Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 55 kW


Doporučené příspěvky

No pravda, jezdím (neekologicky) sám a víceméně po rovině. Už přes rok tankuju pouze u ÖMV buď Carreru 95 nebo Natural 95 a jsem spokojenej.

Už aby bylo jaro a začal jsem jezdit na kole, to pak bude spotřebička!

A beztak ta vyšší spotřeba je tím, že se nehejbu a o Vánocích jsem přibral.............. :D

Odkaz ke komentáři

tak se někdy zastav na Vysočinu :D a uvidíš co to udělá se spotřebou...z kopce do kopce

Jooo v rovinách jako je hodonínská či polabská to je jiný kafčo...

 

Navíc se přiznám, že úplná "economy" jízda to u mě není, takže vlastně můžu být spokojen.

Zajímalo by mě jak jsou na tom "stokoňkaři" a nebo "dvoulitráci" se zimní spotřebou...hodím na to čučku :(

Odkaz ke komentáři
TomasT: ty jsi z TR, ze? mne prijde, ze po brne jezdim s nizsi spotrebou nez po trebici...

 

ja mam na posledich cca 5t km 7.2...

jj je to tak. z kopce do kopce

 

filtr z www.spotreby.cz:

1,6/55kW(75HP) spotřeba v období 12/2010 a 01/2011 od 6ti různých uživatelů:

8,26 , 8,43 , 8,06 , 8,06 , 9,46 , 10,92 , 7,54 , 7,44 , 8,63 , 10,85 , 8,87 , 9,11

 

AEEčko tedy má průměrnou zimní spotřebu 8,80l/100km.

tak to sedí a jsem v průměru :)

Odkaz ke komentáři
taky by mě zajímalo co se stalo, já nenastartoval jedinkrát... když odešla zapalovací cívka :)

 

jinak jsem v ČR na dovolené na 14 dní a jezdím za 7,1 litrů :) na ty mrazy dost dobrý :D

Vidim to tiez na zapalovanie, Nemam na to sakra cas bo skuskujem ;) ! Neskor sa mi ju podarilo nastartovat, myslim ze isla na 3 valce. Skontroloval som len ci niesu povytiahnute kable od sviecok ale neboli- Takze tento tyzden by som chcel vymenit kable, sviecky aj palec rozdelovaca a uvidime co este ak by nieco na diagnostike vybehlo.

Stale niesom isty ci dam sviecky o5 NGK alebo skusim Boschky

Odkaz ke komentáři

Ano, jedině NGK BUR6ET. Zkoušel jsem, jako český patriot, v roce 2005 svíčky BRISK-šly brzo pryč, cukalo to,spotřeba vylezla, nejelo to. Pak jsem dal BOSCH. Při další výměně už zase NGKčka a ty jsou pro tenhle motor to nejlepší, co tam můžeš dát. S nima se ten motor asi kdysi narodil.

Odkaz ke komentáři

No jo zase to evidentně jezdili na jaře. Takže míchat to se zimní spotřebou je taky hovadina. Navíc jezdili ve dvou a nejspíš s prázdným kufrem. A na 2000Km se to projeví.

 

Co si představit pod pojmem sportovní jízda těžko říct. Určitě nejezdili v obcích 80 a mimo 120 :lol:

 

Když jsem já jel ve čtyřech s narvaným kufrem 400Km cestu a s plynovým pedálem se moc nemazlil, dojel jsem s výsledkem 7,2l/100. Kdybych ten motor točil stejně a bylo prázdný auto-tak by to bylo slušný svezení qasi sportovní jízda.

Odkaz ke komentáři

Tak poslední nádrž za 8,6l

 

Trochu jsem to vylepšil cestou do Brna a zpět. Po cestě tam bylo na PC 7,1...což na tři lidi a ranní mráz nebylo špatný. Akorát potom jsem si na parkovišti trochu přitopil a vylezlo to na 7,5 a na zpáteční cestě už jsem to srazil jen na 7,4

 

No a ten zbytek byly zase couračky za 9-10l

 

Plácnul jsem se přes šrajtoflu a vzal pro změnu V-Power. Celou nádrž :( Litr za 37,10Kč :lool:

Odkaz ke komentáři

Mě tankování teď čeká cca za 150 km, tak jsem na to zvědav.

 

Jinak malá sonda, jak se průměrná spotřeba pohybuje dle vzdálenosti a průměrné rychlosti:

 

- ranní/odpolední cesty do/z práce: 6km za 8,0l/100km, 50km/h

- ranní/odpolední cesty do/z práce (kluk týden na jarních prázdninách u babičky a dědy): 25km za 6,5l/100km, 70km/hod

- cesta do ZOO Praha: 65 km (z toho 45km po dálnici, zbytek město) za 7,5l/100km tam (do "kopce") , za 7,1l/100 km zpět (z "kopce"), 80km/hod

 

Teploty ráno většinou kolem -3 až 0°C, odpoledne kolem 8°C. při cestě do ZOO odpoledne až 14°C !

 

P.S.: tomu z "kopce" a do "kopce" se vy z opravdových kopců nesmějte, fakt je to znát, zvlášť když fouká protivítr......

Odkaz ke komentáři

po posledním tankování - přesně 32 litrů na stojanu -

 

300 km dálnice + okrsky - průměr 7,2 litrů

88 km město (zácpy, semafory) - cesty do práce a z práce 8 km - po dojetí vždy průměr cca 9-10 litrů

 

průměr a podle výpočtů 8,24 l/100 km - na tu zimu to není špatné

Odkaz ke komentáři

Tak dnes po tankování spotřeba 7,82l/100 km. Snad už to s "vyššími" jarními teplotami poleze dolů.

Jo a nový vyměněný ložiska asi dělají divy i se spotřebou. Dnes do práce a z práce za 7,5l/100km, místo předvčerejších 8l/100km. Teplota ráno 1,5°C, odpoledne 3,5°C shodně v oba dny.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...