Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 55 kW


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

minulý týden - nabráno přesně 10 litrů, jezdil jsem do práce a z práce, spotřeba 10,18 litrů (ráno do práce přes centrum Lodze, z práce v 15:00 -takže zácpy, popojíždění apod.)....

 

cesta do ČR - zase 4 lidi a plný kufr a 7,7 litrů....

 

víkend v ČR - Karviná a okolí - 7 litrů

 

:)

 

cena benzínu v Polsku - 4,85 zl... 1zl = 6,07 Kč ... tedy 29,43 Kč :) a vůbec mě nese.re, že jezdím po Lodzi za 10,18 l :)

Odkaz ke komentáři

Také vlastním O1 s AEE, koncem roku 2010 měla namále, protože mě naboural 19letý Fitipaldi, blbeček který měl 2 nehody během týdne. Bylo to na totálku, musela na stolici k výbornému klempířii a celý levý předek včetně nápravy se dával nový. Skvěle opraveno, jezdí opět výborně a tak sem napíšu nějaké postřehy. Ohledně spotřeby mám vyzkoušené, že AEE v pohodě jezdí mezi 6-7,8l/100km. Pokud měla tendenci žrát a spotřeba se nedala sundat pod 8l, typicky kolem 9l více, byla vadná kyslíková sonda (lambda sonda). Teď jsem to naposledy řešil po výměně předního dílu výfuku před týdnem, kdy bylo nutné sondu před vyjmutím z původního dílu ohřát aby šla povolit. Po výměně dílu a namontování původní sondy motor běžel normálně, akcelerace v pohodě, vše jakoby v pořádku, ale byla vysoká spotřeba. Pozná se to tak, že když zastavím s ohřátým motorem například na semaforu, tak správně by mělo podle mého AEE ukazovat PC okamžitou spotřebu mezi cca 0 a 2,5l. Pokud se spotřeba drží trvale někde nad 8l, je pravděpodobně vadná kyslíková sonda. Již jsem to jednou řešil a projevovalo se to úplně stejně, také jsem tehdy měnil přední díl výfuku a sonda se při ohřátí před povolením zřejmě poškodila. Bez ohřátí mi bohužel nešla povolit, takže ji tam příště nechám a koupím rovnou novou. Podle mého AEE by se měla i při jízdě městem spotřeba držet okolo 8l, né více. Včera jsem to projížděl s vadnou sondou 9,1l a dnes s novou 7,6l. Takže když tady čtu, že někdo jezdí za 10l, zkusil bych se podívat na sondu. Originál díl kupuji u CC-autodíly, beru BOSCH tuším s indexem AM na konci, je to původní takzvaná "stará" co se tam dává od začátku. Lze použít i tu s P na konci, ale její hlava je menší a má zbytečně dlouhý kabel, nevím jak by tam fungovala, primárně je určená pro 1,6/74kW. Uvítám vaše postřehy.

Odkaz ke komentáři

TomášT - ty, ono taky záleží, jak dojedeš do křižovatky. Jestli hrrr tak tam i těch 8 může být, jestli na volnoběh, tak 0,1-3 litry. To podle mě není moc průkazné, podle mě se pozná špatná lambda podle spotřeby okamžité při jízdě, pokud tam běhají hodnoty kolem 30ti - 40ti litrů s lehkou nohou, tak je to špatně.

Odkaz ke komentáři

Já chcííííííííííííí jaróóóóóóóó !

Dnes dotankováno a průměrná spotřeba vyšla 8,26l/100km. Ale omlouvá to snad oprava čidla chladící kapaliny a odvzdušňování a zkoušení zahřívání motoru. A to jsou stále taky ty krátký cesty.....

Pravdou je, že dnes na 35 km cestě z práce pro benzín k ÖMV a pak domů byla spotřeba (ještě na zimácích GY-UG7) 6,3l/100km. Teplota 17°C.

Odkaz ke komentáři

Nevím, jak je to s okamžitou spotřebou při dojezdu ke křižovatce,možná se tam skutečně občas může objevit i 8, ale mám odzkoušené, že většinou by to mělo ukazovat méně, aspoň když na to mrknul, skákalo tam 0 a 2,3l. Průměrná spotřeba s novou Lambda sondou se tlačí pod 8 litrů, po dálnici vzdálenost 50 km Boleslav Jablonec, cca 120km/h tam 7,3, zpátky 6,8. Jinak do čistě průchozího (vybraného) výfuku bych určitě nešel, podle mě výkon to nezvedne a spotřeba výrazně stoupá, viz popisovaných 10l. Motor AEE potřebuje protitlak na výfuku, rozhodně né jenom trubku, vše musí mít dobře utěsněné aby to nepřísávalo vzduch, protože jinak je špatné vyplachování a chybně měří Lambda sonda, která určuje dávkování paliva, potom máš vysokou spotřebu bez výkonu. Zkus si za katalyzátorem odpojit výfuk, auto bude řvát a skoro nepojede se spotřebou možná i 12l. To není karburátorový motor ale stříkačka.

Odkaz ke komentáři

jo , tak to by odpovídalo tomu překročení max. hranice, najel jsem na tom počítadle už přes 3 měsíce a určitě přes 1000 km cca... baterka mi měla být ok, teď mám zase 100 km najeto a při každém ranním startování se údaj nemaže :) díky za radu kluci :)

 

jinak poslední tankování 32 litrů a podle najetí km spotřeba 8,05 litrů (397,4 km - z toho 280 Km dálnice a dálková jízda - to jsem měl průměr 7,6 litrů, 117 km Łodz semafory, zácpy, popojíždění) - čím více tepleji, tím příjemnější spotřeba :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

v piatok žilina - prievidza (cca 70km) s dost prudkym stupanim za 5,0l :lol: ! Ale to som fakt isiel extremne na spotrebu, vlastne som mal 4,9 ale ked som dosiel do mesta tak sa to pokazilo B) ! Dohromady za cestu tam aj napat 5,8l . Spravil som to preto bo som minule isiel s kolegom s FII 1.4 a nedokazal som sa dostat na tej istej trase pod 6l, ked riadil on tak to mal za cca 5,5. No nic v pondelok mu musim dohovorit aby sa naucil najzdit :palec:

Upraveno uživatelem Giancarlo
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...