Přejít na obsah

Osvětlení zadních sedaček


aero

Doporučené příspěvky

Světlo Felicia nad zadní sedačky v Octavia I liftback:

vzdálenost od plastu, co drží stropnici k okraji lemu rámečku světla je 62mm. Musíš připočítat ještě vzdálenost od okraje lemu rámečku k svislé části těla světla, co pak zasunuješ do stropnice. Jinak po zkušenosti s montáží a (ne)odolností stropnice uber od každého z rozměrů vzniklého obdélníku tak 1 až 2 mm, světlo bude ve stropnici líp držet. Doporučuju ze světla vyjmout obě jistící ploché pružiny a trochu je narovnat, ať nemají tak velký tlak na okraj stropnice, časem by se materiál stropnice otlačil a pak se ošlivě krabatí. Ideálem je sehnat na vrakovišti i ten rámeček, co je ve Feliciácké stropnici. Já to řešil vlastním rámečkem z 0,5mm Al plechu, který jsem si nechal vyrobit u našeho dodavatele laserem řezaných dílů. Packy jsou pak přehnuty přes profil řezu stropnice.

Jo a sundal jsem plastík vedení svorkovnice a kabely připájel přímo ke kontaktům. 3-pólová svorkovnice totiž ve ŠA stojí nekřesťanských 260,-Kč. :angry:

post-1406-0-98477800-1322077077_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Woody a miklisek: moc vám děkuji za návod na montáž té lampičky, až ji seženu, tak se mi (a určitě ne jenom mě) bude hodit. Jinak ten rámeček toho světla bych buď taky vzal z vrakáče a nebo bych ho koupil novej ve Škodovce, moc peněz určitě nestojí a to připojení snad taky nějak vyřeším ;)

Odkaz ke komentáři

Tak jsem do toho dal dneska. Tedy montáž hrůza. :wallbash: Opíchal jsem jehlou půlky střechny a zjistil jsem, že tam fakt je málo místa. Uprostřed střehny hodně málo, vzadu u antény to vypadalo lépe, ale anténa tam překážela, takže nakonec šla do středu střechy, tak jak to má aughostino. Ta stropnice je ale o cca 1,5 cm více vyboulená do prostoru auta, což jak jsem nakonec zjistil, vůbec není poznat a vidět. Takže to se podařilo. Jen upřesním, že jsem sundal celou stropnici ven, není to tak těžké jak jsem si myslel. Pak jsem natáhl dráty k A sloupku, kde jsem to chtěl připojit na kabely. Do přední lampičky mi vedou 4 dráty:

 

hnědý - kostra

červenočerný - +12V (30)

modročerný - +12V (15) ten ale jen vede do svorkovnice a do lampičky již ne

hnědomodrý - konfortka.

 

Takže jsem druhou lapičku propojil s kostrou a s +12V, takře lapička funguje na ruční ovládání dobře.

Pak jsem propojil třetí drát lampičky s drátem z konfortky a výsledek je ten, že to nejde. Z konfortky tam jde asi proud pořád a když se otevřou dveře, tak tam přestane jít. Takže se mi ta zadní lampička chová přesně opačne a ještě k tomu lehce rozsvicuje přední lampičku.

 

Tak a teď co s tím. Poradí někdo.

Odkaz ke komentáři

To doufám, že to bude jen v zapojení. Ale jak to zapojit? Mě z konfortky po otevření dveří nejde do lapmičky asi proud a jde tam když jsou zavřené? Tedy jestli jsem to dobře změřil. :rolleyes: Když zapojím klsika tu přední lampičku a ještě tam přihodím zkoušečku, tak buď svítí zkoušečka nebo lampička, pěkně se to střídá jak otevírám a zavírám dveře.

Odkaz ke komentáři

Komfortka nedává proud, ale spíná kostru. +12 jde do lampičke jen jeden, jen je rozdíl, kudy se uzemňuje - při manuálním rozsvícení se uzemní přes spínač na kostru (hnědý) a při otevření dveří se uzemní přes tu komfortku

 

Rozdíl je jen u lampičky ze Superba s CatVision LEDkama, tam vede ještě druhý (+) regulovaný potenciometrem.

Odkaz ke komentáři

No vidíte, že to šlape.

 

...a bproto třeba u těch bočních orig. malých lampiček na dveřma je potřeba přehodit piny na přívodu, právě proto, aby ten spínací kontakt přerušoval kostru, a ne jako v továrním zapojení +

Pak máš v lampičce stálý (+), manuálně spínanou kostru, a dá se tam dotáhnout další (-) spínaný dveřma...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...