Přejít na obsah

Mikrospínač a vše kolem něj


Vinca

Doporučené příspěvky

Cauvec, mám takovej menší problém, měl jsem rozbitej mikrospínač dveří řídiče, tak jsem ho vyměnil a všechno už běží jak má až na kontrolku na palubovce, když otevřu jakýkoli dveře tak se nerozsvítí, nevíte někdo co s tím? dík moc

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím,nevím jestli to tu někdo řešil.Bohužel nemám čas celé forum pročítat.Jde mi o tento problém:Všechny dveře se zamykají,ale dveře u spolujezdce nerozsvítí stropní světlo ani červené světlo ve dveřích.A teď můj problém,když zamknu dálkovým,tak se okamžitě spustí alarm a červená kontrolka u řidiče nebliká.Když zamknu klíčem přes kufr,jelikož jinde zámek nemám ve dveřích tak je to to samé.Začne hned houkat.Když zavřu dveře u řidiče tak kontrolka na palubce oznamující otevření dveří někdy zhasne někdy svítí a jindy zase problikává.Je to auto z Itálie,tak nevím jestli zdejší teploty se na autě nějak podepsali.Zatím zamykám tak že zavřu dveře u řidiče,otevřu zadní a zamknu čudlem u řidiče do je u ovladače na okna,pak nic nehouká a auto je zamčené.Mám Octavii 1 r.v. 2002 Elegance. 1.9 TDI.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Takže už mě taky potkal problém se zámkem. PZ dveře se občas zamknou a občas ne. První co jsem opravil byl přelámaný kabel v průchodce. To bohužel nepomohlo. Vrhnul jsem se tedy na rozebrání zámku a proletování studeňáků. Po rozborce jsem žádný studeňák neobjevil. Nicméně jsem všechno proletoval, složil a namontoval do auta. Zatím vše funguje, tak uvidíme. Když jsem se pak ale vrátil ke stolu, kde jsem zámek rozebíral, malinko jsem se zděsil. Ležela tam totiž taková plastová rádoby podložka viz foto. Zřejmě jsem jí tam opoměl dát. Otázka co s tím? Všechno funguje, tak to asi znovu rozdělávat nebudu.

Takže už mě taky potkal problém se zámkem. PZ dveře se občas zamknou a občas ne. První co jsem opravil byl přelámaný kabel v průchodce. To bohužel nepomohlo. Vrhnul jsem se tedy na rozebrání zámku a proletování studeňáků. Po rozborce jsem žádný studeňák neobjevil. Nicméně jsem všechno proletoval, složil a namontoval do auta. Zatím vše funguje, tak uvidíme. Když jsem se pak ale vrátil ke stolu, kde jsem zámek rozebíral, malinko jsem se zděsil. Ležela tam totiž taková plastová rádoby podložka viz foto. Zřejmě jsem jí tam opoměl dát. Otázka co s tím? Všechno funguje, tak to asi znovu rozdělávat nebudu.

Je to vymezovací kroužek na zadní část motoru.

Dnes jsem rozebíral pravý zadní zámek, tak jsem to viděl.

Takže už mě taky potkal problém se zámkem. PZ dveře se občas zamknou a občas ne. První co jsem opravil byl přelámaný kabel v průchodce. To bohužel nepomohlo. Vrhnul jsem se tedy na rozebrání zámku a proletování studeňáků. Po rozborce jsem žádný studeňák neobjevil. Nicméně jsem všechno proletoval, složil a namontoval do auta. Zatím vše funguje, tak uvidíme. Když jsem se pak ale vrátil ke stolu, kde jsem zámek rozebíral, malinko jsem se zděsil. Ležela tam totiž taková plastová rádoby podložka viz foto. Zřejmě jsem jí tam opoměl dát. Otázka co s tím? Všechno funguje, tak to asi znovu rozdělávat nebudu.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj, tak mě čeká to samé... Nesvítí mi ani kufr, ani stropní světlo při otevření LP a LZ dveří a k tomu nesvítí levé osvětlení SPZ. Dveře se zamykají bez problémů a dioda taky bliká normálně, tak jsem zvědavej, na co přijdu....

 

UP. Tak v osvětlení SPZ prasklá žárovka, pohoda. Pak jsem se pustil do kufru. Sundat tapec je fakt vos.r, mikrospínač jsem proměřil, proud na něj šel, ale dál nic, tak jsem si říkal, že je hotovej, ale pak jsem se podíval ještě do levého kastlíku, kde jsou svorkovnice a tam v bílé svorkovnici úplně uhnilý konektor hnědočerného kabelu co jde z mikrospínače na světla v kufru. Ustříhnuto, nastaveno a svítí to... Tak příští týden se pustím do dveří...

