Přejít na obsah

Mikrospínač a vše kolem něj


Vinca

Doporučené příspěvky

Já jsem na tomto fóru taky řešil mikrospínače, měl jsem problém s levým zadním (studeňáky na plošňáku).

Všechno jsem musel domrtě rozebrat, tak jsem aspoň zjistil, jak je to udělané a jak to funguje.

Přes zimu mě začal blbnout zámek v řidičových dveřích (občas se mi nerozsvěcuje vnitřní osvětlení, neustále se mi auto samo zamyká a odmyká), tak se chystám na opravu raději všech.

Pokud jsi trochu manuálně šikovnej a trpělivej, tak si na to naplánuj jeden klidnej víkend.

Práci čest

:smich:

 

Takže jsou na vině ve většině případů samotné mikrospínače, nikoliv mechanický problém? Dá se postupovat dle: mikrospinac-zamku ? Nebo jsou tam nějaká zásadní úskalí u této opravy?

Odkaz ke komentáři

Docela pěknej návod, jen tak trochu nevím proč zajišťuje okno a povoluje stahovačku, sice jde zámek trochu líp ven když se stahovačka povolí, ale dá se to s trochou síly vyndat i bez povolení. Špatný mikrospínače bývaj společně se studenejma spojema, někde je mikrospínač a zároveň studeňák, někde jedno nebo druhý, takže určitě zámek rozebrat a přepájet preventivně s výměnou vnějšího spínače. V okolí MB můžu klidně opravit.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Opravu zámku udělám tak za půl hoďky jeden. Mirkospínače mám a nic jinýho není potřeba.

Ahoj,tak tebe bych potřeboval tady u nás v Bohumíně.Tento týden mi začal blbnout zámek na PP dveřích.vymontoval jsem ho a protože jsem neměl odvahu se v tom hrabat,tak jsem to odvezl jednomu týpkovi na přepájení.Chtěl jsem i ten vnější mikro vyměnit,ale neměl ho.Tak mi přepájel ty vnitřní a jak to skládal dokupy tak tam něco složil špatně.Po namontování na auto jsem zjistil,že zámek zavřu,ale nezamknu.I když jsem ten čudlík zamačkl ručně tak šly dveře otevřít.Málem mě jeblo........Tak mu volám že mu to přivezu zpět a dá to do kupy.Bohužel pro mě,už byl mimo svou dílnu a už neměl čas.To mě málem jeblo podruhé.Za přepájení si řekl o 200.-.Tak honem narychlo sehnat jiný zámek,nebot´nemám garáž a nechat auto odemknuté venku by byla holá sebevražda.Zámek jsem sehnal starší ale funkční za 400,-Kč.Díky tady tomuhle foru mi člen Dědek dal kontakt na super pána z Brna.Volal jsem mu a kromě spousty rad a telefonické pomoci se zámkem,jsme se domluvili na další spolupráci.V případě poruchy zámku už to nedám tady u nás na opravu a radši se domluvím s odborníkem na slovo vzatým s panem Vladanem z Brna a udělám si výlet do Brna za ním.Takže Dědkovi moc a moc díky za kontakt na Vladana.Snad se někdy uvidíme,abych mu mohl osobně moc poděkovat.Kdyby jste byli někdo kolem Brna a měli problémy se zámky vs.mikrospínači tak DOPORUČUJI pana Vladana.

Odkaz ke komentáři
Docela pěknej návod, jen tak trochu nevím proč zajišťuje okno a povoluje stahovačku, sice jde zámek trochu líp ven když se stahovačka povolí, ale dá se to s trochou síly vyndat i bez povolení. Špatný mikrospínače bývaj společně se studenejma spojema, někde je mikrospínač a zároveň studeňák, někde jedno nebo druhý, takže určitě zámek rozebrat a přepájet preventivně s výměnou vnějšího spínače. V okolí MB můžu klidně opravit.

já bych Tě chtěl poprosit,jestli by se Ti do toho chtělo, zlobí mi jeden zámek zadní, klasika blbne safe, při zamknutí zevnitř se ty jedny dveře hned odemknou.. jsem z Mělníka a nemám problém přijet.

děkuji Tomas

Odkaz ke komentáři

Zdarec, tak jsem se o víkendu pustil do výměny mikrospínače, dle výše uvedených návodů. Po výměně horní části mikrospínače, začalo fukgovat světýlko ve dvřích i maxidot. Horší bylo zjištění, že plastová část (uložení motorku) nechce otevírat dveře - otevření a zavření na několik pokusů. Tak znova rozborka a rozebrání této části zámku. Při zamykání-odemykání jde slyšet takový zvuk jako když motorek nemůže něco přemoct. Vnitřní část jsem namazal a podle odpozorované funkce jsem upravil náběhy některých dílů. Výsledek je takový, že tak 50/50 odemykám-zamykám napoprvé - napodruhé. Takže budu muset koupit asi nový zámek, respektive dá se koupit pouze ta plastová část s motorkem?

