Přejít na obsah

Vůbec nebrzdí - prosím o radu


jen-da

Doporučené příspěvky

Měnil jsem brzdovou trubku pod autem - tu dlouhou k levému zadnímu kolu. Brzdovka mi vytekla z nábobky všechna ven. Brzdy naplnil, odvzdušnil, pak to brzdilo, ale pedál zabíral níž. Proto jsem se rozhodl odvzdušnit ABS VAGem. jenže po tomto odvzdušnění mi jde pedál zmáčknout lehce až k podlaze, a vůbec to nebrzdí. A navíc když se pokouším to odvzdušnit našlapáním, a povolením odvzdušňováku, tak to nemá žádný tlak jako předtím, ale jen z toho kape brzdovka samospádem. U každého kola je to stejné. Vzduch si myslím, že tam není (když to kape hadičkou, bublinky z toho nejdou).

Brzdový pedál neklade žádný odpor.

 

Je špatný HBV, nebo něco jiného?

Odkaz ke komentáři

Já tam právě taky měnil zadní nápravu, a nešli povolit trubičky, tak se mi to povedlo strhnout, a musel jsem měnit celou tu dlouhou pod autem

 

A jak jsi to odvzdušňoval? normálně? našlapat a povolit odvzdušňovák?

 

Mě se zdá jen divné, že když ten odvzdušňovák povolím, tak z něj vykape třeba i 0.5 l kapaliny (samozřejmě doplnuji), ale ikdyž šlapu na brzdu, pořád to jen pomalu kape, jako kdybych vůbec nešlapal

Odkaz ke komentáři

Přes vag jsem to dělal, na obou kolech pětkrát za sebou ale nepomohlo to

 

Nikdo neumí odpovědět na tuto otázku? Když šlapu na brzdu, při povoleném odvzdušňováku, brzdovka jen kape, vzduch neutíká, bublinky nejdou. Chová se to úplně stejně jako kdybych na brzdu vůbec nešlapal.

 

Stručně řečeno: Při sešlápnutí pedálu brzdy se tlak v soustavě nezvyšuje.

 

Myslím, že je to HBV (snad), zítra na něj koupím tu opravnou sadu a uvidím, jestli to pomůže

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 roky později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím vespolek. Píši svoji zkušenost při výměně brzdové kapaliny. Dotaz přijde na konec. :) Když jsem měnil zadní váleček na O1 1,9 SDI, tak pri tlaceni pedalu nevytekala z ovzdušňováku vubec kapalina. Až po nastartování motoru při zmáčknutí pedálu kapalina vytékala pod tlakem. Auto s ABS. Po výměně vše fungovalo v pořádku. Takže i bez VAGu to evidentně jde a nezavzdušní se systém. Otázkou je, jestli se takhle chovají i benzínové verze?

Odkaz ke komentáři

Ja som na sdi menil takisto valecky a odvzdusnoval som klasicky bez zapnuteho motoru a kvapalina tiekla jak diva.ak netecie slabsim tlakom bez motoru tak by som sa obaval ze niektora trubka je zanesena a prietok je mozny len vacsim tlakom.cez vag odvzdusnujes iba predne brzdy.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...