Přejít na obsah

Koupě Octavia II – Jak koupit Škodu Octavii 2?


Guest Májinka

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

je to přesně jak tu píše spousta lidí...můj sen byla OII od prvního dne co jsem ji viděl, tak jsem ji chtěl...proto jsem se bál, abych nákup auta nějak neuspěchal...věděl jsem, že sháním OII a že chci aby to byla nafta...po přečtení desítek názorů jsem se přiklonil k tomu, že by to mohla být 1,9 než 2,0....jak tu někdo píše, tak objel jsem desítky bazarů a vždy byl nějaký problém...nakonec jsem našel Oktávečku, která má sice na sobě pár kosmetických vad, ale zdá se, že stav odpovídá najetým kilometrům....co se týče prodejce tak zkušenost až překvapivě příjemný (musím zaklepat) ... žádal jsem ho o VIN, neváhal ani chvilku a okamžitě mi poskytl kopii velkého techničáku, dal k nahlédnutí servisku a přejímací protokol, při projížďce mě začal upozorňovat na zvuky, které se ozývají (nic vážného, jen rezavé zadní destičky a podobné kraviny), do smlouvy bez jakéhokoliv problému nechal zapsat, že vůz je opravdu nebouraný...navíc sám řekl, když už bylo auto zaplacené a smlouva podepsaná, že kdyby se na voze vyskytl nějaký problém at neváháme a přijedeme, že za svoje auta ručí a proto, kdyžtak poskytne slevu a nebo při vážnějším problému vezme auto zpět....vím, může to být plná huba keců, ale pocit z toho mám dobrej a prodej na mě působil důvěryhodně. tak snad jsem měl ted štěstí a pořídil slušný auto....

 

předtím jsem měl fabii a tam byl pocit špatný...koupeno v origo servise škoda jako nebourané auto v perfektním stavu....takže to nebourané auto asi bourané bylo...navíc jsem v roce 2008 zadřel motor a při výměně se nám podařilo zjistit, že auto bylo rok výroby 2001, ale motor 2002, takže to taky o něčem svědčí....

 

zkrátka a dobře, dneska se nedá věřit nikomu, pokud člověk nekupuje nové auto, tak je to vždy krok do neznáma a pokud se nezmění zákony, aby se s autama nedělaly ty prasečiny co se tu dějí dneska, tak těch podvedených bude víc jak těch spokojených

Odkaz ke komentáři

A kdepak byl tak poctivý a vstřícný bazarník ???

 

Kámoš před časem jel do www.autojokr.cz pro OII, taky ochota jak hrom, kopie TP dokonce do smlouvy napsal že poskytuje extra záruku

1 rok, píše to i na netu, když po 2 týdnech turbo KO tak prý běžné opotřebení, po měsíci odešla spojka a setrvák, to už se mu normálně vysmál, ať prej se s ním klidně soudí...halzl jeden.

 

Jo a když kouknete na tu nabídku OII, koukněte kolik mají najeto km, to bije do očí jak jak je to furt to samé nebo podobné !!!

Odkaz ke komentáři

Dobry den,

nevim jestli to patri do teto rubriky ale rad bych vas upoznornil na jednoho bazarnika (podvodnika). Jedna se o http://www.autobazarduo.cz/ -> nedavno tam prodavali -> Škoda Octavia 2005 1.6 II Mpi I.Maj Serv.kn! Cena: 178.900,- Kč. Pan Chaloupka me ujistoval ze s autem jezdil jeden pan, ze to nebylo ve firme a ze auto nebylo nikde bourane. Zasel jsem si vsak do servisu kde auto bylo podle servisni knizky servisovane a tam zjistil ze auto bylo 2x bouchly zepredu, jedna oprava za 46.000, druha za 60.000. Navic tam meli nejakeho znameho ktery na posledni prohlidce napsal do servisni knizky mensi pocet kilometru -> druha oprava po bouracce byla 4.2009 - 112.000 km ale uz 5.2009 (bylo na STK, udaje ziskany z CEBIA) byl stav tachometru 155.000 km. Pocitadlo v 5.2010 ukazovalo 127.000 ;) Navic jsem zjistil ze auto bylo firemni :P) Takze pozor na tento bazar (nejenom na tento). Auto uz vsak v bazaru neni, zrejme uz naslo noveho nic netusiciho majitele

Odkaz ke komentáři

Zdravím,poradíte někdo jakej vybrat motor????