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Zdravim pustil som sa do vymeni mikkrospinača v soferovich dverach vedel som že je zly lebo ked som neotvoril dvere do 30 tak auta sa zase zamklo vždy som musel otvorit ine dvere ako sofreove , taky nevypinalo osvetlenie a taky nehlasilo zapnute svetla tak som to rozdelal vymenil mikrospinač a najednou nefunguje DO ani alarm Jablotron CA 320(321) akcent proste ked chcem odblokovat alarm alebo zase zamknut nezmyselne to blika huči a neveim signalizacia svetiel sa zrazu rozbehla ale hlasi aj po zavreti dveri zamky idu zvnutra zamknut cez panel okien tam funguje v poriadku odomikanie aj zamykanie

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Cau kluci mam problem s tim ze otevru dvere nesviti svetlo na strope a ve dverich to maly a jeste podsviceni na nohy. Koupil sel mikrospinac ve skodovce a dal to autoelektrikari. Ten mi to vymenil zamek prostrikal adt.no a vse funguvalo a po 2 dnech sem nemohl otevrit dvere vubec po precteni jak otevrit zasekle dvere sem to otevrel stylem bouchnutim pesti pod kliku a dvere sem otevrel. No tak sem zajel ke kamosovi do servisu neco tam steloval a vse slo jak ma. No a potom se zase zacal problem opakovat s tim ze nezobrazuje se otevreni dveri na maxiku nepiska pri otevreni za jizdy a bud se nerozsviti vubec a nebo otevru dvere nesviti nic a pak je slyset jak cvakne spinac a rozsviti se to ale az treba po 10 sekundach. Tak mi reknete co ted jestli vymenit cely zamek kdyz mikrospinac je vymeneny a problem trva.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Většinou co jsem se dočetl je to,že nefunguje signalizace otevřených dveří,já mám ale opačný problém,stále mě svítí kontrolka otevřených dveří,ikdyž jsou všechny dveře zavřené,zhasne jen až po zamknutí auta (s vytaženým klíčem z palubovky)a naopak při odemknutí první co se rozsvítí je tato kontrolka a svítí furt i za jízdy,ikdyž mám zamknuto(v noci je dost otravná).Jinak vše jakž takž funguje,přerušený kabel to asi nebude,auto je málo používané a není zas tak staré,kabely vypadají jako nové.Přišlo to zčistajasna,žádné poblikávání,že by jednou ano,jindy ne.Hýbání s kabely nic nemění,stále svítí.Které dveře to dělají už jsem zjistil,po odpojení konektoru ve dveřích,signalizace zhasla.

Typoval bych to na některý z mikrospínačů,může to být ten venkovní,ikdyž se to chová naopak?

 

Odkaz ke komentáři

Tak odpovím si sám,třeba to pomůže někomu dalšímu.

Rozdělal jsem zámek a proměřil a ano je to ten venkovní spínač.Když se časem u staršího auta prodře dráha u kolíku spínače tak nepřepíná(kolík je pak stále vysunutý) a to se jeví jakoby byly i po otevření dveře stále zavřené... a naopak když zůstane z nějakého důvodu(třeba závady) zaseknutý v opačné poloze(zamáčknutý kolík-to byl můj případ),tak pak stále svítí kontrolka otevřených dveří...v mém případě stačilo vyčistit dráhu kolíku,rozhýbat ho a funguje to už několik dní bez problému,ani se mě tomu nechce věřit...před tím několik měsíců trvalého svícení :-)

Odkaz ke komentáři

u mna vidim iny problem ''strajkujuceho spinacu'' a detekcii otvorenych dveri, tuto zimu sa mi niekedy stalo ze auto dlho startovalo (nejazdim pravidelne a auto casto dlho stoji), bolo to divne lebo sa objavovalo sporadicky a aj po dobiti baterie, potom som si vsimol ze sem tam mi nedetekuje otvorene vodicove dvere, zacal som to sledovat a zistil som ze ked mi po odomkknuti neukazuje otvorene dvere tak nepocujem ani bzucat cerpadlo vzadu v nadrzi a vtedy aj ten dlhy start, spinac teda nepriamo ovplyvnuje aj startovanie, teraz ked sa oteplilo problem so spinacom nejak samovolne vymyzol ale je mi jasne ze do dalsej zimy to musim poriesit

