Jump to content

Mikrospínač a vše kolem něj


Vinca

Recommended Posts

Klucííí,

 

nemátě někdo fotku kdy je a jak vypadá klubko kabelů od dveří zámků atd. Myslím že mám problém tam. Blbne mi to tak nepravidelně. Někdy blbnou jedny dveře, někdy všechny, někdy jenom řidičovi a tak. Když otevřu dveře tak u každých se rozsvítí světlo i kontrolka mezi budíky takže mikrospínač jsem dle mého laického názoru vyřadil. Nevíte někdo co by to mohlo ještě být??? Díky :palec::pivo:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nazdar ludia! Mam taky problem ze mi neide neide centrala, ked chcem otvorit auto s DO tak mi odomkne vsetky dvere okrem vodiča a bliknu aj smerovky, potom vodičove dvere musim odomknut este manualne klucikom. Pri zatvarani rovnako, klucikom viem zatvorit len vodicove dvere a ostatne len s DO a potom mi nebliknu smerovky ze sa zamklo. Takisto mi nesvieti ani svetlo v interieri. Moze to byt mikrospinac ci ina zavada ? Diki za odpoved :)

Link to comment

Ahoj mám Škoda Octavia combi 1.6 ročník 2003

Originál centrál, elektrice přední okna

potřebuji poradit přijdu k autu a otevřu a hned mě trklo že nenaběhlo čerpadlo na benzín a potom zjišťuji další závady. Nejde elektrické stahování oken, centrální zamykání dveří vzadu L i P a kufru (přitom přední jdou) , osvětlení kufru a kabiny, kontrolka otevřených dveří na přístrojevce, ledka na dveřích při zamknutí a signalizace rozsvícení světel při otevřených dveří. ZKUSIL JSEM VYMĚNIT KOMFORTNÍ JEDNOUTKUA TO NEPOMOHLO. PROSÍM O RADU KDE JE CHYBA. DÍKY

MŮŽETO DĚLAT MIKROSPÍNAČ VE DVEŘÍCH ŘIDIČE???

Link to comment

Takže už mě taky potkal problém se zámkem. PZ dveře se občas zamknou a občas ne. První co jsem opravil byl přelámaný kabel v průchodce. To bohužel nepomohlo. Vrhnul jsem se tedy na rozebrání zámku a proletování studeňáků. Po rozborce jsem žádný studeňák neobjevil. Nicméně jsem všechno proletoval, složil a namontoval do auta. Zatím vše funguje, tak uvidíme. Když jsem se pak ale vrátil ke stolu, kde jsem zámek rozebíral, malinko jsem se zděsil. Ležela tam totiž taková plastová rádoby podložka viz foto. Zřejmě jsem jí tam opoměl dát. Otázka co s tím? Všechno funguje, tak to asi znovu rozdělávat nebudu.

post-18775-0-72819600-1364141685_thumb.jpg

Link to comment

Zdravím

Mám také problem se zamkem.U řidiče při zamknutí,odemknutí je vše v pořádku.Při odemknutí,zamknutí v kufru,

nebo u spolujezdce se neodemknou,nezamknou dveře řidiče.Prosím kde hledat chybu.

 

Ještě jsem zapoměl,že nesvítí ledka ve dveřích řidiče,Octávka je rok 1998.

Předem děkuji za radu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ahoj, tak jsem asi další obětí.

 

Pročet jsem toto vlákno a popíšu, co jsem vypozoroval:

 

Zamknu DO jednou, auto se celé zamkne, ale dioda nebliká. Zamknu podruhé, zámky cvaknou, ale vše při starém. Zamknu potřetí, odemknou se zadní levé dveře.

 

Zamknu klíčkem, zamknou se jen řidičovi dveře. To samé při odemknutí. Takže klíčkem nefunguje centrál. Dioda nebliká.

 

Sednu do auta, zamknu zevnitř čudlem na dveřích, auto se zamkne, ale zadní levé dveře se hned odemknou. Dioda nebliká.

 

Interiérové světlo se rozsvítí při otevření obou předních dveří. Zadní jsem ještě nezkoušel.

