmotností. když si doděláváš třeba klimu,musíš vyměnit přední pružiny,protože o dost klesne předek. To není tak jednoduchý. Podvozek z OI RS  má několik pružin a to je jen jeden typ ale různé výbavy.

A že to lépe sedí? Blistein tlumiče jsou jiná liga než Sachs nebo Monroe.

Standartní podvozek viz foto.

image.jpeg.87854e066e5dfde2c89147bdfa695281.jpeg