Odkaz ke komentáři

Ano další ze závad mikrospínačů (a ta záludnější) je ta že se časem stárnutí (a pak i teplotou) mění spínací odpor a nebo nerozepne ůplně tak jak by měl,pak to může vypadat tak,že závada tak trochu nedává logiku,např..při rozepnutí dveřního spínače zůstane na kontaktech 25ohmů = kontrolka otevřených dveří stále svítí,ikdyž jsou zavřené,ale po zamknutí přes D.O. pozná elektronika že jsou zavřené a kontrolka zhasne...a nebo: po zamknutí zůstane na jednom z kontaktů(mikrospínačů) 50kOhmů = vše funguje tak jak má,jen přestává blikat dioda v řidičových dveřích.

Jestli se někdo cítí na to že si poradí s mikrospínači a jejich záludnými problémy,tak je potřeba na to jít s ohmetrem nastaveným na ty nejmenší hodnoty a naopak i na ty v řádu stakiloOhmů,jinak se nemusí podařit závada najít.

Běžný pípák na některé závady nemusí stačit.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj mám O2 a mám problém s dveřmi šoféra, nerozsvítí se auto, když otevřu dveře, nebzučí signalizace, když nechám světla ani se neodemkne kufr. Na různých fórech jsem našel, že to dělá mikrospínač zámku, ale všechno co jsem našel, tak se motalo okolo O1. Zažil to už někdo i s DVOJKOVOU Oktávou? Nevím si rady.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Dobrý den,

 

mám OCTAVII Combi r.v 2005. Dělál jsem vytlumení dveří a měl jsem problém se zamikáním. Všiml jsem si že vytlumení zavazí tomu vysunovacímu kolíčku. Tak jsem to opravil. Po měsící se sem tam stalo že na dalku jsem zavřel všechny dveře krom řidičových. Tak jsem strčil klíček do dveří a manuálně zavřel. Začal byt podzim, zima a problém začal být čím dál častejší. Otevřu dálkou všechny dveře jen ne u řidiče. Manuálně klíčkem v pohodě. Nestává se to po každém otevření nebo zavření, ale asi každém druhém. Kde může být chyba? v zamku? nebo snímači? Myslím že to bude spíš motorek co vystrkuje a zastrkuje ten kolíček.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Posles mi prosim kontakt na pana Vladana z Brna ?

 

Ahoj,tak tebe bych potřeboval tady u nás v Bohumíně.Tento týden mi začal blbnout zámek na PP dveřích.vymontoval jsem ho a protože jsem neměl odvahu se v tom hrabat,tak jsem to odvezl jednomu týpkovi na přepájení.Chtěl jsem i ten vnější mikro vyměnit,ale neměl ho.Tak mi přepájel ty vnitřní a jak to skládal dokupy tak tam něco složil špatně.Po namontování na auto jsem zjistil,že zámek zavřu,ale nezamknu.I když jsem ten čudlík zamačkl ručně tak šly dveře otevřít.Málem mě jeblo........Tak mu volám že mu to přivezu zpět a dá to do kupy.Bohužel pro mě,už byl mimo svou dílnu a už neměl čas.To mě málem jeblo podruhé.Za přepájení si řekl o 200.-.Tak honem narychlo sehnat jiný zámek,nebot´nemám garáž a nechat auto odemknuté venku by byla holá sebevražda.Zámek jsem sehnal starší ale funkční za 400,-Kč.Díky tady tomuhle foru mi člen Dědek dal kontakt na super pána z Brna.Volal jsem mu a kromě spousty rad a telefonické pomoci se zámkem,jsme se domluvili na další spolupráci.V případě poruchy zámku už to nedám tady u nás na opravu a radši se domluvím s odborníkem na slovo vzatým s panem Vladanem z Brna a udělám si výlet do Brna za ním.Takže Dědkovi moc a moc díky za kontakt na Vladana.Snad se někdy uvidíme,abych mu mohl osobně moc poděkovat.Kdyby jste byli někdo kolem Brna a měli problémy se zámky vs.mikrospínači tak DOPORUČUJI pana Vladana.

 

Odkaz ke komentáři

Ahoj, mam O1 rv 2000, prechodova verze 1.9TDi 81kW AHF s alarmem a trosku opacny/jiny problem nez vetsina ostatnich, ktery ovsem take muze souviset s mikrospinaci.