 

Ještě vyzkouším, jestli se auto samo po odemknutí zamkne a prozkouším, jestli se náhodou nezamkne i při otevřených některých dveří.

 

Jinak ještě jsem zjistil, že někdy se při odemčení DO neodemknou pravé zadní dveře.

 

 

Abych pravdu řekl, nevím, kterými dveřmi mám začít :-D Nejdřív asi řidičovi, potom levé zadní. Nechápu ale, proč mi nefunguje centrál při zamykání klíčkem, ale dálkáčem to funguje.

 

Zkusím prokontrolovat ty spoje, ale než se do toho pustím, rovnou objednám ten mikrospínač, abych nemusel rozdělávat dveře dvakrát. Jen se asi hloupě zeptám, ale ten mikrospínač je jen u řidičových dveří nebo ve všech?

 

Děkuju za případné rady.

Link to comment

Zdravím.Mně většinou centrál funguje normálně,ale poslední dobou se mi časteji po stisku DO zamknou všechny dveře, ale alarm neštěkne a kontrolka safelock nesvítí.Po druhém zmáčknutí slyším u dveří řidiče cvaknutí,alarm štěkne a safelock se rozsvítí.VAG hlásí nesmyslný signál dveře řidiče.Prosím o radu, případně foto zámku s označením co opravit.Děkuji.

Link to comment
  • 5 weeks later...
Guest mr.login

Zdravím ve spolek, mám problém. Když zamknu dálkou, všechny dveře se zamknou a jediné dveře u řidiče hned zase odemknou. Dneska jsem dal nový mikrospínač, proletoval tišťák a dal dva nový dráty CAN H a CAN L ( 2 silný oranžový dráty, tak doufám, že to je CAN) a problém je tu pořád. Je pravda že se mi světlo po otevření dveří rozsvítí, ale zámek zamkne a hned odemkne. Musim zamykat klíčem. Jo, a když chci zamknout auto klíčem, tak se zamknou jen ty dveře u řidiče. Mechanicky, jednotka nedá impulz ostatním dveřím.

Při zamykání zevnitř, je to stejné jak přes DO,

V těchto dveřích mám přetrhlý lanko stahovačky, takže se motorek točí naprázdno.

Mají okna něco společného s tím zamykáním?

Nevíte kdy by mohl být problém?

Dík moc za rady a tipy.

Link to comment
  • 1 month later...

Jaké máte zkušenosti po výměně mikrospínače? Funguje vše jak má? Dnes jsem volal do třech servisů a všude mi řekli, že mi to bezproblémů vymění,ale že se závada( zamykání auta,nesvítí světlo v interiéru,atd.) znovu projeví po týdnu až mesíci,takže to nemá cenu měnit.

Link to comment

Zdravím páni, nebudem zakladať novu temu tak to hodim sem. Mam taky problem ze mi nezamykaju zadne lave dvere. Odomykaju normalne. Predpokladam ze keby to je mikrospinacom tak by ani neodomykali. Zhodil som tapacir a trochu popozeral ci su dobre kontakty ale na nic som neprisiel. Este by som premeral tento kontakt veduci do motorceka ci tam ide stava ked sa snazim zamknut. Ale mam tusenie ze nie. Potreboval by som rozlozenie kontaktov ale nasiel som len nemecky manual. Nemate k tomu nejaku schcemu? Alebo v com by mohol byt problem ?

Link to comment
  • 2 months later...

Zdravím vás, mám taky problém s dveřmi. U řidiče mi dveře nereagují na DO, ani na uzamčení/odemčení zevnitř. Po otevření dveří se nerozsvítí vnitřní světlo a ani MaxiDot na to nereaguje. Podobný problém mám s dveřmi za řidičem. Tam teda funguje zamykání/odemykání, ale MaxiDot ani světlo nereagují. Pravděpodobně by to mohly způsobovat mikrospínače a studeňáky, že?

Auto nemá žádné zámky na klíč, protože bylo několikrát terčem zlodějů, takže se odemyká jen přes DO.