Odkaz ke komentáři

Studeňáky sem neproletovával, protože se mi zdálo, že je to OK ani lak na plošáku nevykazoval známky vad . Jinak ten mechanismus jsem zkoušel pouze připojený na konektor, bez montáže a západka, která drží mechanismus dveří zavřený-otevřený se začala pohybovat až na druhé zmáčknutí dálky. Ale dneska ráno bylo otevření zavření napoprvé. Právě mě přišlo, že jak sem to měl v ruce a odemykal a zamykal dálkou, tak to bude mechanický problém.....

Odkaz ke komentáři

Pánové, taky jsem řešil mikrospínače, dneska jsem v řidičových dveří preventivně vyměnil mikrospínač, ale zjistil jsem, že nezamykání řidičových dveří má na svědomí plastová páčka uvnitř zámku.

Má 3 zuby, které zapadají do protikolečka a já mám dva ulomené (viz. obrázek).

Nemá někdo náhodou vrak tohoto zámky, ať nemusím kupovat kvůli páčce kupovat nějakou čínskou náhradu ?

Prosím ozvěte se, díky

PETROPOS

post-800-1276120525_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak už jsem si to opravil, sehnal jsem si tu páčku, preventivně jsem vyměnil mikrospínač, přepájel jsem studeňány na desce a opravil jsem popraskanou izolaci na kabelech k zámku.

Pak jsem celý vnitřek přelepil igelitem a izolací proti hluku pod tapec A JE TO.

Další dveře udělám preventvně v nejbižší době.

Už to umím skoro poslepu.

HESLO ZNÍ : Jaký si to uděláš, takový to máš !

:palec:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám takový problém. Začli mi zlobit řidičovi dveře. Celé jsem to tady pročetl ale nikde jsem nenašel tu chybu co mám já. Tak když se zamknu v autě tak kolík u řidiče zůstane vyjetý, když je otevřu, nesvítí mi interiérový světlo. To tu bylo to je jasný, ale vůbec se mi neukazuje kontrolka otevřených dveří a je jedno jestli otevírám řidičovi nebo všechny ostatní dveře. Ani mi to nepípá když nechám rozsvícené světla. Jediný co funguje je že u spolujezdce když otevřu dveře tak se interiérové světlo rozsvítí a světlo v kufru taky když ho otevřu. Takže nevím jestli to je chyby zámku a mikrospínače u řidiče nebo ve všech dveřích. Protože nechávám často svítít tak už mě to dost štve. Tak prosím o radu, jestli se mám pustit do výměny všech mikrospínačů nebo jenom zkusit ten u řidiče. Mám OCT I kombi, 2001

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

zdravím,

dneska jsem se pustil do opravy zámku dveří u řidiče(nesvítilo interierové světlo při otevřených dveří,kontrolka na přístrojovce....)vyměnil jsem mikrospínač,proletoval spoje,složil jsem to zpět a dalo by se říct,že vše funguje. Jenže když zamknu,tak mi sice bliká kontrolka ve dveřích,ale dveře řidiče jsou otevřené a nejdou zamknout ani manuálně!!kde jsem udělal chybu???

Odkaz ke komentáři
zdravím,

dneska jsem se pustil do opravy zámku dveří u řidiče(nesvítilo interierové světlo při otevřených dveří,kontrolka na přístrojovce....)vyměnil jsem mikrospínač,proletoval spoje,složil jsem to zpět a dalo by se říct,že vše funguje. Jenže když zamknu,tak mi sice bliká kontrolka ve dveřích,ale dveře řidiče jsou otevřené a nejdou zamknout ani manuálně!!kde jsem udělal chybu???

Myslim ze jsi to spatne slozil vevnitr,ten plast. jezdec co ovlada tu kolibku na zamku

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Taky mě zlobí zadní levé dveře. Většinou to přestane fungovat když je auto na sluníčku. Nejde ani stahovat okýnko. Už jsem v zadních dveřích vyměnil i zámek a závada pořáde stejná. Myslíte že je to v kabeláži nebo někde v ovládání ve dveřích u řidiče. Jinak vše maká. V zadním zámku asi studeňák nebude když mam zámek jinej a je to pořád stejný. Koukám že je to s těma dveřma častá závada. Díky ta tip.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...