Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Neresil nekdo ze se mu po startu motoru nastavi otacky na 1000 rpm a vydrzi tak par km, stalo se mi to dneska 2x pokazde predtim auto stalo tak 4 hodinky na slunicku nastartoval, stahl okynka, pokazde byla vypla klima a jel jsem, po cca 10 minutach jizdy a asi 3km spadnou otacky na tech cca 800.

Odkaz ke komentáři

Ja mam tiez jeden problem, uz som to pisal aj na skodahome:

 

mam prakticky od noveho auta jeden problem s motorom BKD (vyrobene 10/2008):

pri rozbehoch z miesta alebo aj pri zrychlovani kym su otacky pod cca 2000/min je motor straaaasne lenivy, presnejsie povedane akoby sa "dusil" (pridanim plynu mam pocit ze to motor doslova dusi).

Viem urcite ze to nie je "normalne", nakolko toto je uz druha O2 Combi 2.0TDi co mam, mal som moznost ist nedavno na mojom starom aute (vyroba maj 2005) a porovnat - stary motor ide neporovnatelne lepsie.

 

Motory maju rovnaky kod (BKD) nove ani stare auto nemaju DPF. Nove ma najazdene 17000, stare cca 120000.

Robi to od noveho auta, chcel som mu dat trocha viac km na zabeh, ale zjavne je to bez zmeny...

 

Ked som sa raz stazoval na nekultivovany chod motora este so starym autom (niekedy v r 2006) tak mi v servise nahrali novy FW do motora a vyrazne to pomohlo, ale ani so starym FW motor nesiel tak zle ako tento novy

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=326954

 

Zajtra sa chystam do servisu, ale predpokladam ze odpoved bude ako obvykle - "diagnostika neukazala ziaden problem..."

 

Neviete ci nie je nejaky novsi FW na BKD od 10/2008? (ake ma oznacenie)

Nemate este niekto podobny problem?

 

PS: dnes som sa vratil zo servisu - novsi SW zevraj nie je, chyba na diag tiez nie (ako som aj cakal) :palec: ;) :P

 

neporadi niekto ako to dalej riesit? Ten motor je fakt velmi lenivy a pri normalnom jazdeni ani nie je mozne plynule zrychlovat, nakolko pri preradeni klesnu otacky cca na 1500 a motor sa dostava do "dusivej" oblasti, trva par sekund kym stupnu otacky a znova to taha..

Odkaz ke komentáři

jsem zkouknul jak to video tak ten zvukovej zaznam a musim rict ze ten muj zvyk se podoba vic tomu co dela Holyho auto, ale neni to tim ze J0ska ma 1.9 ?? Kazdopadne mi to podobne zvuky dela nekdy i za jizdy pri vyssich teplotach, zkusim priste otevrit kapotu, az to bude delat a zkusit jestli mi to udela i za jizdy""tedy pri klesani otacek.

 

Jede nekdo z Vas dvou na sraz v Rozkosi ze byusme to prosli na miste?

Odkaz ke komentáři
Ale problem je ze diagnostika problem neukazuje...

Bohuzial, nakolko nemozem ist s autom do neznackoveho servisu, ani tato varianta nepripada do uvahy

Zkus ještě v servisu zjistit, když tě připojí na PC, kolik máš nastaven předvstřik a gramáš směsi. Psalo se o tom na SKODAHOME v motor 2.0 TDi.

Může to být úchylka z výroby. Může to být třeba tím, jak se ti zdá, že to nejede.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdarec pánové.

Před časem jsem zakoupil O2,s motorem 2,0TDI BKD 5/2006 najeto 63tis.

Vždy jsem bral Octavie jako perfektní auta prot jsem teď zděšenej co se píše o uvedeném motoru.

Dříve jsem měl OI a neměl jsem s autem sebemenší problém mimo spojky,která šla prdět po ujetých kilometrech 186tis jinak žádná investice.

Taky je pravdou že to byla obyčejná Octa 1,9 SDI rok 2001,málo brala,ale taky prd jela,proto jsem po zkušenostech s Octavií jiné auto ani nechtěl.

Auto využíváme s manželkou k soukromým ůčelům,tak že autu nedáváme kapky jak se stává u služebních aut,žádné vytáčení za studena po jizdě na dálnici necháváme turbo schladnout tak jak se píše v manuálu s autem najedeme za rok cca 15tis kilometrů.

Je tady někdo kdo má s motorem dobré zkušenosti????? ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Já ten motor mám taky. Auto koupené ojeté ze SRN s cca 85.000 km před rokem a půl. V současnosti najeto 112.000 bez problému...krom hadice regulace turba, kterou sežrala kuna.

Víc se dovíš na mých stránkách - viz. podpis

Jsem s ním spokojenej.

Upraveno uživatelem Holy
Odkaz ke komentáři
Zdarec pánové.

Před časem jsem zakoupil O2,s motorem 2,0TDI BKD 5/2006 najeto 63tis.

Vždy jsem bral Octavie jako perfektní auta prot jsem teď zděšenej co se píše o uvedeném motoru.

Dříve jsem měl OI a neměl jsem s autem sebemenší problém mimo spojky,která šla prdět po ujetých kilometrech 186tis jinak žádná investice.

Taky je pravdou že to byla obyčejná Octa 1,9 SDI rok 2001,málo brala,ale taky prd jela,proto jsem po zkušenostech s Octavií jiné auto ani nechtěl.

Auto využíváme s manželkou k soukromým ůčelům,tak že autu nedáváme kapky jak se stává u služebních aut,žádné vytáčení za studena po jizdě na dálnici necháváme turbo schladnout tak jak se píše v manuálu s autem najedeme za rok cca 15tis kilometrů.

Je tady někdo kdo má s motorem dobré zkušenosti????? ;)

Problémy byly spíš u prvních serií co začala O II potom už ne

Odkaz ke komentáři

Mám v oktávce 2.0 TDi rv. 12/2006 a špatně ráno startuje, když v noci klesne teplota pod -5°C. Když jsme měl auto nové a přišly první tuhé mrazy, tak to startovalo moc špatně, motor chytal na 2-3 válce. Bylo to několikrát v servise, nakonec vyřešili tak, že přidali otáčky na startéru a všiml jsem si, že hned po nastartování vyskočily otáčky motoru asi na 10s na 1500. Pak to bylo 2 roky celkem dobrý a teď zas... Nažhavím, pak asi 8s jenom točí startér a nakonec teda neochotně rozkuckává motor na 2 válce, pak naskočí i třetí a čtvrtej. Můžou to být žhavící svíčky? Mám najeto 113tis.

Odkaz ke komentáři

ahoj mam takovy dotaz,mam oktavii 2 edition 2litra .když se mi zahřeje motor na provozni teplotu 90,st a jedu 60 km h na 4ku mam to v otačkach 1800 a šlapnu na plyn auto mi začne třepat šilene ,než se to dostane do 2300otaček,pak to jede dal vpořadku ,ale musim hlidat at mi otačky nespadnou po 2000 otaček při každem přeřazeni. ve škode mi řekly že je to spojkou ,tu jsem vymenila ale problem mam stale.bylo to na diagnostice a ukazalo to trysky ,trysky jsem vymenila ale problem mam tentyž stale.nikdo si dal nevi rady ,nemate tušeni lidi čim to muže byt ?nesetkali jste se nekdo s timto problemem?budu rada za všechny vaše nazory.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...