 

Já sám si na to netroufnu, nerad bych něco pokazil, tak bych se chtěl zeptat, jestli tu není někdo z okolí Prahy, případně Středočeského kraje, kdo by mi s tím pomohl. Samozřejmě bych zaplatil.

 

Děkuju

Link to comment

Presne tento problem som mal a mam ho zasa. 1.krat som to vyriesil tak ze som preletoval studene spoje na plosaku. Vydrzalo to asi rok a teraz zasa dokonca novinka - auto otvotim DO ale l.z. dvere su zamknute a nedaju sa otvorit ani z vnutra X-(

Urcite ma na to vpliv vlhkost, vtedy to slape ako ma.

Teraz budem musiet znovu skontrolovat studene spoje a uvazujem ze vyhodim tie tycky na cudliky.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zdarec, řešil sem něco podobnýho a když mě zadní dveře občas jely a občas ne a tak, tak sem rozdělal tu elektroniku zámku (pak sem si s motorkem točil jak blbec asi hodinu abych přišel na to jak to funguje), přišel sem na jednu věc. Pokud je všecko v počádku, stačí tu elektroniku rozebrat, čističem brzd vyčistit a důkladně rozmazat třeba silikonovým olejem aby si to zacvakalo kam má a je po problému...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Zdravím chlapi, potřebuji poradit.

 

 

Dnes jsem domontoval opravenou vložku zámku. Dám jí tam a když pak otočím klíčem tak se zamknout a odemknout dveře u řidiče,nejde tím stahovat ani okna. Když zkusím jiný zámek abych zamnul i ty dveře u řidiče tak to taky nejde. Před tím než jsem tam namontoval tu vložku všechno fungovalo.

 

Dálkovým ovládaním taky jde zamknout všechno kromě dveří u řidiče kde jsem dnes namontoval vložku zámku.

 

Bude špatný mikrospínač v zámku nebo nevíte prosím ?

 

Když už pak ty dveře zamknu ručně,pak odemknu dálkou tak se odemknou i dveře u řidiče.

Link to comment
  • 2 weeks later...

..po rozobratí mikrospínača z LZ dverí som si nevšimol žiadnu závadu, tak som ho zložil a dal späť. Ked hýbem zámkom tak počujem cvakanie mikrospínaču, čiže by podla mna mal byť v poriadku.

 

ale čo ma trápi viac je, že mi vo dverách spolujazdca dožil motorček :( nevie niekto o dostupnej náhrade??

jediný nápis čo som našiel na motorčeku bolo: MABUCHI MOTOR.

 

 

dnes som bol v GM elektornic s tým že tam kúpim aj mikrospínač aj motorček ale nepochodil som ani s jedným.

tak som si bol kúpiť bielu vazelínu v spreji a sprej na el.kontakty :D

zajtra skúsim prehodiť motor z LZ dverí do PP dverí, som zvedaví čo to spraví... už ma tie zámky nebavia..

Link to comment

já myslím že ti přehození nepomůže budou jinak piny v konektoru a ten zadní motorek jich má mín

jinak do okty dou v pohodě zámky s passatů ted mi tu zbyly 2 přední funkční mám je v záloze :)

to že mikrospínač cvaká neznamená že je dobrej je třeba ho změřit sou to v podstatě přepínače

Link to comment

pavel - motorčeky sú rovnaké.. ešte musím pozrieť či niesu prehodené + a - inak by v tom nemal byť rozdiel.

Z toho mikrospínača , aj ked cvaká, mám tiež obavy.. zajtra poprehadzujem motorčeky aj mikrospínače medzi LZ a PP dverami a dúfam že rozbehám aspoň jedny dvere...

a vďaka za tip na zámky z passata. mám síce jedny vyhliadnuté z O1 za 15€ kus ale akosi mi nebere telefón <_<

Link to comment
Guest suooess

Nazdar chcem sa opytať...tam kde sa dava dole zamok dveri su tam dva šroby ktore sa povoluju tisichranom M8...a jeden ma uplne strhnutu hlavičku...ako ho odkrutim ??? dik za rady

Link to comment

máš 3 možnosti a ani jedna nieje lahká

1. ak hlavička trčí von vybrus do nej drážku na plochý šrobovák ale ak je uplne strhnutá hlavička tak táto možnosť ti padá

2. použiť tzv. vyťahováky TU alebo TU.