 

Sundaval jsem tapec u ridice kvuli montazi a demontazi zrcatka. Pri sundavani jsem utrhl led diodu od alarmu z plastu (ulomili se zobacky drzici ji v plastu), ale je funkcni (draty k ni zustaly neporusene).

Potom jsem si jeste hral s nastavenim vule u zamku pravych zadnich dveri (toex 20). Nevim presne kdy se to mohlo stat a jestli to s tim vubec souviselo, ale po techto dvou operacich jsem zjistil, ze mi okta po zamceni neproblikne a nezatroubi. Pred temito ukony to delala.

Pri odemykani 2x zahouka a 2x problikne. Drive pri zamykani 1x houkla a 1x blikla. Driv fungovalo oboji, mam to povolene VAGem. Zadni vuli mezi lankem a tahlem jsem vratil do stejne pozice jak byla, a porad nic. Stropni svetlo sviti porad v poloze dvere nezavisle na tom zda jsou vsechny dvere zabouchnute nebo nektere ne.

 

Vag mi nasel tohle: Komfortka 799 AH 2,5 gen.

VAG-COM verze: Release 409.1-S Číslo dílu: 1J0 959 799 AH Díl a/nebo verze: 7R Zentral-SG Komf. 0001 Kódování: 04097 Číslo dílny: WSC 31480 Další informace: 1U4959801B 7R Torsteuerger. FS0002r Další informace: 1U4959802B 7R Torsteuerger. BF0002r Další informace: 1U0959811B 7R Torsteuerger. HL0002r Další informace: 1U0959812B 7R Torsteuerger. HR0002r

 

Nalezena 1 chyba: 00953 - Interior Light Time limit 25-10 - Unknown Switch Condition - Sporadická

 

Po demontazi zamku ridicovych dveri jsem prisel na tohle:

Mikrospinac na zamku u dveri ridice, ktery je mimo zamek na dvojlince - to neni (ten co reaguje na zavrene ci otevrene dvere). Zamek jsem mel venku a spinac je funkcni. Odzkouseno napr. tak ze v zamknute poloze - mikrospinac vymacknut - po zamacknuti spusti alarm. Pokud nasimuluji zamknute dvere, mikrospinac je vymacknut a cele auto mohu centralem zavrit. Pokud nemam nasimulovane zavrene dvere, mikrospinac je zamacknut a vubec nemohu aktivovat centralni zamknuti auta. Otazka zni, je mozne aby muj problem byl zpusoben i jednim ze 4 spinacu uvnitr zamku, ke kterym se bez rozdelani malych torxu vubec nedostanu ? Znovu podotykam, ze pri prepnuti stropniho svetla na rezim dvere se ani po zavreni dveri stropni svetlo nezhasne (jen logicky pri zamceni centralem). Venkovni mikrospinac jsem zkousel i sroubovakem a bylo znatelne slyset jak sepnuti tak rozepnuti. Elektronicky tez vyzkouseno, viz vyse..

 

Dalsi info. Pri uzamceni auta vsechny zamky 2x cvaknou a pri odemceni 2x cvaknou. Pri uzamceni auta blika cervena ledka vedle capliku u ridice. Pri odemceni blikat prestane.

 

Zamknuli auto zevnitr. Musim asi 3s podrzet tlactiko na madle u ridice pro zamykani (kratkodobym stiskem to nejde). Vsechny zamky 1x cvaknou a zajedou. Zadny se sam nevycvakne zpet. Az kdy pouziji opacne tlacito pro odemknuti zevnitr (to uz funguje na kratkodoby stisk).

 

Mam li otevrene libovolne dvere jine nez ridicovi, da se centralem auto uzamknout. Pokud jsou vsechny dvere zabouchnute a jen ty ridicovy ne – neda se auto centralem uzamknout.

 

 

Pak mam jeste jeden maly problem, ktery s tim muze souviset.

Kdyz necham otevrene jakekoliv jine dvere nez ridicovi a nemam klic v zapalovani, tak se mi okta po cca 30s sama uzamkne, coz mi celkem vadi.

 

Napada mne pochopitelne propajet studenaky co vedou k jednotlivym mikrospinacum uvnitr ridicova zamku, otazkou ovsem je, zda to v mem pripade k necemu bude.

 

Dik za pripadne rady.

