Přejít na obsah

Ledky pro denní svícení


pym

Doporučené příspěvky

Ja som kúpil tieto svetlá. http://www.leddennesvietenie.sk/index.php?...24&cat=1093 Typ DL-X5. Nemajú externé relé. Zapojenie je pomocou 3 vodičov. -pól na kostriaci bod vozidla. +pól na kontakt ,ktorý je pod napetím pri naštartovanom motori. (napr. svorka 15). A pomocný +pól,ktorý sa pripája na parkovacie svetlá a vyradí svetielka z činnosti pri zapnutí hlavných svetiel. Ja som ale zapojil len hlavný +pól na tolko spomínaný pin č.6 na spínači svetiel (je to origo výstup TFL na vypínači svetiel) a tým pádom som pomocný + vodič mohol vyradit so systému.

post-522-1277021131_thumb.jpg

 

post-522-1277021188_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravíčko,

koupil jsem si světla DL-X5 s přidanou homologací funkcí parkovaček (po zapnutí potkavaček by se měla jen snížit jejich intenzíta)

přečetl jsem si diskusi, v posledních příspěvcích se onen typ světel i objevuje...

Poradila by mi nějaká dobrá duše, kam sakra s tim bilym kablikem?

pokud to napojím na pin 6 a ne na zminovanou svorku č. 15, budou světla fungovat i jako obrysovky???

Hodně by /asi nejenom mě/ pomohl nějaký ten obrázek se zapojením :-)

Jsem lajk a do elektroniky v autě lezu poprvé, snad to teda zvládnu.

 

Předem díky za info

Odkaz ke komentáři

bilej kabel by melo bejt + obrysovek, takze muses napichnout primo v u svetel, ale dobre zaizolovat kvuli vode. Pokud budes tahat drat k pinu 6 bylo by asi lepsi tam odtud natahnout i + parkovacek, ale musis promerit kterej to je, z hlavy to nevim. Dale pokud chces pouzivat funkci obrysovek na dennich svetlech, tak vyndej obrysovy zarovicky z hlavnich svetel, protoze smi byt instalovan pouze jeden par.

Upraveno uživatelem buml
Odkaz ke komentáři
Zdravíčko,

koupil jsem si světla DL-X5 s přidanou homologací funkcí parkovaček (po zapnutí potkavaček by se měla jen snížit jejich intenzíta)

přečetl jsem si diskusi, v posledních příspěvcích se onen typ světel i objevuje...

Poradila by mi nějaká dobrá duše, kam sakra s tim bilym kablikem?

pokud to napojím na pin 6 a ne na zminovanou svorku č. 15, budou světla fungovat i jako obrysovky???

Hodně by /asi nejenom mě/ pomohl nějaký ten obrázek se zapojením :-)

Jsem lajk a do elektroniky v autě lezu poprvé, snad to teda zvládnu.

 

Předem díky za info

 

 

ja mam 1xna kostru 1x na parkovacky a 1x na pin 6 -ale chcem to dat niekde kde je prud az po nastartovane auto alebo ked sa startuje aby daylight fungoval ako aj parkovacky ?dakujem

Odkaz ke komentáři

Nevim ,jestli ti dobre rozumim, ale chces mrizky do postrannich otvoru v RS narazniku s preddelanym otvorem pro kulate svetla? Jestli jo, tak original urcite pro OI neexistuje, ale Milotec prodava sadu, s mlhovkama z tahokovu. Ptal jsem se jejich technika a sloby koupit jen ty mrizky. A to je prave to na co se tady celou dobu ptam a nikdo mi neodpovida, jestli uz to nekdo zkousel, protoze jsem tady videl uz nejake kulate ledky pro denni sviceni, ale vsechny byly jen vyrezavane do pudodnich mrizek. ale kombinace peknych hotovych pripravenych mrizek s kulatym otvorem s kulatymi ledkami pro denni sviceni by nebyla spatna a doufam, ze mne omluvi ti co si to sami rezali i hezci.

 

chcem sa opytat ci exzistuje original mriezku do RS-kovy naraznik na 2xkruhove svetlo ? mam ich dost blizko a chem to dat dalej od seba .

Odkaz ke komentáři

Foto držáků, možná ještě najdu někde šablonu, jak jsem to vymyslel. Když se pak mřížka nacvakne, tak ten držák se opře o plastovou výztuhu nárazníku a drží to velmi dobře... Ještě by nebylo od věci na vrchní straně mřížky umístit třeba nějaké šroubky, aby to nějaký hajzlík nevycvakl a světla neukradl i s mřížkama...

post-503-1279288668_thumb.jpg

post-503-1279288719_thumb.jpg

post-503-1279288742_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Pěkná práce...

 

Foto držáků, možná ještě najdu někde šablonu, jak jsem to vymyslel. Když se pak mřížka nacvakne, tak ten držák se opře o plastovou výztuhu nárazníku a drží to velmi dobře... Ještě by nebylo od věci na vrchní straně mřížky umístit třeba nějaké šroubky, aby to nějaký hajzlík nevycvakl a světla neukradl i s mřížkama...