3. odvrtať hlavu šrobu, ked vytiahneš zámok, odvrtaš zvyšok šrobu ale musíš dávať pozor aby si nepoškodil závit na zámku.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Jo člověče to je pravda. Musím potvrdit. Když se zamknu tlačítkem v autě, tak se všechny dveře zamknou, ale zadní levé se zamknou a hned zase odemknou ;) Podle všeho to vypadá na problém v zadních levých. Z těch ozve i to cvaknutí po druhém zamknutí klíčem zvenku.

 

já to mám podobné..a to už jsem měnil zámek..a stejně když zamču u řidiče..zamče se jen on..proč?to nevím.když zamču přes kufrt..zamče se celé auto..krom řidiče..

Nevíte někdo kde by mohl být probléM????

 

Tak už jsem si to opravil, sehnal jsem si tu páčku, preventivně jsem vyměnil mikrospínač, přepájel jsem studeňány na desce a opravil jsem popraskanou izolaci na kabelech k zámku.

Pak jsem celý vnitřek přelepil igelitem a izolací proti hluku pod tapec A JE TO.

Další dveře udělám preventvně v nejbižší době.

Už to umím skoro poslepu.

HESLO ZNÍ : Jaký si to uděláš, takový to máš !

:palec:

 

a ty studenáky jsi opravil jak?

 

Opravu zámku udělám tak za půl hoďky jeden. Mikrospínače mám a nic jinýho není potřeba.

Můžu jen otázku, na všechny zámky jsou stejné mikrospínače?i dopředu i dozadu?Děkuji předem

Link to comment
  • 4 weeks later...
Guest k.o.z.e.l

Mám ten samý problém. Tlumil jsem dveře a když jsem je nastrojil a zavřel tak jsem chtěl zamknout a auto na DO nereagovalo...stálé svítilo světlo ve dveřích a kontrolka otevřených takže mám zato že si auto stále myslí že jsou otevřené dveře a proto nejde dálkou zamknout. Co se mi ale nezdá tak je kolík ve dveřích. Zdá se mi že u řidiče vyskakuje míň než u ostatních dveří. Máte někdo podobnou zkušenost s tím kolíkem? Nemůže to být spíš nějaká mechanická záležitost?

Link to comment
  • 2 weeks later...

kozel

kolíky si vieš nastaviť tak že odomkneš auto aby boli kolíky vonku, potom ho chytíš a pootočíš ho o 90°, nastavíš výšku aká ti vyhovuje a znovu ho pootočíš o 90° to je jedno do akého smeru.

ALEBO to može byť sposobené tým že motorček "nevládze" zamknúť dvere

Link to comment
Guest k.o.z.e.l

No s kolíkem jsem vůbec neotáčel takže by to mělo zůstat jak to bylo. Ale i když prostě zevnitř otevřu dveře kličkou tak ten kolík je v jiné výšce než ostatní a taky se mi subjektivně zdá že za kličku u řidiče jde "potáhnout" méně směrem dovnitř auta než tomu tak bylo před tlumením.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Příspěvky

    • Pokud je u octavia 1 špatná geometrie na zadní nápravě, tak pomůže jen výměna za novou.  Štelovat se dá tuším jen u 4x4 😉 
    • Sice práce kopec, ale ten výsledek bude stát za to 😉👍 
    • Kedže maju elektriku tak treba dotiahnúť káble a aby sa dobre robilo tak som rozobral čo šlo 😄 že si rovno konečne vytepujem koberec podľa mojich predstáv. a keď som to videl ako som to oholil tak som si rovno skomplikoval život a navštivil ahifi stránku a objednal odhlučnenie na podlahu 😄 tiež som objednal čierny sprej na koberce a nastriekam koberec aby vyzeral opäť jednofarebne. Po tých rokoch aj po vytepovaní je na miestach stále flakatý. 
×
×
  • Create New...