Přejít na obsah

Poradna lité disky a pneu


jirka.k

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Ahoj kluci, chtěl bych si koupit kola, tady z fora.

V techničáku mám napsaný max. 205/50 R17, ale kola jsou rozteče 7J 5x100 17" s pneu 225/45 r17

 

můj dotaz zní, nebude proměřovat nějak tachometr? Jak auto vůbec počítá rychlost (kdybych dal ty 225/45 tak bude kolo menší, než 205/50 v obvodu kola)

 

díky za vysvětlení

Odkaz ke komentáři

na 17" kola jsou povoleny pneumatiky:

 

205/50

215/45

225/45

 

je jedno, jaky z tech rozmeru tam budes mit, rozdil v tomu zadny nebude a jestli ano, tak to bude radove v milimetrech, ktery nepoznas

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

Prave ze na OI. :) Pocita si to podle obvodu kola, ne? To si nejsem jisty. Tachometr promerovat nebude, neboj. :)

 

edit: A abys mi veril, prikladam ti vyrez z TUV. :P Snad nam kluci s OII prominou, ale kdyz uz si to sem vlozil...

post-16-1300893727_thumb.jpg

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

a právě, když je v techničáku profil 50 a koupím gumu 45, tak musí být obvod kola menší, tak ať tachometr nějak nelže víš, jsem z toho vykulenej :kuk:

jinak díky Honzo, za pomoc! :)

 

bylo by super, kdyby to už někdo řešil a podělil se, jak to doopravdy funguje :) potřebuju to vědět do maličkostí

Odkaz ke komentáři

Mno jo, ale tam by byl obvod mensi, kdyby si zachoval sirku gumy, napriklad bys misto 205/50 dal 205/40, tam by rozdil byl. Ale ty menis profil a i SIRKU gumy. Takze jak natahnes tu 205 na rafek s 50 profilem, tak podobne natahnes gumu s mensim profilem, ale SIRSIM behounem, to znamena, ze obvod kola zustane stejny (+/-). :) Ja nevim, jestli tomu rozumis, co pisu, mozna se vyjadruju blbe. :) Ale pro tyhle rozmery gum je to normalne standartne povoleny a nic se nemeni ani na tachometru a ani na pricitani km.

 

edit: Do technicaku kolikrat pisou jen pulku veci, kdybys tam chtel mit vsechny povoleny rozmery pneumatik pro 17" disk, tak tam budes mit ty 3, co jsou vypsany.

 

Ted jsem to nasel takhle.

 

205/50/17 - se da pouzit na rafek 7-7,5

215/45/17 - na rafek 7-8,5

225/45/17 - na rafek 7-8,5

 

Takze vidis, ze pro tvoje alu disky muzes pouzit vsechny 3 rozmery pneumatik a nic se pro tebe nezmeni.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

Ja uz to lip vysvetlit neumim, snad to napise nekdo tak, ze to bude vic srozumitelny. :)

 

Ty kdyz tam natahnes na ten rafek sirsi gumu, tak ta sirka se musi nekde projevit a projevi se prave ve vysce, proto ma mensi profil, aby se to vyrovnalo. Nemuzes zamenit 205/50 treba s 205/40. Alternativni rozmery k 205/50 jsou ty zmineny (215/45 a 225/45).

 

Vyznam slova alternativni - jiny, zamenitelny, nahradni

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

@Mišel - věř Houmikovi,napsal to naprosto přesně.jenom doplním,že profilové číslo je rozměr v % ze šířky pláště.

Výška gumy je tedy téměř shodná.

Pokud už by se dalo říci,že není,tak by trochu out byl rozměr 205/50R17.Protože 225/45R17 je naprosto shodná se standardním rozměrem 195/65R15.

Pro ilustraci:

http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?sirk...rafek_pneu_a=17

http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?sirk...rafek_pneu_a=17

http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?sirk...rafek_pneu_a=17

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...