Odkaz ke komentáři

Zdravím. Mohl by mi prosím někdo přesně odpovedět kam zapojit vodič od spínací skříňky na světla DL-X5+, tak aby zůstala zachována funkce při sepnutí hlavních světel se sníží intenzita DL-X5+ tak aby byly používány jako světla obrysové? Předpokládám že pin 6 na vypínači světel není možné použít,protože DL-X5 chtějí ten od spínací skříňky trvale a k tomu ten od obrysovek.Pin 6 se dle diskuze při sepnutí hlavních světel rozepne. Taktéž by bylo dobré, kdyby byl tento vodič "15" přístupný.Děkuji všem za ochotu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Takže nakonec jsem našel v nějaké diskuzi kde nejlépe sehnat spínaných +12V. Vzal jsem to ze spínače couvacího čidla které je na převodovce.Barva vodiče je dle DP červená se zeleným pruhem.V DP jsem našel další. Od obrysovek jsem vzal signál na konektoru světla u řidiče vodič slabý šedý s černým pruhem číslo pinu 1. Mínus jsem vzal na tom samém konektoru, barva hnědá pin č. 4. Nařízl jsem 0,5 cm izolace, odstranil jí, namotal nový vodič zapájel a zaizoloval. Snad to někomu pomůže.Ještě upřesním že se jedná o oct I, 2003, elegance 81kW.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

ahojte mam taky problem ze mam day light ako je na fotke je to od dectane pisane ze 6000K a pritom neni to ani biele(take zlte biele)videl som vela daylight ako pasy a vsetky su pekne biele nahoodu neviete preco?ako ledky musia svieti na biele mozno kvoli tvar ze je to okruhlove tam vnutri je chrom a odraza sa to od ledky(lebo ledky maju spodok ztle)

neviem ak mate kruhove svetlo tak mi dalte vediet ako vam svieti a kolko by malo byt teplota dakujem

post-757-1285705813_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

mam na denne svetlo RL E1 1000037 a vedla toho mam aj A02 E4 8010 takze mozem to pouzivat ako denne svetko a parkovacky (musi byt len jeden par na aute) a co polis povedia na parkovacky kedze je to do montovane ci to mozem pouzivat? lebo pils stale hovoria ze ak neni to original z vyroby tak nema tam na aute co hladat???

tabulka

 

E1 - SRN

E2 - Francie

E3 - Itálie

E4 - Nizozemsko

E5 - Švédsko

E6 - Belgie

E7 - Maďarsko

E8 - Česká republika

E9 - Španělsko

E10 - Jugoslávie

E11 - Anglie

E12 - Lucembursko

E14 - švýcarsko

E15 - bývalé NDR

E16 - Norsko

E17 - Finsko

E18 - Dánsko

E19 - Rumunsko

E20 - Polsko

E21 - Portugalsko

E27 - Slovensko

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
mam na denne svetlo RL E1 1000037 a vedla toho mam aj A02 E4 8010 takze mozem to pouzivat ako denne svetko a parkovacky (musi byt len jeden par na aute) a co polis povedia na parkovacky kedze je to do montovane ci to mozem pouzivat? lebo pils stale hovoria ze ak neni to original z vyroby tak nema tam na aute co hladat???

tabulka

 

E1 - SRN

E2 - Francie

E3 - Itálie

E4 - Nizozemsko

E5 - Švédsko

E6 - Belgie

E7 - Maďarsko

E8 - Česká republika

E9 - Španělsko

E10 - Jugoslávie

E11 - Anglie

E12 - Lucembursko

E14 - švýcarsko

E15 - bývalé NDR

E16 - Norsko

E17 - Finsko

E18 - Dánsko

E19 - Rumunsko

E20 - Polsko

E21 - Portugalsko

E27 - Slovensko

 

Pokud je světlo homologované pro režim denní (RL)a parkovací(A)můžeš je používat.Samozřejmě za předpokladu správné elektrické a mechanické montáže.Pokud ta světla budeš používat v obou režimech,musíš vyndat z hlavních světlometů žárovky pro parkovačky.Na autě můžeš mít jakýkoliv homologovaný doplněk,určený pro daný typ vozidla.Tabulka Eček Tě nemusí zajímat,označuje pouze v které zemi byl výrobek homologován.U těch Tvých je ale divné,že mají homologaci schvalovanou pro každý režim v jiné zemi ;)

Lidi máte někdo tyhle světla ?? přemýšlím že bych si je pořídil . A než to udělám tak se radši poradím s vámi odborníky :D

Myslíš nějaký konkrétní typ,nebo denní všeobecně?

Upraveno uživatelem mikl
Odkaz ke komentáři

kica7-asi jsem mimo,ale fakt nevím ,který typ myslíš.

Obecně,jako denní světla jdou používat všechna,která jsou pro tento účel homologována,tedy označena RL.

Pokud mají navíc funkci obrysových světel,musí mít označení A.U tohoto typu světel není nutné ani povinné režim parkovací využívat.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...