Švagr si bude kupovat novou octavii 2 face combi.Nevíme jakej motor vybrat jestli 1.4tsi nebo 1.8tsi bude to dsg 7st.Ovládání pod volantem(vozíčkář).Ted měl octu 1 combi 1.6 automat(4stup). Zajímá nás výhody a nevýhody obou motoru.Jezdí 80%město,10%mimo město cca.do 50km,a 10% i delší trasy po republice.Díky za rady. ;)

Odkaz ke komentáři
Ja bych pri tomhle najezdu asi doporucoval tu 1.4, protoze 1.8 v mestskem provozu ma celkem velkou spotrebu...ovsem take zalezi o jake mesto jde...kolony apod. Doporucuju si precist topic 1.4TSi v sekci motory, tam by ses mozna mohl dozvedet vyhody a nevyhody tohoto motoru.

 

Město je to malé,četl jsem ale moc názoru a zkušeností tam ještě není.

Odkaz ke komentáři

Tezko rici, opravdu techto motoru zatim moc neni, ja ti muzu rici akoart zkusenosti s 1.8.

Na dalky super auto, zive, pohodlne a hlavne tiche. Motor je super co se tyka chovani...proste jsem se do nej zamiloval :palec: :lool:

Provoz mesto...akcelerace a vsechny prednosti se daji samozrejme perfektne vyuzit i ve meste...ovsem je tu mala dan za toto chovani a tim je vetsi(velka) spotreba.

Je treba si rici jak se s tim autem bude zachazet, co se od nej ceka a popr. jaky ridic to bude uzivat a co on potrebuje. A rozhodne je take asi treba brat v uvahu najezd km za rok.

Odkaz ke komentáři

1,8 má cenu pro někoho, kdo jí opravdu občas sáhne na zoubek... a na to je většina lidí dost opatná a neudělá to... navíc v podání 1,8 to budou pasažéři dost nelibě snášet protože akcelerační síly na krk a záda jsou znát a většina lidí to vyhodnotí "jel jako blázen"

 

Měl jsem kdysi 1,6 100hp v seatovi, a bylo to přiměřené svezení. Ale ten měl 980kg kdežto octa má nějakých 1400.. takže nárůst cca 25koní + točáku turbem bude víc než dostatečná kompenzace kg navíc... pro přílemné svezení.

Jinak spotřeba 1,8 je od 6 venku poklidnou jízdou až do 9 po Praze (nepočítám extrémní kolony kdy trasa je 3km, ale jedu ji 40min ... to pak ukazuje 14...)

Spotřebu nemá cenu řešit, kdo chce řešit spotřebu měl by jít asi do té 1,4 (a jezdit lehkou nohou) protože to bude přiměřená motorizace kdežto 1,2 už bude moc slabá = žravá.

Odkaz ke komentáři

Jsme mladá rodina s malýma dětma. Současné auto už se pomalu chystá do důchodu. Chystáme se koupit si novou Octavii II. Jediná možná konkurence by mohla být plánovaná auta - nový Ford Focus kombi nebo nová Astra kombi - jenže ty přijdou na trh asi až počátkem nového roku. Zatím je na netu jen pár oficiálních nebo neoficiálních fotografií. Nové auto si hodlám ponechat cca dalších 8-10 let. Myslíte, že má smysl držet při životě současné staré auto, pozdržet koupi O II až do nového roku a počkat na "možnou konkurenci" ? Myslíte, že přinesou něco "revolučního" oproti současné O II? Určitě to budou nová "neokoukaná" auta, méně budou lákat zloděje než O II, ovšem zase je mohou provázet "poporodní bolesti", které jsou vychytané O II už cizí. Cena bude asi podobná. Třeba se pak stejně rozhodnu pro O II a budu naštvaný, že už rok jsem v ní mohl jezdit. Počkali už byste nebo se na to vyprdli a šli si klidně O II koupit?

