Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tak jsem si dnes dovezl rám a vidlu na novou stavbu kola, byl jsem pro to v Bratislavě, ale můžu říct, že to za tu cestu stálo, borec mi prodal i vidlu, kterou jsem nemohl nikde pro osu 15x100 sehnat, za rozumnou cenu a rozumného vzhledu.

Takže začínám skládat, už se těším jak malý kluk

Jedná se o Canyon Spectral 7.0 EX osa 12x142, rám velikost L
Vidle je rock shox Pike zdvih 150 osa 15x100
Sedlovka teleskop rock shox zdvih 150

Dostal jsem k tomu i hlavko a plno fičurin.

Že rámy Spectralu praskají na zadní stavbě a u sedlovky moc dobře vím a mám prolustrovano několik hodin na fórech zahraničních i českých, ale i přesto jsem do něj šel.
96c7d44355532fb308387ac724d1d768.jpg6fe537a750b622dfe60c814b2338fa8c.jpg









Odkaz ke komentáři

Za vidli si vzal po dohodě 200 € což bych řekl, že je supr cena, 

Jinak jsem skončil s montáží, schází mi kliky, hadice pro zadní brzdu, bowdeny na smyk a hazku, samotný smyk, nevím jak to bude s řetazem a jeho délkou, zadní stavba je přibližně stejně dlouhá jak u původního kola, tak by bylo nového  řetězu škoda,

naby jsem přeskládal z RWS os na pevnou,

kliky co mám tak by tam šly, ale hollowtech 2 má větší průměr osy, ten co mám nyní je press fit na osu 22 

sedlovka půjde asi úplně dolů a nebo budu muset sehnat nižší, nevím jak je to s teleskopem, kam mě pustí do rámu a jestli nebude drhnout, uvidíme,

 

IMG20221015154255_BURST000_COVER.jpg

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Díky, dnes jsem objednal zbytek komponentů krom smyku, který jsem psal na dotaz prodejci koloshopu, nevím jak to je s rozsahem 34-24, vybral jsem si smyk kde je rozsah zubů větší, tak uvidíme, 

https://www.koloshop.cz/presmykac-horske-116/Shimano-XT-FD-M785E2-Direct-Mount-2x10-presmykac.html

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
On 10/15/2022 at 4:22 PM, Radas said:

Za vidli si vzal po dohodě 200 € což bych řekl, že je supr cena, 

Jinak jsem skončil s montáží, schází mi kliky, hadice pro zadní brzdu, bowdeny na smyk a hazku, samotný smyk, nevím jak to bude s řetazem a jeho délkou, zadní stavba je přibližně stejně dlouhá jak u původního kola, tak by bylo nového  řetězu škoda,

naby jsem přeskládal z RWS os na pevnou,

kliky co mám tak by tam šly, ale hollowtech 2 má větší průměr osy, ten co mám nyní je press fit na osu 22 

sedlovka půjde asi úplně dolů a nebo budu muset sehnat nižší, nevím jak je to s teleskopem, kam mě pustí do rámu a jestli nebude drhnout, uvidíme,

 

IMG20221015154255_BURST000_COVER.jpg

Spectral je super, v podstate diky nemu, kdyz jsem na nej narazil v pujcovne, tak jsem presel na kategorii AM/Enduro, skvele mi sednul geometrii. Snad s tim ramem budes mit stastnejsi ruku. 

Odkaz ke komentáři

Fuha, tak to vypadá už na pořádné kolo. Nicméně z textu jsem pochopil, že jsi částečně zkanibalizoval původní kolo, čili si letos dojezdil?

Já jsem se dnes poprvé svezl na silničnce, na starším celokarbonu. Nezvyklý posez a držení řízení, ale po prvních 10 km jsem si zvykl a 40 km celkem uteklo. Neměl jsem tacho, takže jsem rychlost sledoval jen podle času jízdy neb jsem jel na známem úseku.

Překvapivě jsem byl rychlejší do kopce (asi o 5 minut), než z kopce (tam jsem měl podobný čas jako na mtb), kdy jsem měl protivítr. Každopádně zajímavá zkušenost a mám slíbené na vyzkoušení i novější kolo.

Touto jízdou jsem se vyhoupl na roční nájezd 2250km, ještě mám ambici těch 250 km dát, ale je to tak pade na pade 😄

Odkaz ke komentáři

Ahoj
z původního kola mi zůstal jen rám, vidle, sedlovka a přesmykač, takže vše ostatní jsem využil na Spectralu,
No, letos nevím kolik toho najezdím spíše bych to viděl na ladění kola a naučit se s fullem pracovat, dnes jsem teda byl poprvé na krátkou vyjížďku a první dojem je troufnul bych si říct, geniální, 
kokpit mám nahrubo nastaven, musím vyladit a testnout delší trasu, 
nyní řeším přesmykač, který na kole nemám a bez něj je to opravdu oničem, ale můžu říct, že při funkci pedál na tlumiči jsem nějak nepocítil extra prohup stavby a to jsem točil jak jelito,
čeká mě nastavení SAGu tlumiče i vidlice, dokoupení přesmykače a přes zimu budu řešit sedlovku, protože není pevná a spadne o 1-1,5 cm, stranově je bez vůle, tlak jsem dofoukal, takže přetěsnit a doplnit olej,
Váhově jsem se dostal na 13 kg což je o 1 kg lepší jak u Authora [emoji3]
 
IMG20221020163616.jpg.3e84b6476558fa0201330a682bd6ce29.jpg
IMG20221020163641.jpg.6f7544aa5181866a980b8d9c22705bc2.jpg
IMG20221020163653.jpg.6a317efe10aaae45b5a3deadb02d5569.jpg

Takže nyní je kolo kompletní


cdae44b38b18490ff2c805e64d86e951.jpg

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Je to krasavec... 😉

Já budu muset vyřešit zadní kolo... Mám nějakou vydrbanou nábu, ráfek je nějak divně navrtanej na ventil, takže na bezduši nelze přejít protože netěsní ventilek... Tak budu muset něco vymyslet... 😄

Upraveno uživatelem Spooky1
Odkaz ke komentáři

Do lesa asi určitě ano, ale jezdím kombinaci a zde mi přijde Ardent všestranný, středové vedení pláště je dostatečně tvrdé a nenadreš se, je pravda, že jak zahucim do lesa a jedu bomby, tak se musím hlídat abych nehodil tlamu, na tom fullu to svádí opravdu k extrému, nevylučují změnu po dojetí Ardentu.

Odkaz ke komentáři

Máš naprostou pravdu, ale trvalo mi to než jsem se přesvědčil a přesedlal na fulla. Jinak jsem celkově spokojen, celková stavba rámu je super a sedla mi napoprvé, investice stála za to, a za ten zdvih 140/150 jsem opravdu rád, že jsem nešel, jak jsem původně chtěl do 120/120. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...