Přejít na obsah

HEX CAN Kabel


kubajs

Doporučené příspěvky

Keď vieš, čo a kde sa ako kóduje, tak ti stačí aj čínsky kábel. Výhoda originálu je jedine tá, že sú k nemu novšie popisky (ale neplatí to vždy). CZ verzia je vždy hodnú dobu pozadu, tú nemá význam vôbec používať. V EN verzii síce sú novšie popisné súbory, ale zďaleka tam nie je všetko. Hlavne pri zmene MR je problém s množstvom vecí... Oficiálna podpora je hodne slabá, trvá im dlho, kým odpovedajú; pri upozornení na chybu nemajú ani toľko slušnosti, aby poďakovali, len potichu vypustia novšiu verziu s opravou; na konkrétne otázky na support tiež neodpovedajú, alebo odpovedia len všeobecne... Kúpa originálneho kábla pre človeka, čo chce raz za čas pozieť svoje auto a zmeniť nejaké to kódovanie, sú vyhodené peniaze :wallbash:

Používal som X-rokov čínske káble, už 2 roky mám originál a znova by som ho už nekúpil. Za tie peniaze som čakal služby na inej úrovni.

Odkaz ke komentáři

Mám originál, t.j. RossTech. Výmenu vadného kábla v rámci záruky považujem za samozrejmosť. Neviem, ako veľmi kábel používaš, no ja teda dosť. Mal som na mysli podporu - keď niečo nefunguje; keď treba radu, aký je správny postup na niečo s použitím VCDS, čo cez VAS funguje... Trebárs posielal som im logy z prvých OII MR2011, ktoré mali novú gateway a VCDS pri dotaze cez autoscan zamrzlo, nedostal som žiadnu odpoveď; detto keď som posielal debug logy z vôbec prvých FIIRS alebo nových Touaregov 7P, keď sa ešte len začali vyrábať, tiež bez odpovede z ich strany; úplne skvelá bola odpoveď, keď som sa pýtal, ako nakódovať zadné led svetlá na OII - dostal som odpoveď, že led svetlá pochádzajúce z čínskej OII nie sú homologované v EU a preto mi nemôžu poradiť!!! Takže asi takto :blink:

Odkaz ke komentáři

Hmm tak to chápu vím že teď mají online podporu a to docela funguje měl jsem obdobný problém a mě se zase dostalo odpovědi že kodovací tabulky jsou velmi složité a trvá jim nějakou dobu než všechny fce rozklíčují takže asi tak

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Dobrý den,

 

tento kabel jsem si nedávno také objednal.

http://www.chinabuye.com/vag-908-1-vagcom-...ata-for-vw-audi

 

Cestu do Čech však nepřežilo cd se softwarem - je prasklé. Prosím, mohl byste pro mě udělat kopii svého cd a vložit ji například na uschovna.cz?

Já bych si to odtud stáhnul.

 

Děkuji mnohokrát.

 

Ahoj mam podobný problém, objednal som ten isty kabel a prislo aj CD ale nejde ho vobec nacitac, skusal som na roznych PC, na jednom dokonca ukazovalo, ze CD je prazdne. Ak by bol niekto taky ochotny a hodil cely obsah CD na nejaky share server. Dakujem vam

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nohosi mam taky maly problem s tym kablom z Ciny konecne mi dnes prisiel vsetko som nainstaloval ako trebalo aj prilozeny soft aj rozpoznalo po zapichnuti do USB ze ide o ross-tech atd ale pri spojeni s autom a spustenim vagu si vyziadalo test dal som test a vyhodilo hlasku citujem Port:OK, Interference : not found

 

ked som kabel odpojil a nechal urobit test bez zapojenia k autu tak mi vypisalo vsetko OK akurat ze nieje pripoene k auto co mi prislo logicke ked nebol ale ako nahle som ho zas pripojil tak zas tu prvu hlasku vyhodilo co robim zle alebo co s tym moze byt??? mam Win7 a vag je 1064 co bol na cd je tam ja verzia 10.6.0 aj 10.6.2 aj 10.6.3 a aj dokonca 11.1.0 a 11.2.1 tak neviem co dat teraz cd prislo narvane instalackami a roznymi opravnymi balikmi sice vsetko v AN ale to je no problem kedze AN viem na profi urovni a po precitani tych navodov a odkazov co su na cd by malo byt vse OK len neviem preco nejde inac kabel v aute svieti na zeleno.

Odkaz ke komentáři

Uz sa mi stalo, ze ktorysi tento klon fungoval len pri urcitom poradi "akcii", cize nieco ako pripojit kabl do notebooku, spustit soft, pripojit kabel na obd konektor.

 

Akonahle bolo nieco inak, nesiel, hlasil mi nieco podobne.

 

Dalsi "problem" bol s jednym nemenovanym antivirakom, ktory sice nic nehlasil, ale pokial bol aktivny, tak bol problem so spustanim vcds. Pri deaktivacii antiviru to zrazu slapalo.

Odkaz ke komentáři

Šikmáči robia vela druhov HW a k nim niektorí používaju upravený soft ktorý je napísaný velmi zle a mnohokrát nefunguje tak ako by mal dávaju ku káblom aj verzie softu z ktorími ti ten konkrétny klon nepôjde.

Klony od verzie cca 908 z Atmegou maju iné vnútorné zapojenie ako origo HEX-CAN a musíš ich pripojit najskôr do OBDII (nachvílu ti zasvieti červená LED a po chvílke ostane svietit zelená LED ak ti svieti červená stále alebo LED nesvieti máš problém z HW toto súvisí z vnútorným zapojením klonov a licenciou) až potom do USB PC.Ak máš klon bez Atmegy tak max verzia 10.6.0 Ak je všetko tak ako som písal a napriek tomu nespravíš pozitívny test napíš mi SZ poriešime to

Odkaz ke komentáři

už se to tu někdy řešilo. Jestli máš taky ten kabel z číny tak to by mělo fachat

Ak ho spustíš z nesprávnou verziou tvoj kábel si poškodíš

Nainštaluj si verziu 704 ang. sprav test a pošli mi seriové číslo pošlem ti soft z ktorým tvoj kábel pôjde

nemusíš sa bát z verziou 704 tvoj kábel nepoškodíš

Tvoj kábel je na 90 percent z obvodom FT232RL ak to chceš risknút pošlem ti odkaz na soft 908.1

je to upravený ANG. soft čínanmi a antivírak ti ho označí ako vírus

máš ho v pošte :)

Odkaz ke komentáři

Ak ho spustíš z nesprávnou verziou tvoj kábel si poškodíš

Nainštaluj si verziu 704 ang. sprav test a pošli mi seriové číslo pošlem ti soft z ktorým tvoj kábel pôjde

nemusíš sa bát z verziou 704 tvoj kábel nepoškodíš

Tvoj kábel je na 90 percent z obvodom FT232RL ak to chceš risknút pošlem ti odkaz na soft 908.1

je to upravený ANG. soft čínanmi a antivírak ti ho označí ako vírus

máš ho v pošte :)

 

 

tu verzi 704 stáhnu kde?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...