Odkaz ke komentáři

fkabl: Téměř stejná situace byla i u mě (jen prcek je zatím jeden). 12x do měsíce ještě použiju auto na cestu do práce v pěti. Přestal sem nad tím přemýšlet a koupil O II combi 1.9TDI. Nyní sem nad míru spokojen a brouk v hlavě je mrtev :palec: Pohodlí, jízdní vlastnosti, prostor, spotřeba, prostě v jednom slově “Super“ :palec:

Odkaz ke komentáři

Fora ostatních značek jsou některá sice velká, ale je to spíš vše hospoda.... miliony dotazů, na které nikdo neodpovídá a pokud ano, je to akorád doměnka nějakého grafomana...

 

Jak dlouho ta nová auta budou neokoukaná když jich za pár měsíců budou jezdit mraky? Všechno je to obyčejná konfekce a o žádné neokoukanostni nemůže být řeč... na to jsou auta jako Aston M... a Ferr... za tím se možná ještě někdo ohlédne... audina už dneska nikoho nezajímá...

 

Kradenost škodovek je mýtus který nezohledňuje jejich počet na silnici. Až bude FoFo tolik jako OCT bude jich i podobný počet ukraden... Spíš je problém s kradením crash dílů protože se snadno prodají. V tomto mám zajímavou zkušenost, že i značky zcela na okraji zájmu mohou být pro majitele peklem... kamárád je ujetý na Citroen a má vždy nějaký starší model... postupně 3xCX, 3xBX 2xXM a C5.... dvě mu ukradli a z dalších mu rozebírali díly že se nestačil divit...

 

Výběhový auto s vychytanými mouchami je k nezaplacení.... kolik much třeba měla vychytáno FL O1.... padající ručičky, praskající plasty ve stahování oken... vlnovce.....co se jenom tak namátkou pamatuji

 

A co počkat na nového Fokuse a nebo Astru a koupit ten výběhový model - bude to vychytaný, daj Ti na to slevu aby vymetli sklady a že to bude ztrácet na ceně Ti může být jedno, protože po 8-10 létech která plánuješ to má stejně nulovou hodnotu....

Odkaz ke komentáři

I o této možnosti uvažuji. Byť sám teď Astru G mám, tak model H se mi vůbec nelíbí. Ovšem do Focuse po FL bych šel. Už teď je za slušné peníze - uvidíme, co to ještě udělá, až se přiblíží prodej nového. Podle posledních zpráv od "dobrého" zdroje přijde nový Focus do prodeje až na začátku příštího roku a nová Astra koncem tohoto. Každopádně těch pár měsí, minimálně do podzimu ještě počkám. S tím kradením máš pravdu. Pokud je na sídlišti v noci venku cca 100 octavek ( a řada z nich i hůře zabezpečených) tak minimálně statisticky bych mohl mít větší šanci, že zrovna ta moje nebude ukradena, než když někdo vybírá Focus z 10 kousků nebo Astru z pěti. Uvidíme.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem si dnes dal tu práci, že jsem si na netu vytipoval několik prodejců aut, kteří prodávají jak Opla, tak Škodovky a telefonicky zjišťoval jejich názory. Všech 5 oslovených prodejců se jednoznačně kloní k tomu počkat na Astru kombi. Mají osobně vyzkoušené oboje, tj. "krátkou" Astru i Octávku a dle jejich názoru je pokrok 6 let na Astře znát. Mám si přijít oboje vyzkoušet.Takže určitě zatím počkám, pořádně vyzkouším a ošahám oboje a pak se rozhodnu.

Odkaz ke komentáři

fkabl: Pre mňa osobne je nová Astra sklamaním. Je síce pekná, ale trebárs interiér je katastrofálny - zúfalo málo miesta, zlý výhľad... Focusa sme mali doma 3 roky, v skratke - už viem, prečo je Focus taký lacný... Na vrchu huj, pod povrchom fuj. Ale je to ideálne auto pre nenáročného motoristu, ktorý presadol zo staršieho auta, alebo Fabie Classic bez akejkoľvek výbavy. Kúpou Octavie neurobíš chybu, ale to najlepšie rozhodnutie, aké môžeš pri kúpe auta tejto kategórie spraviť :o

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ted se to bude davat do vyroby :smich: 2.0 TDI 4x4 DSG, ale protoze 2.0 TDI nechces, tak asi nic :palec:

 

no, vzdyt to rikam, vyber ze dvou motoru, nic moc :smich: proc nechces 2.0? :smich: myslim, ze to bude co do udrzby stejny jako ta 1.6

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...