Odkaz ke komentáři

já to vidim na standartní problém mikrospinače zámku pro stropní osvětlení v návodech najdeš jak ho vyměnit

ale pro jistotu bych prohlíd i řj dveří řidiče zda v konektoru neni nákej binec či uhnilý piny

 

Dekuji moc. RJ dveri nekdo psal, ze je na motorku stahovacky. Na tu jsem zatim vubec nesahal. Je fakt, ze stropni spinace si sviti jak chcou a kdyz lehce drbnu do nektereho z bocnich prepinacu tak bocni svetlo chvilu shviti a po druhem klepnuti, aniz bych zcela spinac prepnul, zase ne.. Tam nejaky studenak bude, ale zatim jsem to neparoval se svym problemem. Pokud ale myslis ten mikrospinac dveri - ktery signalizuje jen otevrenost dveri - tak ten je urcite v poradku. Psal jsem vyse jak jsem na to prisel. (ten jediny jsem totiz testoval u vymontovaneho zamku mimo dvere ovsem pripojenem ke kabelazi - simuloval jsem otevrenost a zavrenost dveri)

Odkaz ke komentáři

Ridicuv mikrospinac bych neresil (myslim ze je OK). Dokazuje to stav pri zapnutych potkavackach, nenastartovanem motoru a otevrenych dveri (zkousel jsem i drzet vnitrni packu pri otevreni dveri vyklopenou zevnitr abych opravdu ukazal jen na ten jeden vnejsi mikrospinac na dvojlince a byl tam jasne videt ten rozdil mezi dovrenim a otevrenim - podle signalizace) a je to tak jak ma - otevru dvere -> pipa signalizace otevrenych dveri (ktera je jen u ridice) - zavru dvere -> prestane pipat. To dle meho nazoru ukazuje na ten mikrospinac, ze je v poradku. (cose tyka studenaku v tistaku, to nevim jak zjistit, aniz bych jej rozebral). Ukazuje to spise na ty ostatni 3 dvere. Ale jak poznam jake ? Prece nebudu zkusmo kazde dvere rozebirat jen proto, abych se ujistil, ze vnejsi spinac facha OK ? Jak to poznam VAGem ktere konkretni to jsou ?

 

Diky.

Odkaz ke komentáři

Ja mam zase jiny problem. Resim akustickou signalizaci svetel- nefunguje. Mikrospinace jsou Ok interierove svetla sviti kdZ otevru dvere ridice, rozsviti se i varovne svetli ve dverich. Taky mi piska rezerva takze predpokladam ze bzucak to taky nebude spatny. Mam O1 2000 facelift. Taky me zajima jestli ma svitit na palubce ze mam otevrene dvere- komfortka je 2,5g. Nemuze byt jen prelomeny drat v pruchodce? Nevite jaka barva by to mela byt? Dik

Odkaz ke komentáři

Ja mam zase jiny problem. Resim akustickou signalizaci svetel- nefunguje. Mikrospinace jsou Ok interierove svetla sviti kdZ otevru dvere ridice, rozsviti se i varovne svetli ve dverich. Taky mi piska rezerva takze predpokladam ze bzucak to taky nebude spatny. Mam O1 2000 facelift. Taky me zajima jestli ma svitit na palubce ze mam otevrene dvere- komfortka je 2,5g. Nemuze byt jen prelomeny drat v pruchodce? Nevite jaka barva by to mela byt? Dik

 

Mne osobne nikdy u komfortky 2,5g nesvitilo nic na palubce pri otevrenych dveri (i kdyz vse fungovalo jak melo) a mam dojem ze signalizace otevrenych dveri se zcela lisi od signalizacepro rozsviceni rezervy.

Odkaz ke komentáři

Zjistil jsem nasledujici:

Mam vadne 2 mikrospinac signalizujici zavrene/otevrene dvere.

LZ dvere siganlizuji trvale otevreni (i kdyz jsou zavrene)

Dvere spolujezdce signalizuji trvale uzavreni (i kdyz jsou otevrene)

Prisel jsem na to takto:

 

odemceno-zavrene_dvere.jpg

 

ve sloupecku latch/protect znaci prvni cislo: 0-zavrene dvere, 1-otevrene dvere.

V tento moment jsou vsechny dvere fyzicky zavrene a Prave Zadni hlasi ze jsou otevrene – tudiz mikrospinac je zamacknuty – nejspise zatuhly (zatim jen teorie, zamek jsem jeste nevidel)

-tohle urcite zpusobuje jednak stale sviceni interieroveho svetla v rezimu dvere a taky nemoznost signalizace uzamceni auta (neb si mysli, ze ma jedny dvere porad otevrene a neda signal ze je vse zavrene a tudiz nepotvrdi houkackou a blinkry)

Tohle chci odstranit nejdriv a melo by mi zacit zhasinat interierove svetlo.

