Přejít na obsah

Výdž Motoru 1.9TDI 66KW


Guest sasima34

Doporučené příspěvky

Zdravim

Nikde jsem tu nenašel kolik najede motor 1.9TDI 66KW pokud se k němu chovate dobře?Uvažuji o koupi Octavie TDI,moje finančni prostředky jsou omezeny tak se chci zeptat vyplati se koupit takový vuz?Moje současne auto je Peugeot 1.8TDI 405.má to najeto na tachometru je hodnota 340 000 tisíc kilometru,spotřeba je v pohodě ale nejedeto vubec.

Napište mi vaše zkušenosti kolik máte najeto na vašich autech a záludnosti při koupi ojeteho auta kolem roku výroby 98.

Odkaz ke komentáři

Dnes jsem koupil na doporučení známého automechanika octavii s tímto motorem :-) má sice 299tis. ale servisovaná (ser. knížka) a v dobrým stavu.... ty motory jsou držáky v pohodě (když se jim dá co potřebují) dají i 500tis. Spotřeba do 5l/100km. Za plynem jde pěkně, prostě myslím že dobrej kup...

Odkaz ke komentáři

Nechci rejpat,ale pořád se řeší kolik to vydrží apod. Ale přece to není jen o motoru. Ten vydrží třeba milion, ale samozřejmě, že ostatní věci na autě jsou nutný vyměnit. Hydroštely, spojka, dvouhmota, turbo, ložiska kol, uložení zadní nápravy atd atd. Takže to opravdu není jen o motoru. Když na to přijde a motor se odporoučel, nechá se za pár peněz dneska v pohodě sehnat. Takže bych to zase tak neřešil. Pravda je, že moje octa měla 270 a byly měněný hydroštely(který by ještě v klidu 50tkm udělaly, ale jsem puntičkář, tak šly ven), komplet spojka + výměna setrváku za jednohmotu(dvouhmota s lamelou se rozpadly), přední ložisko u kola. Přední, zadní tlumiče(oboje schnilý) a vymlácený uložení zadní nápravy už jsem neřešil a radši jsem ji prodal :palec: . Takže doporučuju se zaměřit na celkový stav auta a ne jenom na motor. :blink:

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
Guest petrosiux

Zdravim

Nikde jsem tu nenašel kolik najede motor 1.9TDI 66KW pokud se k němu chovate dobře?Uvažuji o koupi Octavie TDI,moje finančni prostředky jsou omezeny tak se chci zeptat vyplati se koupit takový vuz?Moje současne auto je Peugeot 1.8TDI 405.má to najeto na tachometru je hodnota 340 000 tisíc kilometru,spotřeba je v pohodě ale nejedeto vubec.

Napište mi vaše zkušenosti kolik máte najeto na vašich autech a záludnosti při koupi ojeteho auta kolem roku výroby 98.

Zdavím máme doma Octavii 1.9.TDI 66kw má najeto 252000km dělal jsem na ní rozvody a teď mne čeká uložení motoru a převodovky spotřeba 4.5-5 litrů, prostě spokojenost.Sami jsme ji kupovali před 2a půl rokem za 89.000.-kč, a jediný co jsme dělali byli ty rozvody, komplet brzdy krom lanovodů který nás čekaj teď a na to kolik má najeto mi ve skoro každým servisu říkají že je v super stavu, na to jak je stará (rok výroby 1999)jo a abych nezapoměl spojka co je v té mé Octavii je dle vyjádření autorizovaného servisu původní z výroby, což znamená že ji před námi měl nějaký hodně opatrný člověk který o ni pečoval.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Mám motor AGR, najeto 301 000 km a vypadá to pořád dobře - olej nežere, naftu skoro taky ne, jen za studena lehce houká turbo, po ohřátí je ale tichý. Údržbu vyžadují spíš části podvozku, než motor...

Stará rotačka je držák, stačí se k tomu chovat slušně a jezdit aspoň na trochu kvalitní naftu.

Odkaz ke komentáři

Ahoj chlapi.Chtěl bych se zeptat jestli je motor 66kw na těžkou octávii dostačující.prostě jestli nemá problém táhnou takový auto aby bylo schopno předjet v přpadě potřeby atd.Kámoš má 81kw a ta jede jak splašená koza,tak by ,ě zajímalo jestli je mezi nima velkej rozdíl... Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři

Ty motory jsou vcelku stejny, jedno jestli 66 nebo 81, kdyz to zjednodussim, tak 81 ma vetsi trysky a na ne upravenou RJ. Kdyz das do 66 trysky z 81 nebo podobny, budes mit ten samy vykon.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Existuje minimálně jeden kousek kterej má dokonce milion km.

 

Můj známý má OI 66KW jako služební na cesty do zahraničí už docela dlouho a nalítáno přes 1800000 mi přišlo strašný... ale řikal že když se k tomu člověk chová tak to jde... PS: stále jezdí

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ty motory jsou vcelku stejny, jedno jestli 66 nebo 81, kdyz to zjednodussim, tak 81 ma vetsi trysky a na ne upravenou RJ. Kdyz das do 66 trysky z 81 nebo podobny, budes mit ten samy vykon.

Ne ne pane je to trošku jinak když daš trysky s 81 do 66 tak ti pojede lépe jelikož jednotka s 66 dává více nafty do vstřiků protože jsou menší ty origo takže máš o nějakou kw na víc

Odkaz ke komentáři

Ahoj chlapi.Chtěl bych se zeptat jestli je motor 66kw na těžkou octávii dostačující.prostě jestli nemá problém táhnou takový auto aby bylo schopno předjet v přpadě potřeby atd.Kámoš má 81kw a ta jede jak splašená koza,tak by ,ě zajímalo jestli je mezi nima velkej rozdíl... Díky za odpověď

Já koupil combi 66KW před rokem a jsem naprosto spokojen i s výkonem i se vším ostatním najeto 145 000 nejspíš stočeno o 100 i tak to stálo za to.
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...