Přejít na obsah

Poradna lité disky a pneu


jirka.k

Doporučené příspěvky

Zdravím koupil jsem si na octavii ii nové ali kola mám k nim český typový list a německý tuv jenže na stk po mě vyžadují český tuv a tvrdí i dle mdcr.cz ze je potřebna česká verze pro dopravku ..... Jak to mám řešit když výrobce neposkytuje českou verzi ? A ještě jeden dotaz da se zapsat jiný rozměr pneumatiky ? Dejme tomu ze v typovem listu ke kolům mám 225/45 a chtěl bych 235/45? Jak to vše řešit případné nemá někdo známého na stk a na dopravce? Nebo nedokáže sehnat český překlad tuv pro značku borbet? Předem díky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ahoj lidičky, koupil jsem si před pár dny OII (viz. podpis), zatím lítám na plecháčích se zimním pneu Fulda 195 65 R 15 T a chci si koupit nějaké pěkné, ale levné ALUčka a letňáky. Jen nevím takové ty parametry jako je rozteč disku, středová díra atd. Může někdo poradit?

Odkaz ke komentáři

Ve VTP jsem nikde nenašel středovou díru disku.

Kola na nápravě: 6J x 15 ET 47; 195/65 R 15 91 H

 

a v dalších záznamech:

6.5J x 15 ET50; 195/65 R15 91H

6.5J x 15 ET50; 205/60 R15 91H

6J x 16 ET50; 205/55 R16 91H

6.5J x 16 ET50; 205/55 R16 91H

7J x 17 ET54; 225/45 R17 91W

6J x 17 ET45; 205/50 R17 93H M+S

 

Takže jsem šel na první stránku s ALU kolama, zadal rozteč atd. atd. nebo vybral značku, model atd., ale ET50 nemají prostě nikde.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj nevím jak vam pani ale ako opravujete male velke škrabance na diskoch po "profesionálnom prezuti" výmene pneu vraj sa teda tazko vyzuvajú nazuvaju 225/45 R17 ? Predtým Dunlop asi od R. 99 obuli sme čerstvé Dunlop a neskontroloval som si to po prezuti a všimol to az doma je mi jasne ze nejakým škrabancov sa neda vyhnúť ale aj tak. Clovek si robi starosť o to aby tie disky neošúchal nezničil o obrubník a nakoniec pri jednom zákroku v pneuservise je toto výsledok... Myslim ze som ich sluzby využil naposledy ... Mali ste takúto podobnú skúsenosť ? V podstate premýšľam nad kitom na opravu na Alu diskov ...

post-43923-0-16534300-1436638561_thumb.jpg

post-43923-0-72665200-1436638600_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Pokud ti toto udělal pneuservis tak už si tam nikdy pneu přezouvat nenechej. Osobně si na svých věcech zakládám, tudíž bych zvažoval reklamaci s náhradou škody ( poškození ). Oprava lakovací tužkou by v tvém případě byla možná, ale nikdy netrefíš odstín originálu ALU. Takže to tam bude jako pěst na oko. Tudíž bych zvážil třeba barevnou změnu designu kola, a nechal je opískovat ( vyrovná se poškrábání, očistí se ) a pak komaxitem nastříkat do barvy nebo barev, které by tě oslovili. Náklady na 17" kolo jsou cca 700Kč.

 

Takto jsem to provedl já když jsou koupil starší velmi poškrábané hliníky a udělal z nich své černé botičky pro svého mazlika.

Odkaz ke komentáři

Ahoj. Riešite tu disky, tak mi to nedá. Kúpil som si kolesá 7x17 et 48 a chcel by som to trocha potiahnuť vzadu von... nebudú podložky 20mm už vela pri klasických gumách 225/45. Alebo čo odporúčate, aby to vyzeralo proste lepšie. Auto je origo neznížené. (DOTZ shift pinstripe red...) stále to vyzerá obyčajne, a to som prešiel s 15 plecháčov....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdar, nevíte někdo jak si zapsat kola 8x18 ET35 do TP? mám je už od jara n autě, do teď jsem na nich jezdil, a rád bych to do budoucna řešil. kola jsou dovezené z Německa od německého výrobce Rondell a nemám k nim TL páč Němci jsou normální a nic takového nemají (TL je jen výmysl naší vlády) na kolej je jen vyražen KBA. je nějaká možnost jak je dopsat? vím, že mě to může něco stát, ale s tím počítám.

Odkaz ke komentáři

Jedine si zohnat TL od inych kolies s rovnakym rozmerom a nechat zapisat alebo nejak cez znamosti na DI

To asi taky není výhra, protože mě do TP zapsali přesný typ kol, model. Takže možná to tak už "musí" dělat a nebo hodně záleží, kterého s prominutím idiota (nemám úřady rád) budete mít na druhé straně stolu, obecně ČR a jejich TL a podobné kraviny jsou fakt na hlavu.

Odkaz ke komentáři

Tak, mám možnost sehnání TL ke kolům přes jednoho pána, někdy příští týden bych za ním měl jet se domluvit, ale říkal, že přesně na má kola by to neměl nebo tak něco, takže se ptám co je důležité mít v tom TL, šíři pneu, šíři disku, nebo stačí jen pneu, když disk stejně nikdo koumat moc nebude, mam 8x18

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...