 

Druhy vadny mikrospinac na dverich spolujezdce je pro zmenu trvale v poloze zavreno (i pokud dvere otevru) – to by nemelo mit na zamykani vliv, protoze si jednotka bude stale myslet, ze jsou dvere stale zavrene. Pokud je ma teorie spravna, tak po oprave mikrospinace v zadnich dverich bude vse fungovat, ovsem navic kdyz necham otevrene spolujezdcovi dvere auto se uzamkne taktez a navic jeste zablika a druhy dusledek bude ten, ze mi tyto dvere nebudou rozsvecovat stropni lampicku nebot mikrospinac je zasekly v pozici zavreno, tzn mikrospinac je porad rozpojen, coz dokazuje ptrne obrouseny plast, ktery uz je tak kratky, ze jej vyvysena cast kola pri zaboucnuti dveri, nezamackne.

 

zavrene dvere = mikrospinac je vymacknuty

otevrene dvere = mikrospinac je zamacknuty

 

Vse ostatni mi funguje, prikladam jeste tabulku po stisku centralu, tedy prechodu do safe-locked.

 

zamceno-zavrene_dvere.jpg

 

Ridicovi a LZ dvere funguji jak maji. Hodnota se meni dle zavrezni (0) ci otevreni (1) dveri.

 

treba to nekomu pomuze..

Odkaz ke komentáři

Ahoj, většinou se to tak mění - jen ten vršek spínače s tím ubroušeným čudlíkem. Budeš si nato ale muset ten mikrospínač uvolnit nějak ze zámku (na zeleným zámku drží mikrospínač plíšek, pokud máš ještě ty staré černé, tam je mikrospínač na plastovým nýtku), zámek jako takový půlit nemusíš (pokud si nechceš kontrolovat případné studeňáky)

Odkaz ke komentáři

Ahoj, tak teorie se potvrdila, opravil jsem mikrospinac zamku PZ dveri a uz pri zamykani houknu, bliknu a zhasina mi stropni svetlo. Jeste me ceka opravit spolujezdcovy dvere, ktere pro zmenu nevykazuji znamky otevreni, tedy ani nerozinaji stropni svetlo. Jsou ve stavu trvaleho uzavreni nezavisle na zavrenosti ci otevrenosti dveri.

 

Davam sem pro pobaveni svou fotodokumentaci dnesni opravy zamku. Cekal jsem takhle, ze si v klidku vymenim jen horni cast a ejhle. U spodni casti originalu totalne uhnila spodni dorazova packa a ukazaly se i pomerne dost zkorodovany kontakty (spinac se pri stisknuti vubec nevracel), tak ze to neslo absolutne pouzit. Musel jsem zapojit fantazii, neb jsem byl vybaven pouze nahradou, viz fotky. Verim, ze se pobavite. kol-28.gif Zkousel jsem i tenke hrebiky, ale nebylo to ono...

Nevim jak dlouho to bude fungovat, ale ted je to plne funkcni. Minimalne nez se mi podari sehnat original. Ten bude asi nutny, nebot si nedovedu predstavit, jak lepe bych tam dostal ten mikrospinac Saia-Burgess kol-47.gif

 

 

post-38720-0-99498100-1459282757_thumb.jpg

post-38720-0-54757300-1459282762_thumb.jpg

post-38720-0-38360800-1459282767_thumb.jpg

post-38720-0-72407500-1459282771_thumb.jpg

post-38720-0-95383500-1459282784_thumb.jpg

post-38720-0-09257600-1459282789_thumb.jpg

post-38720-0-72819000-1459282793_thumb.jpg

post-38720-0-58015300-1459282799_thumb.jpg

post-38720-0-70730100-1459282804_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Ahoj, většinou se to tak mění - jen ten vršek spínače s tím ubroušeným čudlíkem. Budeš si nato ale muset ten mikrospínač uvolnit nějak ze zámku (na zeleným zámku drží mikrospínač plíšek, pokud máš ještě ty staré černé, tam je mikrospínač na plastovým nýtku), zámek jako takový půlit nemusíš (pokud si nechceš kontrolovat případné studeňáky)

 

Diky. Nevis prosim o nekom, kdo prodava originalni mikrospinace klidne pouzite ale prave s funkcnim spodnim dilem ?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...